Od května jsou v ulicích vidět bezpečnostní asistenti

zveřejněno: 13. 5. 2015

Město Žďár nad Sázavou od května letošního roku realizuje v ulicích projekt s názvem Bezpečnostní asistent, jehož cílem je podpořit širší zapojení veřejnosti do zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku. Projekt počítá se zapojením obyvatel obce do aktivit, jež jsou pro ostatní obyvatele přínosné a veřejností požadované. Tyto aktivity pak přispějí ke zlepšení bezpečnosti v obci.

 

Od 4. května jsou v ranních hodinách u přechodů vidět dva noví bezpečnostní asistenti v oranžových vestách a čepicích označených nápisem škola, kteří dohlížejí na bezpečný přechod dětí a školní mládeže přes pozemní komunikace. Bezpečnostní asistenti mají s městem uzavřenou dohodu o provedení práce a placeni jsou v současné době z rozpočtu městské policie. Od září letošního roku by měl být počet bezpečnostních asistentů navýšen na šest.

 

Bezpečnostním asistentem se může stát člověk v produktivním věku nebo senior. Ten bude následně disponovat pověřením Městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou, potřebným pro výše uvedenou činnost, a při výkonu své práce bude označen dle prováděcího právního předpisu. Všichni bezpečností asistenti budou proškoleni pracovníky městského úřadu.

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu webu

Snažíme se web dělat nejlépe jak dokážeme. Může se ale stát, že nám nějaká chyba unikne. Pokud nám o chybě dáte vědět, dáte nám šanci ji odstranit. Děkujeme!