Vyjádření města k událostem ve Francii dne 13. 11. 2015

zveřejněno: 16. 11. 2015

Před městským úřadem byla dnes vyvěšena vlajka Francie společně s vlajkou smuteční. Ve 12:50 se pak na tomto místě setkali radní Města Žďáru nad Sázavou s dalšími hosty, aby společně uctili památku obětí tragických událostí v Paříži, ke kterým došlo v pátek 13. listopadu a zároveň si i přítomní připomněli nadcházející 17. listopad, Den boje za svobodu a demokracii.

Město Žďár nad Sázavou má s Francií pevné přátelské vztahy díky mezinárodnímu partnerství s francouzským městečkem Cairanne, do kterého starosta města Zdeněk Navrátil společně s místostarostou Josefem Klementem zaslali oficiální kondolenční dopis v tomto znění:

 

Vážený pane starosto, drazí občané Cairanne, milí francouzští přátelé,

hluboce nás zasáhly tragické události, ke kterým došlo v pátek 13. listopadu ve Vašem hlavním městě Paříži. Společně s celou Českou republikou odsuzujeme tento nelidský čin namířený proti bezbranným, pokojným občanům Vaší země. Chápeme jej jako útok na hodnoty, na kterých stojí naše evropská civilizace, na hodnoty z nichž mnohé se zrodily právě ve Vaší zemi.

Chceme Vám i celé Francii vyjádřit, jako občané města Žďáru nad Sázavou, naši plnou lidskou účast a podporu ve chvílích pro Vás tak těžkých.

Zůstáváme v myšlenkách s Vámi.

 

Za občany města Žďáru nad Sázavou,

 

Mgr. Zdeněk Navrátil, starosta města

Ing. Josef Klement, místostarosta

 

 

 

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu webu

Snažíme se web dělat nejlépe jak dokážeme. Může se ale stát, že nám nějaká chyba unikne. Pokud nám o chybě dáte vědět, dáte nám šanci ji odstranit. Děkujeme!