Dotazy a náměty

Pokud máte nějaký dotaz nebo námět k práci městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou, můžete nám jej sdělit prostřednictvím formuláře níže.

Pro zajištění operativnosti dotazů a námětů, z důvodu omezeného rozsahu (počet znaků) pro dotaz i odpověď a po dohodě s uvolněnými zastupiteli byla provedena změna v adresáři možných příjemců dotazů a námětů. K podnětům směřujícím na uvolněné zastupitele (pan starosta a pan místostarosta) můžete využít jejich e-mailových adres uvedených níže:

Poznámka: Vyhrazujeme si právo reagovat pouze na slušné dotazy. Vulgární dotazy, osobní postoje a stanoviska tazatelů zveřejněny nebudou. Dále si vyhrazujeme právo odstranit z dotazů osobní údaje, reklamu a odkazy na jiné internetové stránky.

Veškeré dotazy týkající se činnosti Městské policie Žďár nad Sázavou směřujte prosím do dotazovny městské policie, kterou naleznete zde: http://www.horacko.com/mpzr/dotazy.asp

Pokud byste chtěli svůj dotaz, případně tip doplnit fotografiemi, určením místa v mapě využijte prosím Lepší místo www.lepsimisto.cz

 

(zbývá 500 znaků)

Odpovědi na dotazy

Předmět: Díry v silnici
Datum: 24. 4. 2017
Dotaz: Dobrý den, na křižovatce ulic Jihlavská a Chelčická jsou 2 poměrně hluboké díry.
Už párkrát byli opraveny, ale kvalita opravy nevydržela ani týden a díry jsou zde zase. Nechtělo by to udělat pořádně? Jestli do toho najede auto tak to neni jen o proražení pneumatik.Děkuji za odpověď.
Odpověď: (25. 4. 2017 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den,
silnice je ve správě Správy a údržby silnic, Váš podnět jim předáme.

Jiří Kasper
odbor komunálních služeb

Datum: 24. 4. 2017
Dotaz: Přeji krásný den prosím o vyhodnocení stavu příjezdové cesty z hlavní silnice k řadovým garážím na ulici novoměstská naproti odbočce k sídlišti vodojem ,už by zasloužil kvalitní opravu myslím, že by to všechny majitele garáží velice potěšilo. Děkuji
Odpověď: (25. 4. 2017 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den,
stav nájezdu jsme shlédli, necháme jej vyspravit. Děkujeme za Váš podnět.

Jiří Kasper
odbor komunálních služeb

Předmět: Dotaz
Datum: 25. 4. 2017
Dotaz: Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, kdy bude zkolaudováno zasíťování na ulici Hrnčířská.

Předem děkuji.
Odpověď: (25. 4. 2017 - odbor rozvoje a územního plánování):
Dobrý den pane Broži,
jak je průběžně od zahájení stavby zveřejňováno ve Žďárském zpravodaji, stavba má být dokončena do 30.6.2017.
S pozdravem. Ing. Irena Škodová, vedoucí odboru rozvoje a ÚPPředmět: cyklosteska
Datum: 21. 4. 2017
Dotaz: Dobrý den.Posílám velkou pochvalu za opravu cyklostesky.Kdy to tam dělaly ? To byla rychlost.Snad odpoledne nebo přes noc? Škoda ,že to nejde vždy tak rychle.Děkujeme.
Odpověď: (24. 4. 2017 - odbor dopravy):
Opravu úseku cyklostezky prováděli pracovníci firmy COLAS, a.s.. Pochvalu za rychlost provedení jim budeme tlumočit. Děkujeme

Jiří Kasper, odbor komunálních služeb

Datum: 21. 4. 2017
Dotaz: dobrý den, na mostě u Penny marketu ul.Strojírenská je roky obrovská propadlina, která je za deště plná vody. Přejít po mostě se tak stává hrou o čas přejít bez újmy na oblečení. Teď když je komunikace uzavřena je jistě vhodná příležitost tuto propadlinu opravit. děkuji za odpověď
Kuttelwascherová Dana
Odpověď: (24. 4. 2017 - odbor dopravy):
Propadlé místo, konkrétně obě dvě máme v plánu nechat opravit s společně s opravou překopu ul. Strojírenské. V těchto konkrétních místech by ke zlepšení stavu mělo dojít. Děkujeme za Váš zájem.

Jiří Kasper, odbor komunálních služeb

Předmět: Chodníky
Datum: 24. 4. 2017
Dotaz: Dobrý den,kde se momentálně uklízí chodníky po zimě? Je hrůza v tom bordelu chodit, je zima skoro 3 měsíce beze sněhu a město zase s úklidem zaspalo, doufám, že se to stihne alespoň do pouti a nebo bude zase ostuda, že Žďár je neuklizený,stejně jako loni když nebyl posečený
Odpověď: (24. 4. 2017 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den
blokové čištění bylo v závěru minulého týdne přerušeno z důvodu extrémních klimatických podmínek a několik termínů přesunuto. V tomto týdnu se pokračuje dle aktuálního harmonogramu, který je zveřejněn na stránkách města v sekci: http://www.zdarns.cz/mestsky-urad/odbory-uradu/odbor-komunalnich-sluzeb/jarni-uklid-mesta-2017.

Jiří Kasper
odbor komunálních služeb

Předmět: Dotaz
Datum: 22. 4. 2017
Dotaz: Kolik stojí přepis Škoda Felicie rok v. 1996. Předem děkuji za odpověď. Mokrý P.
Odpověď: (24. 4. 2017 - odbor dopravy):
Správní poplatek za zápis změny vlastníka nebo provozovatele dle zákona o správních poplatcích činí 800,- Kč. Dále je žadatel povinen zaplatit poplatek na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků ve výši 3, 5 nebo 10 tis. Kč podle plnění mezních hodnot emisí ve výfukových plynech v souladu s právními předpisy Evropských společenství ve výši. Bez bližších informací o vozidle nejsme schopni určit, jakou částku budete platit.

Datum: 21. 4. 2017
Dotaz: Pane tajemníku, 26. ledna loňského roku jsem se ptal na odstranění trafiky na ulici Bratří Čapků. Minulý týden to byly 2 roky, co byl prodej ukončen, dále za ty dva roky se vliv počasí projevil značně, takže trafika vypadá ještě více odporněji. Jak dopadlo to jednání s vlastníkem trafiky, jak jste loni v lednu psal? Nebo se bude konat nějaká anketa mezi obyvateli okolních domů, jestli trafiku chtějí využívat? Nebo se musí k tomu vyjádřit městský architekt? Nebo je to všechno úplně jinak? Děkuji.
Odpověď: (24. 4. 2017 - úsek tajemníka a správy MěÚ):
Dobrý den,
V souladu s rozhodnutím rady města byla dána výpověď nájmu pozemku, na kterém je umístěn stánek. Po uplynutí výpovědní doby byl vlastník stánku vyzván, aby stánek z neoprávněně užívaného pozemku odstranil. Vzhledem ke skutečnosti, že se tak nestalo, bylo řešení předáno stavebnímu úřadu. Ten v souladu se stavebním zákonem vyzval stavebníka k odstranění stavby ve lhůtě do 30.4.2017. Pokud vlastník stánek do stanoveného termínu dobrovolně neodstraní, bude stavebním úřadem vydáno rozhodnutí o odstranění stavby. Pokud pravomocně nařízené odstranění stánku nebude provedeno, bude rozhodnutí o odstranění stánku vykonáno exekučně. Vlastník stánku tak má poslední možnost stánek odstranit dobrovolně ve shora uvedené lhůtě do 30.4.2017. Chápu, že se Vám celý postup může zdát zdlouhavý, ale před vlastním exekučním výkonem rozhodnutí musí být splněny všechny zákonem vyžadované formální náležitosti.
S pozdravem Jan Havlík-tajemník MěÚ

Datum: 19. 4. 2017
Dotaz: Dobrý den,je možno zajistit ořezání větví stromů podél silnici do průmyslové zóny na jamské ulici.Když jede ciklista a předjíždí ho auta musí zajet až na krajnici a v úrovni hlavy už má větve ze stromů u silnice.Předem děkuji za nějakou nápravu.
Odpověď: (23. 4. 2017 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den, s úpravou stromů počítáme.
Ing. Marie Šustrová
odbor komunálních služeb

Předmět: Oprava cesty
Datum: 19. 4. 2017
Dotaz: Dobrý den, chtěli bychom poprosit o opravu cesty v chatové oblasti v katastrálním území Stržanov. Jedná se o nezpevněnou část, která je již teď obtížně průjezdná, tvoří se zde velké a hluboké výtluky, které jsou nebezpečné jak pro projíždějící auta, tak i pro cyklisty a turisty. Plánuje se zde celkové zpevnění této chybějící části? Děkujeme
Odpověď: (23. 4. 2017 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den,
celková oprava cesty se v letošním roce neplánuje. Výtluky necháme srovnat a dosypat.

Jiří Kasper
odbor komunálních služeb

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu webu

Snažíme se web dělat nejlépe jak dokážeme. Může se ale stát, že nám nějaká chyba unikne. Pokud nám o chybě dáte vědět, dáte nám šanci ji odstranit. Děkujeme!