Odborná porota vyhodnotila architektonickou soutěž

zveřejněno: 24. 2. 2017

V pátek 10. února se na Městském úřadě ve Žďáře nad Sázavou sešla odborná porota složená z nezávislých architektů a urbanistů z Prahy, Brna, Plzně a Kolína včetně odborníka na krajinářskou architekturu, aby vyhodnotila výsledky architektonické soutěže týkající se budoucí rekonstrukce Nádražní ulice. Poroty se účastnili zástupci samosprávy starosta Zdeněk Navrátil a místostarosta Josef Klement. Byl přítomen také odborník na dopravu z pardubické dopravní fakulty.

Počet návrhů byl nad očekávání vypisovatele a kvalita jednotlivých návrhů byla na velmi vysoké úrovni,“ sdělil městský architekt Zbyněk Ryška. Zúčastnily se týmy z celé České republiky. Po několika kolech hlasování a náročných diskuzí byly do závěrečného hodnocení vybrány čtyři návrhy. Tyto návrhy byly po dlouhé diskuzi oceněny 1., 2. a 3. místem. Hodnocení bylo ukončeno v pozdních večerních hodinách. Nyní bude dle soutěžního řádu České komory architektů všem účastníkům rozeslán protokol o hodnocení a bude svolána tisková konference, kde budou konkrétní výsledky zveřejněny. Všechny návrhy, včetně protokolu o průběhu hodnocení, budou vystaveny pro veřejnost. O termínech se nyní jedná a do uzávěrky aktuálního čísla zpravodaje nebyly známy. Následně bude probíhat jednací řízení bez uveřejnění, kterého se budou účastnit první tři ocenění. Z tohoto řízení bude vybrán dodavatel projektu pro rekonstrukci ulice Nádražní.

„Nezávislí porotci na závěr vysoce ocenili přípravu i průběh soutěže a děkují městu za vypsání kvalitní soutěže na cenný veřejný prostor,“ doplnil architekt města Žďáru nad Sázavou Ryška.     

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu webu

Snažíme se web dělat nejlépe jak dokážeme. Může se ale stát, že nám nějaká chyba unikne. Pokud nám o chybě dáte vědět, dáte nám šanci ji odstranit. Děkujeme!