Žďár získal ocenění za projekt Poznej aktivně Žďársko

zveřejněno: 9. 6. 2015

Žďár získal ocenění za projekt Poznej aktivně Žďársko

Dne 4. 6. 2015 obdrželi zástupci města ocenění za realizovaný projekt Poznej aktivně Žďársko. Cenu poroty za město převzali místostarosta města Ing. Josef Klement a realizátoři projektu Ing. Jiří Matoušek a Václav Košťál.

Agentura CzechTourism vyhlašuje každý rok mezinárodní kartografickou přehlídku, turistických map, atlasů a průvodců pod názvem TOURMAP. V letošním 12. ročníku přehlídky město Žďár uspělo v kategorii Turistické průvodce, a to v konkurenci 188 přihlášených turistických průvodců. Prostřednictvím projektu Poznej aktivně Žďársko vznikla sada propagačních materiálů, která významně napomáhá prezentaci nového volnočasového areálu v příměstské rekreační oblasti Pilská nádrž a celého města.

Vítězný materiál propaguje jednotlivé prvky areálu Pilák a díky svému praktickému obsahu, např. pravidla hry a doporučení ke hře discgolf a minigolf, použití prvků ve fitparku, je pro návštěvníky areálu vhodným průvodcem. Propagační set obsahuje 8 tematických skládaček, včetně tipů pro rodiny s dětmi, mapu pro turisty a cyklisty a mapu lyžařských tratí na Žďársku. Tento propagační produkt Žďárska v zdařilém obalu byl vytvořen v nákladu 20 000 ks a zájemci jej získají zdarma nejen v areálu Piláku, ale i v okolních informačních centrech. „Jsem rád, že projekt pomůže prezentaci města a nového areálu u Piláku nejen v Kraji Vysočina a ČR, ale díky dvěma jazykovým mutacím i v zahraničí“ řekl Václav Košťál, referent MěÚ z odboru školství, kultury a sportu.

Anglická a německá verze tohoto průvodce bude distribuována prostřednictvím agentury CzechTourism v zahraničí, např. v českých centrech cestovního ruchu v okolních zemích, ve Vídni, Varšavě, a dalších.

„Projekt vznikl za finanční podpory EU prostřednictvím Regionálního operačního programu Jihovýchod. Dotaci ve výši 767 tis. Kč, což je 85 % celkových nákladů, jsme získali nejen na tento tištěný materiál, ale i na další formy propagace Piláku“ dodal projektový koordinátor Ing. Jiří Matoušek.