Informace pro začínající podnikatele

Stále častěji se na živnostenský úřad obracejí podnikatelé, kteří krátce po získání živnostenského oprávnění nebo jiného povolení k podnikatelské činnosti obdrželi poštou nevyžádaný dopis z tzv. „Rejstříku obchodu a živností" z Brna, který vyvolává klamný dojem povinné platby za zápis do tohoto rejstříku.

U dopisu je současně přiložena poštovní poukázka pro provedení platby ve výši až 1700 Kč.

Upozorňujeme, že žádný Rejstřík obchodu a živností jako instituce veřejné správy neexistuje a žádnou povinnost se v něm zapisovat jako podnikatelé nemáte.

Dopis svým grafickým provedením, zejména zneužitím termínu poplatek, strohým „úředním" textem, může vyvolat dojem povinného zápisu u státní instituce (obvykle obchodního rejstříku vedeného soudem). Nabídka obsažená v dopise a její účel není žádným způsobem blíže vysvětlen či adresátovi objasněn.

Ve skutečnosti se jedná o skrytou komerční nabídku inzerce nebo zapsání podnikatele v běžných komerčních inzertních seznamech, internetových přehledech existujících firem, a to za úplatu.

Neplaťte proto bez rozmyšlení žádné částky za služby, které jste si nevyžádali. Informujte se předem a dobře zvažte svůj postup. Využijte své prostředky na reklamu efektivně!

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu webu

Snažíme se web dělat nejlépe jak dokážeme. Může se ale stát, že nám nějaká chyba unikne. Pokud nám o chybě dáte vědět, dáte nám šanci ji odstranit. Děkujeme!