Dotazy a náměty

Pokud máte nějaký dotaz nebo námět k práci městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou, můžete nám jej sdělit prostřednictvím formuláře níže.

Pro zajištění operativnosti dotazů a námětů, z důvodu omezeného rozsahu (počet znaků) pro dotaz i odpověď a po dohodě s uvolněnými zastupiteli byla provedena změna v adresáři možných příjemců dotazů a námětů. K podnětům směřujícím na uvolněné zastupitele (pan starosta a pan místostarosta) můžete využít jejich e-mailových adres uvedených níže:

Poznámka: Vyhrazujeme si právo reagovat pouze na slušné dotazy. Vulgární dotazy, osobní postoje a stanoviska tazatelů zveřejněny nebudou. Dále si vyhrazujeme právo odstranit z dotazů osobní údaje, reklamu a odkazy na jiné internetové stránky.

Veškeré dotazy týkající se činnosti Městské policie Žďár nad Sázavou směřujte prosím do dotazovny městské policie, kterou naleznete zde: http://www.horacko.com/mpzr/dotazy.asp

Pokud byste chtěli svůj dotaz, případně tip doplnit fotografiemi, určením místa v mapě využijte prosím Lepší místo www.lepsimisto.cz

 

(zbývá 500 znaků)

Odpovědi na dotazy

Datum: 29. 11. 2016
Dotaz: Paní Lučková až budete předávat "podnět" paní ředitelce (a ona pak svému týmu - Uff! Na to je celý tým?), vyřiďte jí prosím, ať se jako "šéfová", která má na starosti kulturu v ZR, občas podívá do nějakého časopisu, nebo si sem tam zajde do divadla a rozšíří si své kulturní obzory. Nabytými (tvrdé "y" :-)) informacemi, pak může obohatit svůj tým za který je zodpovědná, protože Ondřej Trojan v pohádce "Anděl Páně 2" opravdu nehraje:-). Díky za předchozí odpověď a mám dotaz. Co na to říkáte Vy?
Odpověď: (9. 12. 2016 - odbor školství, kultury a sportu):
Jako dramaturg kina a autor anotací k filmům beru na sebe plnou
zodpovědnost za chyby, které nastaly v programu kina. Jako omluvu mohu
uvést pouze to, že se při tvorbě programu každý měsíc dostáváme do časové tísně, ze
které tyto chyby vyplývají, Distributoři mění do poslední chvíle časy
nasazení některých filmů a uzávěrky inzercí, ve kterých anoncujeme
program jsou uprostřed měsíce, což znamená, že ještě nevíme přesně,
které filmy v daném měsíci divácky fungují, aby stálo za to je
reprízovat v měsíci následujícím. Abychom minimalizovali ztráty na
tržbách vedoucí z chybně nasazených repríz skládáme program na poslední chvíli. Po
sepsání programu se filmy objednávají u většího počtu subjektů, kteří ne vždy reagují obratem a často se stává,
že nasazení filmu, který již máme v programu, distributor stáhne a
posune premiéru, nebo upraví stopáž. Program a texty se proto neustále
mění a upravují a z toho mohou občas vyplynout chyby.
Vím, že to neomlouvá chyby v textech, pouze se snažím vysvětlit, že celá
tvorba plakátu a inzerce panuje v hektické atmosféře. Vynasnažím se, aby se chyby již neopakovaly.

S omluvou a přátelským pozdravem Aleš Hrbek

Datum: 7. 12. 2016
Dotaz: Dne 6. 12. 2016 jsem se dostavila na recepci měst. úřadu. Měla jsem dotaz ohledně reflexních pásků pro sebe a vnoučata. Obě paní recepční byly zaneprázdněny četbou reklamních katalogů. Jedna z recepčních mi otráveně odpověděla, že nic nedostanu, že nemám sebou OP. Nezbývá mi nic jiného, abych se vyhnula této anabázi, půjdu si s OP tyto reflexní pásky koupit. Je to první věc, kterou jsem po Vás chtěla (bydlím ve Žďáře už víc jak 60 let).
Odpověď: (9. 12. 2016 - tajemník):
Vážená paní Ambrožová, velmi mně mrzí, že jste z našeho úřadu odešla s negativním dojmem. Opravdu vydáváme reflexni pásky pouze proti občanskému průkazu. Situaci jsem s kolegyněmi projednala, byly si vědomé, že Vám nevyhověly. Omlouváme se, doufám, že příští návštěva úřadu bude k Vaší spokojenosti.

ing. Soňa Halámková
vedoucí odboru sekretariát tajemníka a vnitřních věcí

Předmět: vánoční strom
Datum: 8. 12. 2016
Dotaz: Dobrý den včera večer jsem viděl vánočně osvětlené náměstí a musím se přidat ke stížnosti na osvĕtleny strom .Ta vizuální díra je mnohem větší než vedne , je to ostuda .doma by si to ten človek takhle neozdobil.To se už ani neda říci ozdobený strom .Prosím dejte do té díry nějaký lampionek nebo baterku ať se to zsmaskuje děkuji a pĕkně vánoční svátky
Odpověď: (8. 12. 2016 - oddělení projektů a komunikace):
Dobrý den,
o „vizuální díře“ víme. Technika potřebná k nápravě není v těchto dnech k dispozici. Zajistíme hned, jak to bude možné.

S pozdravem

Ing. Jaroslav Kadlec
odbor komunálních služeb

Datum: 6. 12. 2016
Dotaz: Dobrý den, mohu jako předseda spol.vlastníků získat na MěÚ informaci o počtu přihlášených k pobytu na naší adrese. Jde mi především o to, kolik obyvatel v našem domě platí za odpady. Děkuji
Odpověď: (8. 12. 2016 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den,
tyto informace vám bohužel ze zákonných důvodů nemůžeme poskytnout. Místní poplatek za komunální odpad je daň. Správu daně upravuje zákon č. 280/2009 Sb., daňový řád, v platném znění (dále jen „daňový řád“). Dle § 9 odst. 1 daňového řádu je daňové řízení neveřejné. Osoby zúčastněné na správě daní a úřední osoby jsou povinny za podmínek stanovených tímto nebo jiným zákonem zachovávat mlčenlivost o všem, co se v souvislosti se správou daní dozvěděly.
V případě, že potřebujete informaci o počtu přihlášených osob, zkuste se obrátit na správce domu (Pamex, Invest nebo SBD Zelená Hora).


Drahoslava Komínková
odbor komunálních služeb

Datum: 7. 12. 2016
Dotaz: Dobrý den,
v parku U Ivana jsou v centrální části permanentně přeplněné odpadkové koše. Prosím o (trvalou) nápravu.
Odpověď: (7. 12. 2016 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den.
Dnes ráno jsme zařídili odvoz i upozornění.
S pozdravem

Miluše Kozáková
odbor komunálních služeb

Předmět: Bilbord
Datum: 27. 11. 2016
Dotaz: Dobrý den, u křižovatky u zrcadla pod kulturákem je posunutý celý ten kulatý bilbord na reklamy, vrchní kryt je spadený opodál, zřejmě nějací opilci jej přemístíli k silnici,nutno dán na původní místo. Co dělala městská policie, že se toto stalo, to neváží málo a muselo to udělat několik lidí(zřejmě opilců).Střízlivého by to nenapadlo.Činnost městské policie je nic moc,obzvláště v kritické ranní hodiny, nikde je není vidět !!
Odpověď: (7. 12. 2016 - oddělení projektů a komunikace):
Dobrý den, děkujeme za Váš námět. Závada byla hlídkou městské policie zjištěna 25. 11. 2016 v 02.43 a okamžitě nahlášena prostřednictvím aplikace Lepší místo pracovníkům Městského úřadu. Pracovníci odboru komunálních služeb pak téhož dne, tedy 25. 11. 2016, informovali majitele poškozeného výlepového válce, který přislíbil nápravu.

S pozdravem

Nikola Adlerová, opk

Datum: 5. 12. 2016
Dotaz: Dobrý den, už jste na MHD před pár dny sice odpovídali, ale já se zeptám na něco jiného. V posledním čísle Žďárských novin se na titulní straně ve článku se stejným názvem jako je předmět mého dotazu píše, že "upravené jízdní řády najdeme i na webu města". Já jsem to hledala a nemohu to najít. Můžete mi prosím sdělit přesnou internetovou adresu, kde jsou ty upravené jízdní řády MHD ke stažení? Děkuji Vám.
Odpověď: (7. 12. 2016 - odbor komunálních služeb):
Vážená paní, nemohu zodpovídat za to,co uveřejní redakce Žďárských novin či ten, kdo jí tyto informace poskytl. Od středy 7. 12. 2016 bude na webových stránkách města odkaz na nové jízdní řády v aktualitách a v sekci MHD, více informací o této problematice je v ostatních odpovědích na dotazy.

Ing. Miloslav Dvořák

Datum: 7. 12. 2016
Dotaz: Dobrý den chci se zeptat nešlo by dát taky někdy jinaci výzdobu na veřejnými lampamy????
Odpověď: (7. 12. 2016 - oddělení projektů a komunikace):
Dobrý den, město v současné době jinou vánoční výzdobu nevlastní. Pořízení nové výzdoby není zrovna levnou záležitostí, ale vše má svoji životnost, tedy i vánoční osvětlení. V horizontu 3 až 5 let se tato problematika bude řešit.

Děkujeme za pochopení.
S pozdravem

Nikola Adlerová, opk

Datum: 6. 12. 2016
Dotaz: Dobrý den, inspiroval mě dnešní dotaz pana Kučery. Když pominu, že jste mu na část dotazu k jízdním řádům MHD neodpověděla, tak není pravda, co píšete o kontejnerech. Když se projdete po městě, tak těch hodně špinavých kontejnerů najdete spoustu. Zrovna o víkendu jsme šli na návštěvu okolo kontejneru na plasty na Jamborově ulici u trafostanice. To se opravdu ten dnes šedožlutý kontejner nedávno myl? To asi ne. A těch špinavých je dost. A o těch papírkách a střepech je to přesné. Jděte do terénu!
Odpověď: (7. 12. 2016 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den,
děkujeme za Váš zájem a upřesnění místa se špinavým kontejnerem. Téma jízdních řádů je zodpovězeno v odpovědích na těchto stránkách.

Datum: 5. 12. 2016
Dotaz: Dobrý den, již přes rtok žádám na různých úrovních (zde 31.10. a 8.11. 2015) o posunutí zastávky Policie směrem dolů, blíže k Rybníčku a naproti ní zastávku třeba Palachova. Zatím na Palachové ještě nebydlí milion lidí, ať se pro zdraví trochu projdou.
Kontrolní otázka:
kde mám vystoupit z MHD, když bydlím na Palachové
a) jedu od lékaře z polikkliniky
b) jedu od nádraží (tedy z opačné strany)
Díky mb
Odpověď: (7. 12. 2016 - odbor komunálních služeb):
Vážený pane Buriane, tak jak jsem slíbil, Vaše žádost byla projednaná v pracovní skupině MHD. Proti posunutí stávající zastávky je mnoho argumentů, v tuto chvíli je to neměnný stav, ale pro zřízení nové zastávky na straně Polici ČR byl vysloven souhlas a nyní se projektuje zjišťovací studie. Zřízení této zastávky by bylo součástí plánovaného budování nových zastávek, resp. úprav stávajících. Termínově nechci nic slibovat, odvíjí se to od mnoha činitelů, můj soukromý odhad je cca do 18 měsíců.

Ing. Miloslav Dvořák
odbor komunálních služeb

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu webu

Snažíme se web dělat nejlépe jak dokážeme. Může se ale stát, že nám nějaká chyba unikne. Pokud nám o chybě dáte vědět, dáte nám šanci ji odstranit. Děkujeme!