Tiskopisy živnostenského úřadu

Jednotné registrační formuláře systému Centrálních registračních míst provozovaných živnostenskými úřady

K ohlášení živnosti a souvisejících úkonů není nutné před osobním jednáním na živnostenském úřadě mít s sebou vyplněný příslušný formulář!

Na základě Vámi sdělených údajů uvedených při ohlášení živnosti tiskopis za Vás vyhotovíme, společně zkontrolujeme a Vy jen potvrdíte. Potřebujete-li z různých důvodů formulář vyplnit a vytisknout ještě před jednáním na živnostenském úřadě, můžete si vybrat z následující nabídky možných postupů:

  1. Můžete vytvořit elektronické podání JRF na svém počítači a odeslat je — podepsané platným kvalifikovaným certifikátem — do centrální Elektronické podatelny Živnostenského rejstříku. Příslušný živnostenský úřad, který bude Vámi označen, podání zpracuje a pokud to bude možné také je elektronicky vyřídí. Aplikace k vytvoření a odeslání podání ve formátu Jednotného registračního formuláře (JRF) je k dispozici zdarma na veřejném webu Živnostenského rejstříku na adrese www.rzp.cz. (nabídka – Elektronické podání). Takové podání se považuje za řádně podepsané a není nutná osobní návštěva úřadu.
    V této aplikaci formulář nemusíte odesílat, ale také využít jen pro vyplnění a následně vytisknout a předložit osobně nebo po jeho podpisu zaslat poštou.
  2. Můžete za pomoci editoru vyplnit příslušný JRF, vytisknout si jej, podepsat a předložit při ohlášení živnosti. Pomůcku pro vyplnění JRF najdete ZDE.
    Součástí ohlášení živnosti volné musí být také uvedení oborů činností této živnosti. Pomůcku pro vyplnění přílohy JRF – seznamu oborů najdete ZDE.
  3. Formuláře samozřejmě můžete na živnostenském úřadě získat i v listinné podobě.

Formuláře jsou společné pro všechny živnostenské úřady v České republice. To znamená, že je můžete použít pro vyřizování Vašich požadavků na všech živnostenských úřadech.

Nabídka formulářů pro živnostenské podnikání

Přílohy k základnímu formuláři (společné pro fyzické i právnické osoby)

Nabídka formulářů pro zemědělské podnikatele

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu webu

Snažíme se web dělat nejlépe jak dokážeme. Může se ale stát, že nám nějaká chyba unikne. Pokud nám o chybě dáte vědět, dáte nám šanci ji odstranit. Děkujeme!