Žďárské farmářské trhy letos již počtvrté

zveřejněno: 20. 8. 2015
Tisková zpráva

Žďár nad Sázavou 19. srpna 2015

 

V sobotu 22. srpna od 8 do 11:30 hodin se na náměstí Republiky ve Žďáru nad Sázavou uskuteční již čtvrtý letošní Žďárský farmářský trh.

Žďárské náměstí opět oživí okolo dvaceti prodejců, kteří nabídnou to nejlepší, co náš region nabízí. V nabídce tak najdete pečivo, nejrůznější mléčné výrobky, uzeniny, bezlepkové výrobky, sirupy, výrobky z rakytníku a mnoho dalšího.

„Největším úspěchem minulého trhu byly bezesporu prosetínské trubičky. Na ty se stály fronty od samého rána“ poznamenává organizátorka Kateřina Fialová a dodává „Červencový trh se velmi vydařil. Kdo si snad myslel, že Žďár je přes léto vylidněné a vedrem zmožené město, mohl se v červenci přesvědčit o opaku. Náměstí bylo plné lidí již od brzkého rána. Červencový trh však předčasně ukončila v jedenáct hodin průtrž.“

Na srpnovém trhu bude novinkou netradiční pochoutka, a to kozí zmrzlina. Nebude chybět káva ze žďárské kavárny, žďárské pivo a občerstvení přímo na trhu. „Moc nás mrzí, že se nám na minulý trh nepodařilo zajistit více stánků se zeleninou, na srpnový trh však přislíbili účast tři zelináři, všeho by tedy měl být dostatek“ objasňuje organizátorka Jana Vinopalová. Aktuální seznam prodejců lze nalézt vždy na facebookovské stránce Žďárských farmářských trhů – www.facebook.com/zdarskeft

Srpnový trh bude opět doplněn hudbou. Atmosféru na náměstí doplní harmonikář pan Šimek, který sklidil velký úspěch již v červnu.

Žďárské farmářské trhy se uskuteční ještě dvakrát na podzim, a to 19. 9. a 17. 10. Termínem konání bude vždy sobota od 8:00 do 11:30 hod.

Kontaktní osoby:

Ing. Kateřina Fialová, tel.: 778 744 302, email: zdarns@seznam.cz
Mgr. Jana Vinopalová, tel.: 775 497 550, email: zdarns@seznam.cz