Hlášení městského rozhlasu ze dne 12. 5. 2021

Vážení občané, vítáme Vás při vysílání městského rozhlasu

 

Z ÚŘADU:

Rada města informuje, že byla schválena Pravidla pro participativní rozpočet. Občané města Žďár nad Sázavou tak mohou průběžně do 30. září 2021 podávat své náměty a podněty. Bližší informace naleznete na webových stránkách města.

Městský úřad Žďár nad Sázavou oznamuje seniorům, kteří potřebují pomoci s registrací na očkování proti nemoci Covid-19, mohou volat na telefonní číslo 778 880 634. Volejte v pracovní dny mezi osmou a patnáctou hodinou. Pokud nemůžete úřad kontaktovat telefonicky, přijďte na sociální odbor městského úřadu.

Dotazník potřebný k očkování si občané mohou stáhnout v aktualitách na webu města. Pokud nemáte možnost si dotazník vytisknout, můžete si ho vyzvednout v informační kanceláři v přízemí Městského úřadu.

 

VYHLÁŠENÉ ZÁMĚRY MĚSTA:

Město Žďár nad Sázavouvyhlašuje záměr na pronájem bytu č. 22, v  budově č. p. 1932, č. o. 43 na ulici Brodská ve Žďáře nad Sázavou 3. Základní nájemné činí 1.620,- Kč/měsíc. Na tomto bytě je v době vyhlášení záměru přihlášena k trvalému pobytu jedna osoba. Přihlášku na tento byt odevzdejte do 27. května 2021 do 12:00 hodin. Bližší informace naleznete na úřední desce města.

 

VÝLUKY:

Vodárenská a. s. upozorňuje odběratele vody, že do 21. května 2021 probíhá pravidelné odkalování vodovodní sítě ve Žďáře nad Sázavou, během kterého může přechodně dojít ke snížení tlaku vody, popř. krátkodobému zvýšení zákalu vody.

  

ZTRÁTY A NÁLEZY:

Městský úřad Žďár nad Sázavou, odbor finanční oznamuje, že na ztráty a nálezy byl předán následující nález – svazek klíčů. Seznam nalezených věcí je zveřejněn na úřední desce i na facebooku města. Bližší informace Vám poskytne Alena Benešová na tel. č. 566 688 146 nebo osobně v kanceláři, 1. patro, dveře č. 35 – ztráty a nálezy.

 

KULTURNÍ POZVÁNKY:

Knihovna Matěje Josefa Sychry ve Žďáře nad Sázavou Vás zve na výstavu fotografií Aleny Češkové Krajina mého ticha. Výstava je umístěna do konce června v knihovně v Galerii u Sychry.

Dále Vás knihovna zve na výstavu fotografií Milana Šustra Objektivem k srdcím. Cílem tohoto sociálního projektu je prostřednictvím fotografií přiblížit veřejnosti život seniorů, hendikepovaných lidí a dalších sociálních skupin. Výstava je prodloužena do konce června 2021 a je umístěna v Čechově domě.

 

KONEC HLÁŠENÍ