Hlášení městského rozhlasu ze dne 15.9. 2023

zveřejněno: 15. 9. 2023

Vážení občané, vítáme Vás při vysílání městského rozhlasu.

Z ÚŘADU:   

Odbor komunálních služeb oznamuje, že v souvislosti s úplnou uzavírkou části ulice Husova  v úterý 19. září 2023 dochází k následující změně ve vedení MHD: zrušena bude zastávka MHD Nádražní, nejbližší zastávky jsou Dagmarky a autobusové nádraží, náhradní zastávkou je Strojírenská u Hajčmanů.

Městský úřad, informační kancelář, vydává tašky na tříděný odpad. Jsou k dispozici občanům s trvalým pobytem ve Žďáře nad Sázavou. Pořídili jsme 500 ks větších a 500 ks menších sad.

Již tuto sobotu 16. září se na náměstí Republiky konají Žďárské farmářské trhy. Široký výběr produktů přímo od farmářů můžete nakupovat od osmi hodin do půl dvanácté. Termíny dalších trhů najdete na webu města www.zdarns.cz.

Active středisko volného času zve všechny děti na běžecké závody, které se konají v neděli 17. září ve Sportovním areálu u 2. základní školy. Prezence od 9:30 hodin.

 

ZTRÁTY A NÁLEZY:

Městský úřad, odbor finanční oznamuje, že na ztráty a nálezy byly předány svazek klíčů,  mobilní telefon, karta zdravotní pojišťovny. Seznam všech nalezených věcí je zveřejněn na úřední desce i na facebooku města. Bližší informace Vám poskytne Alena Benešová na tel. čísle 566 688 146 nebo osobně v kanceláři, 1. patro, dveře č. 35 – ztráty a nálezy.

 

VYHLÁŠENÉ ZÁMĚRY ZÁMĚRY:

-

KULTURNÍ POZVÁNKY:

V Regionálním muzeu na Tvrzi probíhá do 19. listopadu 2023 výstava Černí rytíři našich lesů. Výstava zavede návštěvníky do lesů, luk a polí, kde se mohou setkat s rytířskou černou zvěří neboli divokými prasaty. Nechybí ani trofeje, historické zbraně a představeni budou i nejvýznamnější predátoři této zvěře. Více informací najdete na webu www.muzeumzdar.cz nebo na Facebooku.

Oblíbený food festival Futrování na Farských se uskuteční v sobotu 16. září na Farských humnech od jedenácti hodin. Budete moci ochutnat jídla z celého světa. Na podiu vystoupí kapely Mayday, Černý ledňáček, Michaela Šedivá a Michal Horák. Součástí bude i představení cisterciácké kuchyně. Podrobnosti najdete na webu města a Facebooku.

Pojdťe posnídat do knihovny. Knihovna Matěje Josefa Sychry se přidala k projektu Brain & Breakfast, díky kterému můžete v živém přenosu sledovat online přednášku Karolíny Presové Homo digitus - člověčenství v další dekádě, která bude věnována technologiím, jejich vlivu na naši duši a také umělé inteligenci. Snídaně se koná ve čtvrtek 21. září od 8.00 h v Čechově doměhttps://www.knihzdar.cz/akce/detail/snidane-v-knihovne2

Knihovna Matěje Josefa Sychry pořádá ve čtvrtek 21. září od 17 h přednášku Chci postavit dům. Chcete stavět? Přijďte si poslechnout to, co potřebujete vědět než začnete. Přednáší Jiří Svoboda a Josef Jůn. https://www.knihzdar.cz/akce/detail/chci-postavit-dum

Knihovna Matěje Josefa Sychry vás zve na výstavu výtvarných prací a výrobků pacientů s roztroušenou sklerózou - Roztroušená krása. Expozice je umístěna do konce října  v Galerii u Sychry. https://www.knihzdar.cz/akce/detail/roztrousena-krasa

 

VÝLUKY:

EG.D, a.s. oznamuje přerušení dodávky elektrické energie, a to dne 15. září 2023 na samotě Bartačky č. 310 (ul. Brněnská). Přerušení bude probíhat od 11:30 do 14:00 hodin.

Dále EG.D, a.s. oznamuje přerušení dodávky elektrické energie, a to dne 19. září 2023 na ul. Okružní (horní) č. o. 2 a 4, ul. Revoluční č. o. 29, 37 až 47 lichá, č. o. 48, 50, 52, 60 a 62. Přerušení bude probíhat od 7:30 do 11:30 hodin.

 

KONEC HLÁŠENÍ