Odpověď jednotlivá

22. 9. 2017
Předmět: Cyklisti na chodnících
Dotaz: Zajímalo by mě, jestli někdo kontroluje a pokutuje cyklisty, kteří jezdí po chodnících. Přede Vesnou potkám třeba 4. Až začneme jezdit s autama po chodnících, tak to bude taky v pořádku? Nic se neřeší , dikud se nestane nějaká nehoda.
Odpověď (odbor dopravy):
Odbor dopravy nedohlíží nad dodržováním pravidel provozu na pozemních komunikacích, k tomu je oprávněna pouze PČR nebo MP Váš podnět jsme předali Městské policii a zde je její odpověď:

Uvedené přestupkové jednání kontroluje městská policie a Policie ČR. Je však třeba rozlišovat mezi chodníky, komunikacemi a jinými dopravními prostory. Jejich rozdělení je vedeno v dopravním pasportu města, který zpracovává odbor komunálních služeb MěÚ. Např. část komunikace v okolí vámi zmiňované provozovny není chodníkem. Na této předmětné komunikaci je osazena DZ zákaz vjezdu, která však je již v nevyhovujícím stavu. Na tyto skutečnosti jsme správce upozornili s žádostí o sjednání okamžité nápravy. Jízdou cyklistů se město intenzivně zabývá a do budoucna uvažujeme i o zpřístupnění některých komunikací či jejich částí právě pro cyklisty. V případě potřeby sdělení dalších poznatků či skutečností mě kontaktujte přímo na emailu mp@zdarns.cz. Děkuji.

Mgr. Martin KUNC
vedouci MP Žďár nad Sázavou

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu webu

Snažíme se web dělat nejlépe jak dokážeme. Může se ale stát, že nám nějaká chyba unikne. Pokud nám o chybě dáte vědět, dáte nám šanci ji odstranit. Děkujeme!