Změna otevírací doby městského úřadu od 20. dubna 2020

zveřejněno: 17. 4. 2020
od pondělí 20. dubna 2020

Na základě mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví bude Městský úřad Žďár nad Sázavou od pondělí 20. dubna 2020 opět otevřen pro veřejnost ve stanovených úředních hodinách.

Úřední hodiny budou v pondělí a ve středu od 7.30 do 17 hodin.

Opatření s vyhlášeným nouzovým stavem však platí stále beze změny. Doporučujeme všem klientům, aby v maximální možné míře komunikovali s úředníky prostřednictvím e-mailu, telefonicky či poštou.

„I nadále platí výzva pro občany, aby ve svém zájmu úřad navštěvovali jen v neodkladných záležitostech, pokud je to možné, aby platby řešili bezhotovostně a pokud potřebují konzultaci, aby v ideálním případě využili telefonní spojení," apeluje na občany tajemnice městského úřadu Martina Hostomská. Pokud už občané přijdou na městský úřad osobně, měli by dodržovat dvoumetrové rozestupy a dodržovat doprovodné pokyny umístěné v budově a neměli by se v prostorách úřadu shlukovat. Mají nadále používat ochranné prostředky dýchacích cest a dezinfekci na ruce umístěnou za vchodovými dveřmi budovy úřadu a v jeho jednotlivých patrech.

Dále občanům připomínáme, že je minimálně do konce června prodloužena splatnost poplatku za psy, poplatku za komunální odpad i všech ostatních místních poplatků. Stále také platí opatření vlády, dle kterého lidem s propadlými doklady nehrozí žádné sankce. Díky tomu je možné vyřízení nového občanského či řidičského průkazu odložit na později.

Matěj Papáček, tiskový mluvčí