Hlášení městského rozhlasu ze dne 10. 9. 2021

zveřejněno: 10. 9. 2021

Vážení občané, vítáme Vás při vysílání městského rozhlasu

 

Z ÚŘADU:

Odbor komunálních služeb oznamuje, že  do 3. října 2021 platí v souvislosti s rekonstrukcí silnice I/37 tato opatření v MHD.

  • zrušeny jsou zastávky MHD Bezručova, stadion; Nová, Vejmluvova
  • nebudou obsluhovány zastávky MHD Sychrova a Bezručova, u pily linkami č. 3 a 5
  • nejbližší zastávka pro dotčené linky 3 a 5 je zastávka Květná
  • pro linky 3 a 5 jsou vydány výlukové jízdní řády

Dále oznamujeme, že vzhledem k budování nového horkovodu a s tím související uzavírkou ulice Libušínská dochází od čtvrtka 16. 9. 2021 do neděle 19. 9. 2021 včetně ke zrušení zastávky MHD Libušínská.

Nejbližší zastávky MHD:

  • pro linku č. 1 – zastávka Studentská
  • pro linku č. 4 – zastávky Wonkova a Žižkova
  • pro linku č. 5 – zastávka Havlíčkovo nám.
  • pro linku č. 8 – zastávka Wonkova

Děkujeme za pochopení

 

Vážení občané, v pátek 17. září proběhne před poliklinikou informační akce o dotacích na snižování výdajů za energie. Na dotazy budou odpovídat pracovníci z programu Kotlíkové dotace a Nová zelená úsporám. Akce je otevřena pro nejširší veřejnost, zejména pro majitele rodinných a bytových domů. Své služby nabídnou i místní firmy nabízející fotovoltaické elektrárny, tepelná čerpadla i dotační poradenství.
Navíc studenti i učitelé Střední průmyslové školy ve Žďáře nad Sázavou budou předvádět možnosti využití sluneční energie, technické zajímavosti, sestavený kabriolet Kaipan i motocykl typu chopper.
Všichni jste srdečně zváni do prostoru před poliklinikou, při nepříznivém počasí do budovy školy.

Zveme Vás na Setkání s občany na téma Turistické zázemí na Zelené hoře, které proběhne ve středu 15. září v křížové chodbě baziliky v Zámku Žďár od 17 hodin. Přijďte si poslechnout, jaké jsou plány a zeptat se na to, co vás k tématu zajímá.                          

Městský úřad Žďár nad Sázavou oznamuje občanům, že si mohou v informační kanceláři zdarma vyzvednout sadu tašek na tříděný odpad. Podmínkou pro vydání jedné sady na domácnost je předložení občanského průkazu s trvalým pobytem ve Žďáře nad Sázavou a jeho místních částech.

Rada města informuje, že byla schválena Pravidla pro participativní rozpočet. Občané města Žďár nad Sázavou tak mohou průběžně do 30. září 2021 podávat své náměty a podněty. Bližší informace naleznete na webových stránkách města.

 

VYHLÁŠENÉ ZÁMĚRY MĚSTA:

Město Žďár nad Sázavou vyhlásilo záměr na pronájem bytu na ul. Brodské, č. p. 1932, č. o. 43, byt č. 6 ve Žďáře nad Sázavou 3. Základní nájemné činí 1 659,-Kč/ měsíc. Na tomto bytě jsou v době vyhlášení záměru přihlášení k trvalému pobytu dvě osoby. Přihlášku odevzdejte nejpozději do čtvrtka 16. září 2021 do 12:00 hodin.

Město Žďár nad Sázavou vyhlásilo záměr na pronájem bytu na ul. Horní, č. p. 1679, č. o. 22, byt č. 1 ve Žďáře nad Sázavou. Základní nájemné činí 5 951,- Kč/měsíc. Na tomto bytě není v době vyhlášení záměru přihlášena k trvalému pobytu žádná osoba. Přihlášku odevzdejte nejpozději do čtvrtka 30. září 2021 do 12:00 hodin.

Bližší informace naleznete na webových stránkách města.

 

VÝLUKY:

---

 

ZTRÁTY A NÁLEZY:

Městský úřad Žďár nad Sázavou, odbor finanční oznamuje, že na ztráty a nálezy byly předány následující nálezy –koloběžka,  svazek klíčů, nabíjení na sluchátka, mobilní telefon. Seznam nalezených věcí je zveřejněn na úřední desce i na facebooku města. Bližší informace Vám poskytne Alena Benešová na tel. č. 566 688 146 nebo osobně v kanceláři, 1. patro, dveře č. 35 – ztráty a nálezy.

 

KULTURNÍ POZVÁNKY

Na neděli 12. září 2021 je pro děti připravený celodenní program Alotria na humnech. Děti si mohou vyzkoušet hry z dob svých rodičů i prarodičů. Program bude probíhat v době od 10:00 do 17:00 hodin na Farských humnech.

Zítra, tj. 11. září proběhne akce s názvem „Charitativní běh pro Domácí hospic Vysočina“ a to na přírodním koupališti u Nového Města na Moravě. Registrace probíhá od 14:00 hodin, samotný start je stanoven na 15:00 hodinu. Těšit se můžete na dílničky pro malé i velké, plavby po vodě, slackline a mnoho dalšího.

Dále zveme všechny občany města na Farmářské trhy, které proběhnou 18. září na náměstí Republiky od 8:00 do 11:30 hodin.

V rámci Slavností jeřabin proběhne ve čtvrtek 16. září přednáška nazvaná   Nejstarší dějiny kovu a Příběh hnutí na Vysočině. O tomto tématu promluví historik Miloslav Lopaur a rakouský experimentální archeolog Lukas Kerbler. Pozor, změna místa konání akce, bude na Staré Radnici od 18 hodin.

V sobotu 18. září seuskuteční Food festival s názvem Futrování na Farských. Připraven je bohatý doprovodný programvčetně koncertu kapely Circus Problem a dalších. Na místě bude k vidění i kovoZoo nebo přehlídka života Keltů. Akceproběhne od 11 do 22 hodin.

V neděli 19. září se můžete vydat na další komentovanou procházku nazvanou Příběh kovu ve žďárských ulicích, vedeji historik Miloslav Lopaur. Sraz je v 15 hodin u Regionálního muzea na Tvrzi.

Knihovna Matěje Josefa Sychry se přidala k projektu „Odlož mobil v Knihovně“, která probíhá do 15. září 2021 v celém Kraji Vysočina.  Více informací na www.odlozmobil.cz.

Knihovna Matěje Josefa Sychry Vás srdečně zve na výstavu obrazů a kamenů Ctibora Bauera, která je umístěna do konce září 2021 v Galerii u Sychry.

Dále Knihovna Matěje Josefa Sychry zve občany na výstavu obrazů Soni Gregorové Zlevorové. Výstava probíhá v Čechově domě do konce září 2021.

Seniorpoint knihovna hledá zájemkyně z řad seniorek pro taneční projekt na festival KoresponDance 2022, který bude připravovat izraelská choreografka Galit Liss pod záštitou Zámku Žďár nad Sázavou a hraběnky Marie Kinsky. Bližší informace a přihlášky na telefonním čísle 778 744 114, ideálně do 15. 9. 2021. První taneční workshop se uskuteční na zámku již 21. 9. 2021.

Senior point knihovna pořádá v úterý 14. 9. 2021 v 9:00 hod. koordinační cvičení pro seniory pod vedením Romany Sochové. 

 

KONEC HLÁŠENÍ