O projektu „Podpora meziobecní spolupráce“

V České republice je velké množství malých obcí. Nadpoloviční většina obcí nemá žádný stálý aparát nebo alespoň starostu, který by se práci pro obec mohl věnovat na plný úvazek (hovoříme o tzv. neuvolněných starostech, kteří svou starostenskou funkci vykonávají při svém stálém zaměstnání). Z historických důvodů je zde odůvodněný odpor k administrativnímu (vrchnostenskému) slučování obcí. Stejně tak mezi obcemi neustále přetrvává nedůvěra ke vzájemné systematické spolupráci. Hlavním cílem projektu tak je odstranit nedůvěru obcí ke vzájemné spolupráci. K naplnění tohoto cíle slouží veškeré aktivity projektu.

Svaz měst a obcí ČR (www.smocr.cz) zahájil realizaci tohoto projektu a jako nositel Projektu zodpovídá za jeho celkové řízení a realizaci. Cílem je vytvořit podmínky pro dlouhodobý rozvoj meziobecní spolupráce v ČR. Tento projekt byl ve SO ORP Žďár nad Sázavou zahájen v prosinci 2013 a Město Žďár nad Sázavou je jeho smluvním partnerem.

 

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu webu

Snažíme se web dělat nejlépe jak dokážeme. Může se ale stát, že nám nějaká chyba unikne. Pokud nám o chybě dáte vědět, dáte nám šanci ji odstranit. Děkujeme!