Odpovědi městské policie Žďár nad Sázavou

Odpovědi na dotazy - stránka se připravuje

Datum: 12. 12. 2017
Dotaz: Dobrý den,

Chci se zeptat, jestli je povoleno parkování na "chodníku", který vede podél silnice na ulici Wolkerova. Zákazová značka tam nikde není, ale ani ta co by to povolovala. Parkuje se tam běžně každý den posledních 6 let co tam bydlím. Přišel mi dopis s pokutou. Dostávají ostatní řidiči tedy pokutu každý den? Děkuji za vaši odpověď.
Odpověď: 12. 12. 2017
Dobrý den, v uvedených místech je parkování zakákáno. Stání vozidel na uvedeném chodníku vytváří problémy chodcům z přilehlých domů. Uvedené místo kontrolujeme průběžně (nikoli každodenně). V poslední době jsme však přijali i několik oznámení od občanů. Tito si stěžovali právě na problémy s vozidly, jelikož musejí vstupovat až do komunikace. Z těchto důvodu je kontrolní činnost intenzivnější, což souvisí i se zvýšeným počtem přestupků. Děkuji.

Předmět: pokuty
Datum: 7. 12. 2017
Dotaz: Dobrý den Vlček chci jen konkretizovat je smutné že vaši strážníci udělují pokuty zaměstnancům na průmyslové zóně pracujícím kteří nemají kde parkovat kór když firma přestavue parkoviště a kapacitně arkovací plocha nestačí měli by spíš chodit pěšky a né se vozit v autě a obtěžovat pracující a je to nejjednoduší udělit pokutu za blízké parkováni u křižovatky tak a´t si projdou město kde všude se tento zákaz porušuje měli by hlídat uchyláy...
Odpověď: 8. 12. 2017
Dobrý den pane V. Situace ohledně parkování v uvedeném prostoru je vzhledem k rekonstrukci parkoviště opravdu velmi složitá. Na druhou stranu není možné, aby řidiči osobních i nákladních vozidel odstavovali svoje vozidla na autobusových zastávkách či v místech, kde brání výjezdu či průjezdu MHD. O kontroly v daných místech jsme byli požádáni přímo zástupcem fa. ZDAR. Dále jsme žádáni i samotnou veřejností, o čemž se můžete přesvědčit na dotazovně MěÚ v dotazech na odbor dopravy. Na závěr bych chtěl uvést, že situace se zcela jistě zlepší po otevření rekonstruovaného parkoviště. Kolaudace má proběhnout dnes, kdy bude parkoviště k dispozici zaměstnancům mně bohužel není známo. Děkuji.