Odborná porota vyhodnotila architektonickou soutěž

zveřejněno: 24. 2. 2017

V pátek 10. února se na Městském úřadě ve Žďáře nad Sázavou sešla odborná porota složená z nezávislých architektů a urbanistů z Prahy, Brna, Plzně a Kolína včetně odborníka na krajinářskou architekturu, aby vyhodnotila výsledky architektonické soutěže týkající se budoucí rekonstrukce Nádražní ulice. Poroty se účastnili zástupci samosprávy starosta Zdeněk Navrátil a místostarosta Josef Klement. Byl přítomen také odborník na dopravu z pardubické dopravní fakulty.

Počet návrhů byl nad očekávání vypisovatele a kvalita jednotlivých návrhů byla na velmi vysoké úrovni,“ sdělil městský architekt Zbyněk Ryška. Zúčastnily se týmy z celé České republiky. Po několika kolech hlasování a náročných diskuzí byly do závěrečného hodnocení vybrány čtyři návrhy. Tyto návrhy byly po dlouhé diskuzi oceněny 1., 2. a 3. místem. Hodnocení bylo ukončeno v pozdních večerních hodinách. Nyní bude dle soutěžního řádu České komory architektů všem účastníkům rozeslán protokol o hodnocení a bude svolána tisková konference, kde budou konkrétní výsledky zveřejněny. Všechny návrhy, včetně protokolu o průběhu hodnocení, budou vystaveny pro veřejnost. O termínech se nyní jedná a do uzávěrky aktuálního čísla zpravodaje nebyly známy. Následně bude probíhat jednací řízení bez uveřejnění, kterého se budou účastnit první tři ocenění. Z tohoto řízení bude vybrán dodavatel projektu pro rekonstrukci ulice Nádražní.

„Nezávislí porotci na závěr vysoce ocenili přípravu i průběh soutěže a děkují městu za vypsání kvalitní soutěže na cenný veřejný prostor,“ doplnil architekt města Žďáru nad Sázavou Ryška.