Aktivně pro Žďár

Základním impulsem ke vzniku projektu Aktivně pro Žďár je snaha podpořit drobné komunitní aktivity, které zlepšují život obyvatel přímo tam, kde bydlí. „V rámci tohoto projektu chceme řešit rozvoj dětských hřišť, hledat nová místa pro umístění laviček, nabídnout možnost umístění pingpongových stolů a řadu dalších nápadů, které mohou vzejít i přímo od občanů,“ sdělila komunitní koordinátorka Radka Remarová, která bude za realizaci celého projektu zodpovědná. Podle ní je důležitým znakem celého projektu možnost obyvatel města aktivně se zapojit a ovlivnit vlastní realizaci či umístění těchto drobných aktivit přímo ve veřejném prostoru.

 

Ke každému konkrétnímu projektu je možné se přihlásit, a to jako patron nebo garant. „Patroni jsou osoby nebo firmy, které chtějí projektu pomoci finanční částkou a projekt sponzorovat, za garanta pak bude považován občan, který objekt udržuje a podává podněty na městský úřad, pokud něco není v pořádku,“ vysvětlila členka Finančního výboru města Karolína Klusáčková (Žďár – Živé město), která stála u zrodu celého nápadu. „Právě vzhled veřejného prostoru a stav dětských hřišť obyvatelé hodnotili negativně v rámci nedávno proběhlého výzkumu k nové Strategii rozvoje města,“ doplnila Klusáčková.
Počínaje únorovým číslem Žďárského zpravodaje pravidelně vychází výzvy k jednotlivým projektům. První realizace by se mohly rozběhnout hned začátkem jara. Na realizaci balíčku Aktivně pro Žďár je v rozpočtu města vyhrazeno 300 tisíc korun.

 

>> Aktivně ve veřejném prostoru
hřiště, volnočasové plochy, mapa ...

>> Zapoj se
soutěže, kampaně, charitativní akce, mezigenerační soudržnost ...

>> Ankety

>> Participativní rozpočet

 Aktivně pro Žďár

 

Na vaše otázky, náměty vám rádi odpovíme na našich stránkách v záložce Online služby - Dotazy a náměty
Pokud byste chtěli svůj dotaz, případně tip doplnit fotografiemi, určením místa v mapě využijte prosím Lepší místo  

Kontaktní osoba:

Komunitní koordinátorka Radka Remarová
telefon: 778 744 303
e-mail: radka.remarova@zdarns.cz
           aktivneprozdar@zdarns.cz

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu webu

Snažíme se web dělat nejlépe jak dokážeme. Může se ale stát, že nám nějaká chyba unikne. Pokud nám o chybě dáte vědět, dáte nám šanci ji odstranit. Děkujeme!