Hlášení městského rozhlasu ze dne 21. 9. 2022

zveřejněno: 21. 9. 2022

Vážení občané, vítáme Vás při vysílání městského rozhlasu

 

Z ÚŘADU:

Oblastní charita Žďár i nadále organizuje materiální sbírku pro Ukrajinu a sbírku školních potřeb pro děti. Věci je možné odevzdat po telefonické dohodě na čísle 730 163 135.  Aktuální seznam potřebných věcí najdete na webu Oblastní charity Žďár.

Odbor komunálních služeb oznamuje, že v souvislosti s pokračováním rekonstrukce silnice I/37 bude do 9. října 2022 včetně, následující opatření v MHD:

Zrušeny budou zastávky MHD :

  • Zámek
  • Bezručova u Pily – směr Tokoz pro linku č. 2 – mimo spoje 1 a 27
  • Tokoz – pro linku č. 2 – mimo spoje 1, 2, 27 a 28
  • Pilská nádrž – mimo spojů 1, 2, 27 a 28 linky č. 2

Vedení MHD:

  • Pro linku č. 2 ve směru z centra – mimo spojů č. 1 a 2 budou náhradní zastávky Nová, Vejmluvova a Sychrova.

Pro dotčené linky MHD budou vydány výlukové jízdní řády. Děkujeme za pochopení. Bližší informace najdete na webových stránkách města.

 

ZTRÁTY A NÁLEZY:

Odbor finanční oznamuje, že na ztráty a nálezy byly předány nálezy z ČD, a. s. Jedná se o batohy, klíče, oblečení, peněženky, finanční hotovost, karta do zaměstnání, oblečení, brýle, vysvědčení, karta zdravotního pojištění, longboard a jiné. Seznam všech nalezených věcí je zveřejněn na úřední desce i na facebooku města. Bližší informace Vám poskytne Alena Benešová na tel. čísle 566 688 146 nebo osobně v kanceláři, 1. patro, dveře č. 35 – ztráty a nálezy.

 

VYHLÁŠENÉ ZÁMĚRY MĚSTA:

---

 

KULTURNÍ POZVÁNKY:

Městský úřad Žďár nad Sázavou oznamuje, že koncert unikátního chlapeckého sboru z rakouského kláštera Sankt Florian se přesouvá do baziliky minor Nanebevzetí P. Marie v Zámku Žďár. Akce se koná v sobotu 24. září 2022 od 19:00 hodin. Zazní hudba Mozarta, Mendelssohna a mnoha dalších významných umělců. Akce je součástí oslav santini300.

Regionální muzeum zve na výpravnou výstavu Roky v baroku. Na hravé výstavě si na vlastní kůži vyzkoušíte, jak žili lidé v době baroka.Vstupné je 30 korun pro děti a 50 korun pro dospělé.
Výstava trvá do 6. listopadu 2022. Více informací hledejte na webu muzea muzeumzdar.cz nebo na Facebooku.

Věž kostela svatého Prokopa je veřejnosti otevřena do 30. září 2022 každý den mimo pondělí a deštivého počasí. Komentovaná prohlídka začíná v Regionálním muzeu na tvrzi. Vstupné činí 40 a 20 korun. Více informací najdete na webu www.muzeumzdar.cz.

 

VÝLUKY:

---

 

KONEC HLÁŠENÍ