Bikeři budou testovat formu na olympijské hry na Vysočině

zveřejněno: 29. 4. 2016

První prázdninový víkend mají jistě příznivci horských kol ve svém kalendáři zaškrtnut červeně. V Novém Městě na Moravě se totiž od 29. června do 3. července uskuteční mistrovství světa horských kol v olympijské disciplíně cross country. A domácí jezdci v čele s olympijským vítězem z Londýna 2012 budou rozhodně patřit k favoritům na stupně vítězů. Všichni sborově prohlašují, že právě šampionát před domácími fanoušky v Novém Městě na Moravě je pro ně možná ještě důležitější než olympiáda. Vždyť bikerské mistrovství světa se ve své šestadvacetileté historii podívá do Česka vůbec poprvé.

Na startu by měla být kompletní světová špička, pro mnohé z nich to bude ostrý test před hrami v Riu, které se konají necelé dva měsíce po novoměstském šampionátu. Navíc se ti nejlepší bikeři planety do Nového Města vždy těší, cení si ho zejména díky neopakovatelné atmosféře, precizně připravené trati a dokonalému zázemí. Zážitek, který si fanoušci z Vysočina Arény odnesou, bude zcela jistě doživotní. Organizační tým Petra Vaňka už má za sebou pětileté zkušenosti s pořádáním Světového poháru horských kol a pravidelně dostal jejich závod nejvyšší hodnocení od Světové cyklistické unie UCI. Návštěvníci mohou strávit ve Vysočina Aréně pět dnů v kuse a rozhodně se nudit nebudou. Program, který organizátoři připravili, připomíná sportovně-kulturní festival. Plus samozřejmě zážitky ze světového bikingu v nevídané atmosféře. Šampionát nabídne bohatý doprovodný program, kromě tradičních závodů, jichž se mohou diváci sami zúčastnit - Birell MTB Marathon, populární Night Race za umělého osvětlení, je také nově připraven i Birell MTB Rally na singltracích. Nuda a ticho nebude ani na sklonku dne. Atmosféru letních večerů mistrovství světa bude tvrdit muzika. Po čtyři večery se budou střídat kapely jako na festivalu. Hned první den šampionátu, tedy ve středu 29. 6. 2016 po slavnostním zahájení, které také nebude od věci nevynechat, neboť se připravuje 20ti metrová, tříúrovňová stage se 40 artisty a světelnou show, nastoupí Vojta Dyk s B-side Bandem. Ve čtvrtek 30. června se představí Tři sestry. Pátek se opět naladí na klidnější notu s Danem Bártou a Alicí. Sobota bude v rytmu skupiny N.O.H.A. Po všech hlavních interpretech budou následovat revivalové skupiny. Organizátoři se na velký svátek cyklistiky pilně připravují už nyní. Na Vysočině plánují informační a zábavné “roadshow”, které budou šampionát představovat. Plánují celkem 16 zastávek na různých významných akcích v regionu, na roadshow bude možnost získat veškeré informace o mistrovství světa, bude připravený program pro děti i dospělé, např. soutěž v jízdě na trenažéru nebo soutěže o vstupenky na šampionát. Roadshow startuje 4. května ve Velké Bíteši a každé tři, čtyři dny se bude stěhovat, ve Žďáře se ni můžeme těšit 11. 5. 2016. Konečná zastávka roadshow bude 25. června v Novém Městě na Moravě. Všechny důležité informace o programu, vstupenkách, koncertech nebo ubytování se dozvíte na oficiálních stránkách mistrovství světa www.mtb2016nmnm.cz.

 

Plakát - WC MTB

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu webu

Snažíme se web dělat nejlépe jak dokážeme. Může se ale stát, že nám nějaká chyba unikne. Pokud nám o chybě dáte vědět, dáte nám šanci ji odstranit. Děkujeme!