Hlášení městského rozhlasu ze dne 29. 12. 2017

Vážení občané, vítáme Vás při vysílání městského rozhlasu. Přejeme Vám příjemný poslech.

 

Z ÚŘADU:

Upozorňujeme občany, že se ztratil dlouhosrstý jezevčík slyšící na jméno Dyr. Má rezavou srst, hůře slyší, ale k lidem je přátelský. Naposledy byl pravděpodobně viděn 27. prosince 2017 dopoledne u zámku ve Žďáře nad Sázavou. V uchu má tetování. Případné informace můžete podat Pavlu Bednářovi, telefon 731 188 159 nebo na Městské policii. Děkujeme za pomoc.

Odbor komunálních služeb oznamuje, že z důvodu konání ohňostroje a souvisejících bezpečnostních opatřeních budou 1. ledna 2018 v době od 17:15 do 18:30 hodin zrušeny zastávky Horní a Havlíčkovo náměstí. Opatření se týká linky MHD č. 2 a jejích spojů č. 27 s odjezdem z autobusového nádraží v 17:40 hod. a č. 28 s odjezdem z Pilské nádrže v 18:00 hod. Bližší informace naleznete na webových stránkách města.

Odbor komunálních služeb oznamuje, že otevírací doba na hřbitovech je do 30. prosince 2017 od 8:00 do 20:00 hodin.

Dále odbor komunálních služeb oznamuje, že vývoz bioodpadů je v zimním období omezen. V prosinci jsou bio popelnice vyváženy 1x za 14 dní a v období leden – březen 2018 bude probíhat vývoz 1x měsíčně. Bližší informace včetně konkrétních termínů naleznete na webových stránkách města v sekci „MěÚ informuje“.

Poradenský den České obchodní inspekce a živnostenského úřadu se uskuteční ve středu 3. ledna 2018 od 14:00 do 16:00 hodin v budově městského úřadu, 3. patro, kancelář č. 94. Občané města se mohou poradit, jak postupovat v problematických situacích, např. při reklamacích, dále mohou podat podnět ke kontrole, stížnost nebo získat pomoc při řešení konkrétního případu.

Město Žďár nad Sázavou upozorňuje, že od pondělí 1. ledna 2018 bude MHD Žďár v provozu podle nových jízdních řádů. Tištěné jízdní řády obdržela každá domácnost společně s prosincovým vydáním Žďárského zpravodaje přímo do schránky. Jízdní řády jsou k dispozici v informační kanceláři městského úřadu, v informační kanceláři firmy ZDAR, v turistickém informačním centru a ve vybraných vozech MHD. Elektronická verze jízdních řádů je k dispozici na webových stránkách města nebo na www.mhdzdar.cz

Upozorňujeme občany s trvalým pobytem ve Žďáře nad Sázavou, kteří si ještě nevyzvedli reflexní pásku, že tak mohou učinit na městském úřadě (v informační kanceláři u vstupu do budovy) po předložení občanského průkazu.

 

VYHLÁŠENÉ ZÁMĚRY MĚSTA:

---

 

VÝLUKY:

---

 

ZTRÁTY A NÁLEZY:

---

 

KULTURNÍ POZVÁNKY:

Knihovna Matěje Josefa Sychry Vás zve do vestibulu Čechova domu na výstavu „Putování našich žáků za vločkou“.

Regionální muzeum oznamuje, že do 7. ledna 2018 můžete navštívit výstavy „Když štědrovka zavoní“ a „Vánoční Moučkův dům – Měšťanské Vánoce“. Bližší informace naleznete na webových stránkách města nebo muzea.

Kino Vysočina Vás zve v sobotu 30. prosince 2017 od 19:30 hodin na životopisný muzikál „Největší showman“.

 

KONEC HLÁŠENÍ