Dotazy a náměty

Pokud máte nějaký dotaz nebo námět k práci městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou, můžete nám jej sdělit prostřednictvím formuláře níže.

Pro zajištění operativnosti dotazů a námětů, z důvodu omezeného rozsahu (počet znaků) pro dotaz i odpověď a po dohodě s uvolněnými zastupiteli byla provedena změna v adresáři možných příjemců dotazů a námětů. K podnětům směřujícím na uvolněné zastupitele (pan starosta a pan místostarosta) můžete využít jejich e-mailových adres uvedených níže:

Poznámka: Vyhrazujeme si právo reagovat pouze na slušné dotazy. Vulgární dotazy, osobní postoje a stanoviska tazatelů zveřejněny nebudou. Dále si vyhrazujeme právo odstranit z dotazů osobní údaje, reklamu a odkazy na jiné internetové stránky.

Veškeré dotazy týkající se činnosti Městské policie Žďár nad Sázavou směřujte prosím do dotazovny městské policie, kterou naleznete zde: http://www.zdarns.cz/mp/dotazy.html

Pokud byste chtěli svůj dotaz, případně tip doplnit fotografiemi, určením místa v mapě využijte prosím Lepší místo www.lepsimisto.cz

 

(zbývá 500 znaků)

Odpovědi na dotazy

Datum: 15. 10. 2017
Dotaz: Dobrý den, v dubnu se nám narodil syn, ale pozvánka na vítání nám ještě nedošla, i když bylo vítání 30. září, musíme si jako obyvatelé Počítek o to přímo zažádat? Předem díky za odpověď.
Odpověď: (16. 10. 2017 - odbor sociální):
Dobrý den,
vítání občánků v našem městě je pouze pro děti s trvalým pobytem ve Žďáru nad Sázavou. Zkuste se zeptat na obecním úřadě v Počítkách, zda se vítání občánků koná i tam.
Přeji Vám i Vašemu synovi vše dobré.

Předmět: mhd
Datum: 12. 10. 2017
Dotaz: Dobry den, prosim kde najdu vyuctovani za zpracovani projektu zmen v MHD. A prosim jake byly za prvni 3 mesice fungovani ztraty? Bydlim v ulici kde projizdi autobusy a prijdou mi casto temer prazdne.dekuji K.
Odpověď: (13. 10. 2017 - odbor dopravy):
Váš podnět jsme předali na Odbor komunálních služeb, který má MHD ve své kompetenci. Zde je odpověď:

Návrh změny MHD zpracovávala pracovní skupina MHD v rámci své činnosti pro město, a to bez nároku na zvláštní odměnu. Ztráta ve výběru jízdného proti loňskému roku za měsíc červenec činí 47 tis. Kč, za srpen 50 tis. Kč a za září předběžně 36 tis. Kč.

Ing. Dana Wurzelová, vedoucí odboru komunálních služeb

Datum: 12. 10. 2017
Dotaz: Paní Wurzelová, mne a dalších lidí se taky týká slib vedení města o připojení Žďáru k tarifu Jihomoravského kraje. Myslel jsem si, že se dočkám toho, co mohou pěkně používat v sousedním kraji. Vámi zmíněný VDV je pro nás nepoužitelný, protože do Jihlavy nejezdíme a jezdit nebudeme. Takže zopakuji dotaz občana, na který jste neodpověděla. Co se do této doby udělalo město ve věci připojení Žďáru k tarifu IDS Jihomoravského kraje a s jakým výsledkem? Informaci o VDV nepotřebuji, je zbytečná. Děkuji
Odpověď: (13. 10. 2017 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den,
jak je uvedeno již v odpovědích na obdobné dotazy v dotazovně, přímé napojení na IDS Jihomoravského kraje je možné pouze ve spolupráci s krajem Vysočina, tedy prostřednictvím VDV, protože se jedná především o spoje, které zajišťuje kraj Vysočina.
Požadavek města Žďáru vůči kraji v rámci přípravy VDV je, aby byla VDV napojena na IDS Jihomoravského kraje.
S pozdravem
Ing. Dana Wurzelová
vedoucí odboru komunálních služeb

Datum: 12. 10. 2017
Dotaz: Vážená paní Wurzelová, vůbec jsem se neptal na Veřejnou dopravu Vysočiny, ta mi může být ukradená. Mě zajímá IDS Jihomoravského kraje, do roku 2020 čekat nechci. Jezdíme tam za prací, protože v Brně jsou pořádná pracovní místa, ne nějaké montovny za pár korun, jako na Žďársku. A vysokoškoláci taky jezdí hodně do Brna, protože v okolí je jen jakási "vejška" v Jihlavě. Co brání mi odpovědět na to, co jsem se ptal? Nebo nerozumíte otázce? Potom stačí předat dotaz někomu jinému, kdo mi odpoví. Musil
Odpověď: (13. 10. 2017 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den pane Musile,
znovu opakuji, že Kraj Vysočina prvotně řeší veřejnou dopravu Vysočiny (VDV) jako integrovaný dopravní systém kraje a požadavek města Žďáru vůči kraji v rámci přípravy VDV je, aby byla VDV napojena na IDS Jihomoravského kraje. Na IDS Jihomoravského kraje je potřeba napojit především spoje, které jsou spravovány krajem Vysočina a město nemá pravomoc toto zajistit bez spolupráce s Krajem Vysočina.
S pozdravem
Ing. Dana Wurzelová
vedoucí odboru komunálních služeb


Datum: 13. 10. 2017
Dotaz: Dobrý den,
souhlasím s dotazy na rezidenční parkování. Jediný, kdo tu pořád křičí kvůli parkování jsou lidé z Neumanovy ulice kvůli bazénu. Chtějí zřidit rezidenční parkování. Nejsou ale jediní ve městě. Když je hokej nebo jiný program na Bouch., nemají místní kde parkovat na Libušíně. Když je nějaký program v kině, nemají obyvatelé Brodské a okolí kde parkovat. To by se mělo uvědomit a nedělat ústupky jen liden u bazénu. Mají kousek centrální parkoviště,v jiných částech města je to mnohem horší
Odpověď: (13. 10. 2017 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den, jak již bylo uvedeno v odpovědích na obdobné dotazy v dotazovně, město postupně rozšiřuje parkovací stání dle potřeb města - jeho občanů, technických a finančních možností ...
S pozdravem
Ing. Dana Wurzelová
vedoucí odboru komunálních služeb

Datum: 5. 10. 2017
Dotaz: Dobrý den, jsem zvědavá jak se bude líbit lidem bydlení v těch doslova namačkaných domech na Klafaru (vypadá to jak králikárny) vedle sebe jen aby se tam vešlo co nejvíce lidí, vůbec to není hezké,(žádné soukromí).Lidé prostě nemají v současnosti kde bydlet tak berou jako z nouze ctnost.Malé parcely malé obytné části, ale zato drahé.Kolik se tam vejde aut,když bude mít rodina 1-2 auta, to tam bude strašné ! To se Vám nepovedlo,bude kolem toho ještě hodně rušno !
Odpověď: (13. 10. 2017 - odbor rozvoje a územního plánování):
Dobrý den paní Kvapilová,
řadová zástavba má své výhody a nevýhody, je na rozhodnutí stavebníka, jakou pro něj mají váhu a zda se pro ni rozhodne a to včetně ceny za m2. Z mého pohledu je pozitivní, že parcely u připravovaných řadovek mají šířku 12,5 a 14 m, což je dvounásobně víc než u zástavby na ulici Vejmluvova nebo i ve Žďáře n.S. 7.
S pozdravem, Ing. Irena Škodová, vedoucí odboru rozvoje a ÚP

Datum: 9. 10. 2017
Dotaz: -zrušte Rezidenční parkování,všichni jsme si rovni nechte místa invalidům a zásobování.Naše Studentská ulice je přetížená,tak budem žádat o omezení parkování a jen pro ty s trvalým bydlištěm a do nějakých určitých hodin jak to má třeba poliklinika.Příklad-šla jsem směrem ke kostelu,mezi tou restaurací u Kočky..z vrchu proti mě vyrazilo auto,chodník žádný,auto jede z vrchu podél zdi restaurace a optiky jezdí tam oběma směry,je tohle normální?To nemůžou ty bydlící dojít k domu dole z parkoviště?
Odpověď: (12. 10. 2017 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den
k rezidenčnímu parkování jsou informace uvedeny v odpovědi na předchozí dotaz/námět. Bohužel v historické zástavbě je jen velmi málo možností jak zkombinovat dopravu pěších a obsluhu nemovitostí vozy. Jde především o vzájemnou ohleduplnost. Požádáme městskou policii, aby se zaměřila na kontrolu dodržování dopravních předpisů ve Vámi uváděné této lokalitě.
Ing. Dana Wurzelová
vedoucí odboru komunálních služeb

Datum: 9. 10. 2017
Dotaz: Dobrý den,čím si kdo zaslouží rezidenční parkování,všichni jsme si rovni,stěžuje si tady pán z Neumannovi ulice,jak jsou lidi líní a bezohlední k bydlícím v jejich ulici,že nemají kde parkovat a oni nejsou líní?Mají obrovské veřejné parkoviště kousek od domu,takže my,co bydlíme ve Studenstké ulici se domluvíme a sepíšeme žádost na Rezidenční parkování,Katastrofální je to tady- od rána nám tady parkují lidé co jezdí na polikliniku,objíždí to dokola a hledají místo až do doby dokud fungují lékaři.
Odpověď: (12. 10. 2017 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den,
parkování v hustě obydlených lokalitách - sídlištích ve městě je problematické. Stav na ulici Studentská lze označit za horší než na ulici Neumannova. Město postupně dle technických a finančních možností rozšiřuje parkovací plochy ve vytipovaných problematických místech, letos např. na ul. Haškova a Okružní dolní. V současné době odbor komunálních služeb neuvažuje o plošném zavádění rezidenčního parkování. Při rezidenčním systému parkování by byl stanoven poplatek za užití "zón", měli bychom mít vyřešeno parkování pro nerezidenty - jen posouvá problém s rozsahem parkovacích míst jinam, s tím jde i výběr poplatku a nutná zvýšená kontrola rezidenčních parkovacích ploch, ... což znamená nejen příjmy, ale i náklady na zřízení a provoz a údržbu takového systému. Zřízení rezidenčního parkování v jakékoli lokalitě ve Žďáře je nutné velmi pečlivě zvážit.
S pozdravem
Ing. Dana Wurzelová
vedoucí odboru komunálních služeb

Datum: 9. 10. 2017
Dotaz: Dobrý den,chci upozornit na vykrádání kontejneru na oblečení pro charitu. Já sama pravidelně odkládám oblečení z pocitem, že někomu opravdu pomůže a byla jsem několikrát svědkem, že nepřízpusobiví občané na Stalingradě kontejnery vyhrabují.
Je to podle mě sprostá krádež,oni si tam chodí jako do obchoďáků. Odnášejí spoustu oblečení a nejsou za tuto opakovanou krádež postižitelní, nebojí se vybírat velké množství ani za bílého dne.
Prosím, abyste mě při zveřejnění odpovědi neoslovala jménem. Díky
Odpověď: (12. 10. 2017 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den
Diakonie Broumov (vlastník a provozovatel kontejnerů na textil)vybírání kontejnerů neukázněnými občany neřeší jako krádež svého majetku. Městská policie může na místě řešit přestupek - tj. znečišťování veřejného prostranství. Město kontroluje provoz kontejnerů a urguje vlastníka, aby je pravidelně vyvážel a v takových intervalech, aby nedocházelo ke znečišťování okolí.
S pozdravem
Miluše Kozáková
odbor komunálních služeb

Datum: 11. 10. 2017
Dotaz: Dobrý den, když už jste udělali krok A, že jste zlepšili MHD, tak byste měli udělat i krok B, který jste jako město občanům slibovali. To je připojení MHD k tarifu Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Do Brna jezdí ze Žďáru spousta lidí, v opačném směru taky hodně. Bylo by to dost využitelný, to je neoddiskutovatelné. Takže žádám o naplnění slibu a v tuto chvíli napsání toho, co se do této doby v tomto udělalo a s jakým výsledkem. Děkuji za nás všechny. Musil
Odpověď: (12. 10. 2017 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den,
obdobný dotaz/námět se v dotazovně již několikrát opakoval. Znovu tedy potvrzuji, že napojení na IDS Jižní Moravy je záměrem města. Nejde pouze o napojení MHD města Žďár na IDS JM kraje, ale nejprve o zapojení žďárské MHD do krajem Vysočina připravovaného integrovaného systému vysočiny (VDV) a následně napojení krajských integrovaných systémů na sebe - tj. je nutné řešit věc ve spolupráci s krajem Vysočina, v návaznosti na jím připravovanou VDV. Máte-li zájem o bližší informace o postupu kraje v přípravě VDV prosím obraťte se na odbor dopravy kraje Vysočina. Město průběžně připomínkuje krajem poskytnuté podklady ohledně VDV, a krajem poskytnuté podklady zveřejňuje na webových stránkách města. Předpoklad zahájení provozu VDV je od roku 2020.
S pozdravem
Ing. Dana Wurzelová
vedoucí odboru komunálních služeb

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu webu

Snažíme se web dělat nejlépe jak dokážeme. Může se ale stát, že nám nějaká chyba unikne. Pokud nám o chybě dáte vědět, dáte nám šanci ji odstranit. Děkujeme!