Informace pro podnikatele

Jak zahájit podnikání

Uvažujete o vlastním samostatném podnikání a nevíte, co vše k tomu budete potřebovat? Nebo již činnost provozujete a zajímají vás novinky a nové metody komunikace s orgány veřejné správy – úřady? Tyto stránky vám pomohou při získání živnostenského oprávnění i při dalších krocích při vašem podnikání. Kromě praktických postupů, návodů a řešení nejběžnějších situací zde naleznete také řadu dalších informací a odkazů, které se živnostenského podnikání týkají.

Prostory k podnikání

Vyhlášené záměry na prodej/pronájem pozemků či nebytových prostor naleznete na úřední desce. Informace o postupu při pronájmu/prodeji pozemku ve vlastnictví města Žďáru nad Sázavou.

Průmyslová zóna

Informace k nakládání s odpady

Rejstříky

Na stránce naleznete přístup do základních podnikatelských rejstříků ČR, kde lze vyhledat potřebné údaje o existenci či neexistenci konkrétních osob a firem včetně údajů o nich.

Podnikání v EU

Zprostředkuje rozsáhlé informace o podnikání v jednotlivých členských státech EU zejména pro malé a střední podniky, které tak mohou využít výhod jednotného trhu. Dozvíte se zde, jak založit firmu, jaká povolení jsou nutná k prodeji výrobků, jaký je daňový systém či pracovní právo.

Kam s reklamou

Město Žďár n.S. na svém území nabízí možnost umístit reklamu na určitá místa, především na určené reklamní plochy, sloupy veřejného osvětlení a jiná zařízení městského mobiliáře. Na této stránce naleznete kontakty pro rychlé umístění vaší reklamy.

Vyhlášky

Ostatní

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu webu

Snažíme se web dělat nejlépe jak dokážeme. Může se ale stát, že nám nějaká chyba unikne. Pokud nám o chybě dáte vědět, dáte nám šanci ji odstranit. Děkujeme!