Dotazy a náměty

Pokud máte nějaký dotaz nebo námět k práci městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou, můžete nám jej sdělit prostřednictvím formuláře níže.

Pro zajištění operativnosti dotazů a námětů, z důvodu omezeného rozsahu (počet znaků) pro dotaz i odpověď a po dohodě s uvolněnými zastupiteli byla provedena změna v adresáři možných příjemců dotazů a námětů. K podnětům směřujícím na uvolněné zastupitele (pan starosta a pan místostarosta) můžete využít jejich e-mailových adres uvedených níže:

Poznámka: Vyhrazujeme si právo reagovat pouze na slušné dotazy. Vulgární dotazy, osobní postoje a stanoviska tazatelů zveřejněny nebudou. Dále si vyhrazujeme právo odstranit z dotazů osobní údaje, reklamu a odkazy na jiné internetové stránky.

Veškeré dotazy týkající se činnosti Městské policie Žďár nad Sázavou směřujte prosím do dotazovny městské policie, kterou naleznete zde: http://www.zdarns.cz/mp/dotazy.html

Pokud byste chtěli svůj dotaz, případně tip doplnit fotografiemi, určením místa v mapě využijte prosím Lepší místo www.lepsimisto.cz

 

(zbývá 500 znaků)

Odpovědi na dotazy

Datum: 14. 8. 2017
Dotaz: Dobry den,
proc stoji na opravenem parkovisti u zamku neustale na jednom miste reklamni auto nove restaurace Grand Poppet? Reklama je dulezita, ale parkoviste by melo byt urceno pro navstevniky zamku, muzea a ne pro stani reklamnich aut. Reklama se da delat i jinak!
Odpověď: (18. 8. 2017 - odbor dopravy):
Pokud vozidlo parkuje na parkovišti, které je určené pro tento druh vozidel, tak i když je vozidlo polepené reklamou, na takovém parkovišti parkovat může. Prioritně se totiž jedná o obecné užívání komunikace, kterému nelze bránit. Druhou věcí je svědomí provozovatele takového vozidla, který tímto způsobem "propaguje" své podnikání a tím brání návštěvníkům zámku využívat plně parkovací plochu.

Předmět: plná ulice aut
Datum: 14. 8. 2017
Dotaz: Dobrý den,bydlím v ulici Hálkova na proti Ossz a problém je takový,že díky sociálce máme věčně plnou ulici aut(i auta zaměstnanců) a nedá se z ní ani pořádně vyjet, jelikož auta stojí kolikrát až do hl.silnice a už se mi i stalo,že mi auto stálo před mým vjezdem.Policie jede kolikrát kolem a nic se neděje i když vidí, že stojí 1 m od hl.silnice.Bylo by možná dobrý popřemýšlet o přesunutí Ossz na jiné místo s velkým parkovištěm.Vždycky tu bylo krásné bydlení,ale poslední roky je to hrozný. díky
Odpověď: (17. 8. 2017 - odbor dopravy):
Přemístění úřadu OSSZ není v kompetenci města. V případě zaparkovaného vozidla bránícího vjezdu či výjezdu, tedy v případě porušení ustanovení zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, se obraťte na Městskou policii.

Datum: 14. 8. 2017
Dotaz: Líbil se mi názor radních ohledně radniční vinárny, že již by tam neměla být.Také jsem si jí byl prohlédnout letos a když jsem viděl ty prostory v hrozném stavu zejména katastrofální sociální zázemí pro zaměstnance a další prostory, tak jsem se zhrozil. Rekonstrukce těchto prostor by si asi vyžádala minimálně kolem 2 mil. korun.Je to v špatném stavu,Chybí bezbarierový přístup a další věci.Ani za korunu bych to nechtěl.Tyto prostory využijte opravdu pro galerii, nebo něco kulturního,hospodu ne
Odpověď: (16. 8. 2017 - oddělení projektů a marketingu):
Dobrý den, Váš námět jsem předala vedení města i příslušnému odboru MěÚ.

S pozdravem
Nikola Adlerová, oPM

Předmět: Farčata
Datum: 14. 8. 2017
Dotaz: Dobrý den, na Farčatech by to chtělo pro děti více hracích prvků, prolézečky,skluzavku, pískoviště, houpačky a další. Je to moc strohé a je toho málo. Hlavně opravte tu hnusnou mlátovou cestu, neprosto nevyhovující.Za deště je šlověk jako čuně a za sucha je zase zaprášen, no hrůza. Kdo to vymyslel tak to byl člověk, který tam nestrávil mnoho času, aby se přesvědčil na místě o praktičnosti.Dělejte už věci pořádně a hlavně naslouchejte občanům, ti to myslí dobře.Vyměňte tu hnusnou kůru.
Odpověď: (16. 8. 2017 - oddělení projektů a marketingu):
Dobrý den, děkujeme za Váš námět. Jak již bylo mnohokrát řečeno, mlatové cesty v parku na Farčatech jsou řešeny v přírodním charakteru, který navazuje na okolí řeky Sázavy. Součástí parku je ale i asfaltový chodník, po kterém se dá pohodlně projít. Názory občanů na použité a Vámi zmiňované mlatové cesty se různí, nepřevažuje ale požadavek na jejich zrušení, nebo náhradu za asfaltové nebo betonové cesty. V současné době je odborem rozvoje a územního plánování připravováno dokončení (zokruhování) asfaltové komunikace podél řeky k parkovišti a náhrada kamenného chodníku „klavíru“ za mlatový povrch. Odbor komunálních služeb plánuje výměnu kůry pod herními prvky na jaro příštího roku.

S pozdravem
Nikola Adlerová, oPM

Datum: 13. 8. 2017
Dotaz: Dobrý den. Nevím jestli jsem dobře pochopil v přehledu usnesení ze 70. schůze bod 5e, že je město připraveno investovat 600 tis. kč do kuchyně v Radniční restauraci a snížit 3 měsíce nájemné na polovinu. Za jak dlouho se v nájemném tato částka městu vrátí, zda se tedy vůbec někdy vrátí. Je nutné Investovat 600 tis. kč do další hospody za peníze města? Děkuji za odpověď.
Odpověď: (16. 8. 2017 - oddělení projektů a marketingu):
Dobrý den, rada města se dlouhodobě snaží najít do prostor na Staré radnici nájemce, který by splňoval vyhlášený záměr a navázal by tak na službu poskytovanou minulým nájemcem. Budova Staré radnice má pro Žďár reprezentativní a symbolický význam a v tomto směru je žádoucí, aby v těchto prostorách byl provoz odpovídající úrovně. Tato snaha je tak podpořena motivací, týkající se právě zařízení kuchyně a slevy na nájmu po dobu 3 měsíců. Protože v centru našeho města se nájemné v místě a čase obvyklém pohybuje mezi 600 – 1200 Kč/m2/rok, návratnost takové investice by se pohybovala přibližně mezi 2,5 až 4,5 roku (pro úplnost, plocha pronajímaných prostor je cca 225 m2). Proto rada města záměr ještě jednohlasně prodloužila, ale uvědomuje si, že to byl jeden z posledních pokusů.

S pozdravem

Nikola Adlerová, oPM

Datum: 9. 8. 2017
Dotaz: Dobrý den,
již před delším časem jsme psali,zda by šlo opravit(natřít)či raději vyměnit(novější typ,kdy je pod sedadlem pryž) železnou houpačku pro dva na dětském hřišti-Okružní Dolní mezi domy 1916....
Pokud by šlo,tak bychom byli moc rádi.

D
Odpověď: (14. 8. 2017 - odbor rozvoje a územního plánování):
Dobrý den,
v tuto chvíli zajistíme opravu předmětné houpačky a do budoucna budeme uvažovat o instalaci modernější houpačky na toto dětské hřiště s přihlédnutím k finančním možnostem města.
S přáním hezkého dne
Ing. Eva Křesťanová, odbor komunálních služeb

Datum: 10. 8. 2017
Dotaz: Dobrý den,
na ulici Palachova u posledního vysokého paneláku je lampa, kde je dole schozen kryt a koukají tam dráty. Mohou tam šahat například děti.
Prosím o co nejrychlejší nápravu.
Děkuji
Odpověď: (14. 8. 2017 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den, děkuji za informaci, operativně jsem objednal opravu.

Ing. Miloslav Dvořák
odbor komunálních služeb
tel.: 566 688 181, 736 510 451
e-mail: miloslav.dvorak@zdarns.cz

Předmět: Linka č.4
Datum: 31. 7. 2017
Dotaz: Dobrý den, zachovejte linku č.4, aby jezdila jako dříve z Libušína kolem Peny a Hypermarketu a dále ke Kauflandu. Byl to výborný spoj na nákupy, nejen pro starší seniory z Libušína, ale i pro ostatní.Vždy býval spoj plný lidí.Nerušte dobře a účelně zavedenou linku.Opravdový nesmysl je, když nyní jezdí na Dagmarky a potom nesmyslně dále.Je to neúčelný spoj.Z Dagmarek jít pěšky na nákup k Hypermarketu a zpět na Libušín, katastrofa,zkuste si to, přemýšlejte a pracujte racionálně !.Děkuji.
Odpověď: (11. 8. 2017 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den, děkujeme Vám za Váš námět. Bude posouzen pracovní skupinou s ostatními náměty na téma MHD.
S pozdravem
Ing. Dana Wurzelová
vedoucí odboru komunálních služeb

Datum: 2. 8. 2017
Dotaz: Dobrý den, teď ve zpravodaji byla poznámka, že zkraje září se budou částečně měnit jízdní řády MHD, zbytek pak koncem roku. Bude už teď v září jezdit linka 5 na Vodojem? Je to potřeba, protože od vlaků se na Vodojem musí chodit do kopce od Neumannovy ulice. Když už se správně posunuly odjezdy z nádraží o deset minut z 30. minuty na 40. minutu, tak by se tohle mohlo dotáhnout. Potom už by to bylo bezvadné. A kdyby ještě navíc linka 8 taky jezdila na Vodojem, tak už by byla maximální spokojenost.
Odpověď: (11. 8. 2017 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den,
děkujeme Vám za námět, bude posouzen s ostatními náměty na téma MHD. První změny jsou připravovány k 3.9.2017, další úpravy předpokládáme k 1.1.2018.
S pozdravem
Ing. Dana Wurzelová
vedoucí odboru komunálních služeb

Předmět: Bejby kino
Datum: 25. 7. 2017
Dotaz: Dobrý den,
Bejby kino pro maminky pro maminky s dětmi. Film Oklamaný. Popis: zraněný nepřátelský voják může v prostředí tvořeném pouze ženami zapůsobit jako odjištěný granát.
Můžete mi vysvětlit, co je na tom bejby kino? Předpokládám, že spousta maminek si toto drama s dětmi velice užije....
Odpověď: (11. 8. 2017 - odbor školství, kultury a sportu):
Dobrý den,

Bejby kino je určeno maminkám na mateřské dovolené, které nemají možnost jít například do kina večer. Nejedná se v o dětské či rodinné filmy.
Vybíráme zde filmy převážně s ženskou tématikou, či ženským obsazením v hlavních rolích. Filmy jsou promítány s částečným osvětlením a sníženou hladinou zvuku, aby se děti do tří let mohly volně pohybovat po sále.
Jedná se tedy o filmy pro dospělé, kde kino slouží převážně jako zázemí pro kojence a batolata maminek na mateřské dovolené.

S pozdravem
Ing. M. Lorencová
ředitelka PO Kultura Žďár

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu webu

Snažíme se web dělat nejlépe jak dokážeme. Může se ale stát, že nám nějaká chyba unikne. Pokud nám o chybě dáte vědět, dáte nám šanci ji odstranit. Děkujeme!