Žďárské náměstí ožívá farmářským trhem

zveřejněno: 22. 7. 2015

V sobotu 25. července 2015 od 8. 00 do 11. 30 hodin se na náměstí Republiky ve Žďáru nad Sázavou koná letos již třetí Žďárský farmářský trh. Pořadatelem je opět město Žďár nad Sázavou.

 

Žďárské náměstí v letošním roce vždy jednou za měsíc ožívá farmářským trhem. A tak konečně poletech mají i žďárští občané možnost najíst si cestu k místním prodejcům sezónní zeleniny, vajec, mléčných výrobců, klobás a třeba i medu. Účast přislíbilo několik tradičních prodejců z okolí, jako např. rodinná farma Sedmikráska z Jimramovských pasek, bezlepkové dobroty ze Sněžného či Kozí Dvorek z Olešenky. Nebudou chybět ani velmi oblíbené a vyhledávané fryšavské uzeniny nebo jogurty z farmy od Němců z Netína.

„Nejprodávanějším zbožím na červnovém trhu byla vejce a prosetínské trubičky, ty určitě na dalším trhu nebudou chybět. Červnový trh měl krásnou atmosféru a sešlo se nám několik moc milých názorů“ poznamenává jedna z organizátorek Žďárských farmářských trhů Kateřina Fialová a ukazujee-mail, ve kterém se píše „velmi kvituji, že se konečně i Žďár připojil k městům, které farmářské trhy pořádají. Nalezla jsem vše, co jsem potřebovala, chyběly mi pouze ovčí výrobky. Trhy jsem navštívila se svou babičkou, které je 86 let, a ta uvítala lidové písničky, které tam trhy doprovázely ústy pana Šimka a jeho kolegy.“ A právě hudba byla tou věcí, která dodala Žďárským farmářským trhům tupomyslnou třešničku na dortu a za to patří panu Šimkovi velký dík. „Uvědomujeme si, že je stále co vylepšovat a že jsou stále produkty, které na Žďárském farmářském trhů chybí,“ dodává druhá organizátorka Jana Vinopalová. „Jsou to především ovčí sýry a ryby. Po každém trhu máme několik ohlasů, že tento sortiment v nabídce bohužel chybí. Červencový trh tak nabídne alespoň brynzu z ovčího mléka. Novinkou bude však i stánek s kávou, domácími limonádami a přibude i stánek se značkou žďárského piva. S medem tentokráte přijede pan Saifr z Hlinska, který představí, co je to medomed a děti tak budou moci poodkrýt tajemství této dobroty.“ Další farmářský trh proběhne na náměstí Republiky o měsíc později, a to opět v sobotu, tedy 22. srpna.

 

Kontaktní osoby:

Ing. Kateřina Fialová, tel.: 778 744 302, email: zdarskeft@zdarns.cz
Mgr. Jana Vinopalová, tel.: 775 497 550, email: zdarskeft@zdarns.cz