Nová mobilní aplikace ke třídění odpadů

zveřejněno: 17. 3. 2017

PŘEPLNĚNÝ KONTEJNER? NYNÍ JIŽ JE MOŽNÉ JEJ NAHLÁSIT POMOCÍ NOVÉ MOBILNÍ APLIKACE.

Město Žďár nad Sázavou ve spolupráci se společností EKO–KOM připravilo pro své občany mobilní aplikaci ke třídění odpadů.

Přeplněný či rozbitý kontejner lze nahlásit pomocí této aplikace, kterou si můžete zdarma stáhnout do svých chytrých telefonů. Aplikace umožní velice rychlý způsob předání takových informací odpovědným osobám. Město či svozová firma pak může rychle reagovat, buď zařazením stanoviště do nejbližší svozové trasy, nebo v případně nepořádku zajistit úklid takového místa.

Aplikaci lze získat jedním z níže uvedených způsobů:

1) zadáním slovního spojení “ Třídění odpadu ve Žďáře n. S.“ vyhledat samotnou aplikaci v App Store (iOS) nebo v Google play (Android)

2) pomocí QR kódu

Cílem spuštění mobilní aplikace je především zvýšení zájmu obyvatel o třídění odpadů ve městě. Nová aplikace totiž umožnuje například velmi rychle a jednoduše zaměřit a nalézt nejbližší stanoviště pro sběr konkrétního druhu odpadu, od místa, kde se její uživatel zrovna nachází.
Aplikace nejdříve určí polohu mobilního zařízení a do pár okamžiků zobrazí mapu s vyznačením nejbližšího stanoviště separačních kontejnerů.

K čemu tato mobilní aplikace poslouží?

Vidíte přeplněný nebo poškozený kontejner a chcete s tím něco udělat? Můžete ho pomocí aplikace nahlásit, tím že ho vyfotíte a aplikace už se postará o to, aby se informace o přeplněném, nebo poškozeném kontejneru, dostala k příslušné osobě, která je zodpovědná za svoz odpadu.

Potřebujete zjistit, kde je nejbližší kontejner nebo sběrný dvůr? Není nic jednoduššího než otevřít aplikaci a zjistit to.

Potřebujete vědět, kam patří daný typ odpadu nebo se dozvědět více informací o tom, jak správně třídit? Všechny tyto informace máte přehledně shrnuté v aplikaci.

Její další předností bude okamžitá dostupnost potřebných informací, jako:

• přehledná mapa celého města, na které jsou zobrazeny všechny dostupné kontejnery pro třídění odpadů (barevně rozlišené podle druhu odpadu) a sběrné dvory,
  • abecedně seřazený seznam ulic, na kterých jsou dostupné kontejnery,
  • filtrace (výběr) kontejnerů podle druhu odpadu (ideální způsob, jak vyhledat jen ta místa, kde je možné vyhodit konkrétní odpad, např. zobrazit kontejnery pouze na plast),
  • vyhledávání ulice pomocí zadání jejího názvu,
  • informační stránka, která vás nasměruje přímo z telefonu na důležité informace o třídění odpadu,
  • stránka kontaktů, která obsahuje kontaktní údaje na odpovědného pracovníka, který se stará o systém tříděného sběru odpadů ve městě.

Podrobnější informace o třídění a recyklaci odpadů naleznete na www.jaktridit.cz