Hlášení městského rozhlasu ze dne 20. 12. 2017

Vážení občané, vítáme Vás při vysílání městského rozhlasu. Přejeme Vám příjemný poslech.

 

Z ÚŘADU:

Odbor komunálních služeb oznamuje, že na hřbitovech v období vánočních svátků, tj. od 23. prosince do 30. prosince 2017 je otevřeno od 8:00 do 20:00 hodin.

Dále odbor komunálních služeb oznamuje, že vývoz bioodpadů je v zimním období omezen. V prosinci jsou biopopelnice vyváženy 1x za 14 dní a v období leden – březen 2018 bude probíhat vývoz 1x měsíčně. Bližší informace včetně konkrétních termínů naleznete na webových stránkách města v sekci „MěÚ informuje“.

Město Žďár nad Sázavou upozorňuje, že od 1. ledna 2018 bude MHD Žďár v provozu podle nových jízdních řádů. Tištěné jízdní řády obdrží každá domácnost společně s prosincovým vydáním Žďárského zpravodaje přímo do schránky. Elektronická verze jízdních řádů je k dispozici na webových stránkách města nebo na www.mhdzdar.cz.

Upozorňujeme občany s trvalým pobytem ve Žďáře nad Sázavou, kteří si ještě nevyzvedli reflexní pásku, že tak mohou učinit na městském úřadě (v informační kanceláři u vstupu do budovy) po předložení občanského průkazu.

 

VYHLÁŠENÉ ZÁMĚRY MĚSTA:

Město Žďár nad Sázavou vyhlásilo záměr na pronájem bytu č. 30 v budově č. p. 1936 na ulici Brodské č. o. 35. Velikost bytu je 1 + 1. Základní měsíční nájemné činí 1.459,- Kč. Přihlášky je možné odevzdat nejpozději do zítra 21. prosince 2017 do 12:00 hodin. Na tomto bytě není v době vyhlášení záměru přihlášena k trvalému pobytu žádná osoba. Bližší informace naleznete na úřední desce města.

 

VÝLUKY:

---

 

ZTRÁTY A NÁLEZY:

Odbor finanční oznamuje, že v průběhu tohoto týdne byly předány následující nálezy: dámské a pánské hodinky, dámská rukavice, svazek klíčů, 1 ks klíče se štítkem a snubní prsten. Seznam nalezených věcí je zveřejněn na úřední desce i na facebooku města. Bližší informace Vám poskytne Alena Benešová na tel. č. 566 688 146 nebo osobně v kanceláři – 1. patro, dveře č. 35.

 

KULTURNÍ POZVÁNKY:

Knihovna Matěje Josefa Sychry Vás zve do vestibulu Čechova domu na výstavu „Putování našich žáků za vločkou“.

Regionální muzeum Vás zve na výstavu „Když štědrovka zavoní“. Bližší informace naleznete na webových stránkách města nebo muzea.

Regionální muzeum města Žďáru nad Sázavou Vás zve do 7. 1. 2018 na výstavu „ Vánoční Moučkův dům – Měšťanské Vánoce“. Zhlédnout můžete prvorepublikový obchod s adventním sortimentem, vánoční salón, betlém, nazdobený stromeček s dárky, ukázka knih s vánoční tématikou z 19. Století.

Kino Vysočina Vás zve zítra 21. prosince 2017 od 19:30 hodin na francouzsko-polské drama „Agnus dei“.

 

KONEC HLÁŠENÍ