Photogallery

Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou je okresní město, ležící na pomezí Čech a Moravy v malebné krajině Českomoravské vrchoviny uprostřed chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Jeho historie je úzce spjata s rozvojem žďárského cisterciánského kláštera a sahá až do poloviny 13. století.

Zelená hora

Přeměnou gotických prvků do barokní podoby vznikl spíše v Itálii a přes Rakousko se k nám přesunul na počátku 18. století stavební sloh, označovaný jako barokní gotika, který nemá v Evropě obdobu. V tomto slohu byl v letech 1719 až 1722 vystavěn kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou.

Relaxační centrum

Relaxační centrum ve Žďáru nad Sázavou nabízí plavecký 25 metrový bazén (5 plaveckých drah), 3 dětské bazénky s vodním hřibem a vodní skluzavkou, cvičný bazén, relaxační zábavný bazén s proudovým kanálem, lezeckou stěnou, masážními lavicemi, masážními lehátky a tobogán. Dále mohou návštěvníci využít wellness se 3 saunami (parní aroma sauna a dvě suché sauny), solnou jeskyni a občerstvení.

Pilák - rekreační oblast

Moderní rekreační areál u Pilské nádrže byl vybudován v letech 2013 až 2014 na ploše 5 hektarů celkovým nákladem 27 mil.Kč v rámci projektu "Žďárský Santiniho okruh za poznáním a aktivním vyžitím - Příměstská rekreační oblast Pilská nádrž".

Rekreační areál je zasazen do krásného přírodního prostředí ohraničeného lesem chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy v srdci Českomoravské vysočiny a poskytuje návštěvníkům všech věkových kategorií nepřeberné množství sportovních a rekreačních aktivit.

S lesníkem do lesa 19. 6. 2015

Vzdělávací akci pro žáky čtvrtých tříd žďárských základních škol S lesníkem do lesa již po třetí v řadě organizoval pod záštitou starosty města Zdeňka Navrátila Městský úřad Žďár nad Sázavou. V předešlých letech se z kapacitních důvodů této akce zúčastňovaly pouze dvě školy. Vedoucí odboru životního prostředí Jaroslav Doubek se ale v letošním roce s prosbou obrátil také na rodinu Kinských, konkrétně tedy na lesního radu rodiny Kinských, aby se vzdělávací akce mohli zúčastnit všichni žáci 4. tříd ve Žďáře nad Sázavou. Společné úsilí se tak nakonec vyplatilo a historicky poprvé se akce S lesníkem do lesa konala pro všechny žďárské čtvrťáky a jejich učitele.

Cílem tohoto projektu bylo ukázat dětem a jejich učitelům lesnické činnosti v praxi. Představit dřevo, jako obnovitelnou surovinu, a les s jeho hospodářskými i sociálními souvislostmi. Celý vzdělávací program byl realizován za účasti lesních pedagogů z Krajského úřadu Kraje Vysočina, zástupců Lesů České republiky, s. p., Hradec Králové a odborníků na zpracování dřeva. I přes mírnou nepřízeň počasí se akce letos opět vydařila a děti si z lesa odnesly nejen stromky, které mohou dle svého uvážení vysadit u školy, ale také množství informací a nezapomenutelných zážitků.

Žďárský farmářský trh

V sobotu 27. června 2015 se na náměstí Republiky ve Žďáře nad Sázavou uskutečnil již druhý letošní Žďárský farmářský trh. Pořadatelství bylo tentokrát plně v kompetenci města Žďár nad Sázavou, které se tak rozhodlo umožnit obyvatelům města otevřít možnost nákupu „jídla zblízka“ a farmářské trhy pořádat každý měsíc.

Akce Čistá Vysočina a Čistá Sázava 2016

Děkujeme všem, kteří se do úklidu svého okolí aktivně zapojili.

Novoroční ohňostroj

1. ledna 2017 - náměstí Republiky