Město myslí na bezpečnost seniorů, zdarma rozdává reflexní pásky

zveřejněno: 28. 12. 2015

Od pondělí 21. prosince 2015 si mohou senioři vyzvednout bezpečnostní reflexní pásek, který je v případě špatného počasí a snížené viditelnosti může ochránit při každodenních pochůzkách městem. „Vzhledem k tomu, že ve městě v posledních týdnech přibylo dopravních nehod, kdy došlo ke střetu automobilu a chodce, chceme tímto krokem napomoci k většímu bezpečí občanů a případné prevenci dalších nehod,“ sdělil starosta města Zdeněk Navrátil.

Město má pro seniory přichystány desítky pásek zdarma, které si oproti podpisu mohou vyzvednout v informační kanceláři městského úřadu. "Dvě stě kusů totiž bylo zakoupeno jedním žďárským občanem, který je rovnou věnoval zpět městu, aby tak mohly být pro seniory opravdu zdarma," doplnil starosta a zároveň za toto sponzorství dotyčnému poděkoval.

Pásky jsou ale vhodné pro všechny chodce. I na tmavém oblečení a v mlze vás odrazka totiž může učinit nepřehlédnutelným. Dvacet pět korun, které do pásku investujete, vám třeba jednou zachrání život.

Reflexní pásky byly vyrobeny jako propagační předmět města a spolu s dalšími propagačními předměty si je občané mohou zakoupit nejen v informační kanceláři městského úřadu, ale také v Informačním turistickém centru na Staré radnici.