Dotazy a náměty

Pokud máte nějaký dotaz nebo námět k práci městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou, můžete nám jej sdělit prostřednictvím formuláře níže.

Pro zajištění operativnosti dotazů a námětů, z důvodu omezeného rozsahu (počet znaků) pro dotaz i odpověď a po dohodě s uvolněnými zastupiteli byla provedena změna v adresáři možných příjemců dotazů a námětů. K podnětům směřujícím na uvolněné zastupitele (pan starosta a pan místostarosta) můžete využít jejich e-mailových adres uvedených níže:

Poznámka: Vyhrazujeme si právo reagovat pouze na slušné dotazy. Vulgární dotazy, osobní postoje a stanoviska tazatelů zveřejněny nebudou. Dále si vyhrazujeme právo odstranit z dotazů osobní údaje, reklamu a odkazy na jiné internetové stránky.

Veškeré dotazy týkající se činnosti Městské policie Žďár nad Sázavou směřujte prosím do dotazovny městské policie, kterou naleznete zde: http://www.horacko.com/mpzr/dotazy.asp

Pokud byste chtěli svůj dotaz, případně tip doplnit fotografiemi, určením místa v mapě využijte prosím Lepší místo www.lepsimisto.cz

 

(zbývá 500 znaků)

Odpovědi na dotazy

Datum: 13. 1. 2017
Dotaz: Rád bych se optal, k jaké činnosti na úřadě potřebuje pan místostarosta TV za 27.209 Kč? Děkuji
Odpověď: (17. 1. 2017 - oddělení projektů a marketingu):
Vážený pane,
ze svého předchozího působení na pozici projektového manažera jsem zvyklý při jednáních, pracovních setkáních a poradách používat zobrazovací techniku. Je to metoda komunikace, která výrazně urychluje průběh jednání a dává možnost kvalitním prezentacím a interaktivitě při zpracovávání poznámek a zápisů. Proto byla do kanceláře místostarosty pořízena televize, jež je majetkem města financovaným z rezervy rozpočtu pro věcné výdaje uvolněných zastupitelů. Doposud tak bylo činěno na malém displeji 19“ nebo na projektoru, který v letních měsících neprokazoval dobré zobrazení.
Kancelář místostarosty teď tedy slouží i jako jednací místnost vyžadující prezentační potřeby a rozšiřuje tak prostory úřadu k těmto účelům.

S pozdravem

Josef Klement, místostarosta města

Datum: 6. 1. 2017
Dotaz: Proč prosím není letos vyčištěná od sněhu zastávka Nová,přijďte se podívat do čeho musí cestující vystupovat.Obzváště starším občanům to činí velké problémy. Děkuji za odpověď a nápravu.
Odpověď: (17. 1. 2017 - odbor dopravy):
Dobrý den,
veškeré dotazy ohledně údržby místních komunikací a MHD směřujte, prosím, na Odbor komunálních služeb, který má tuto oblast na starost. Odbor dopravy zajišťuje výhradně dopravně-správní činnosti (evidence vozidel, evidence řidičů, přestupky v dopravě atd.).
Vaši připomínku jsme na příslušný odbor přeposlali.

Předmět: přechody
Datum: 13. 1. 2017
Dotaz: Dobrý den chtěla bych pochválit všechny Asistenty kriminality kteří stojí každé ráno na přechodech ,a poděkovat jim za jejich práci.
Odpověď: (16. 1. 2017 - odbor dopravy):
Děkujeme za kladnou odezvu na činnost asistentů, pochvalu jsme předali na Městskou policii.

Datum: 13. 1. 2017
Dotaz: Spodní část ulice Nová(kudy jezdí MHD) je díky rozhrnovanému sněhu úzká,není absolutně možné si tam vyhnout s jiným autem(natož s autobusem).Nedal by se odtud ten sníh odvést? Děkuji.
Odpověď: (13. 1. 2017 - odbor dopravy):
Dobrý den,
veškeré dotazy ohledně údržby místních komunikací směřujte, prosím, na Odbor komunálních služeb, který má tuto oblast na starost. Odbor dopravy zajišťuje výhradně dopravně-správní činnosti (evidence vozidel, evidence řidičů, přestupky v dopravě atd.).
Vaši připomínku jsme na příslušný odbor přeposlali.

Předmět: Dotaz
Datum: 2. 1. 2017
Dotaz: Dobrý den, plánuje se na Klafaru nějaké obchodní centrum,popř. obchodní dům, začíná se to tam rozrůstat a v této lokalitě město nemá žádný obchodní dům ? S tím Tescem na ul.Novoměstská to nevyšlo, proč ? Současné obchodní domy praskají ve švech,určitě by byl v ZR ještě nějaký obchodní dům dobrý. Děkuji.
Odpověď: (13. 1. 2017 - odbor rozvoje a územního plánování):
Dobrý den pane Novotný,
v územním plánu je na Klafaru plocha pro komerční využití. Samotná výstavba je již věcí konkrétních obchodních řetězců a zájemců o výstavbu.
O důvodech, proč nebyl realizovaný záměr na Novoměstské ulici, nemáme bližší informace, to je dotaz přímo na investora stavby.
Podle mého názoru má město dostatečnou sít obchodních domů. Důkazem toho je nevyužívaný komerční prostor na Nádražní ulici. A domnívám se, že přetížení obchodů souvisí s probíhajícími slevami a akcemi, oslavami a svátky, nikoli nedostatečným počtem obchodních domů.
S pozdravem. Ing. Irena Škodová, vedoucí odboru rozvoje a ÚP

Předmět: fotografie
Datum: 8. 1. 2017
Dotaz: Dobry den chci se zeptat zda existuje nejaka fotka ze stareho libusina cca rok 1980 konkretne rodinnych domku za mostem u sazavy kde bylo skvarove hriste ted jsou tam panelaky a cyklostezka a u sazavy postaveny novy most diky za odpoved jezdila jsem tam k babicce pak se vse zbouralo a babicku prestehovali
Odpověď: (13. 1. 2017 - odbor rozvoje a územního plánování):
Dobrý den paní Jelínková,
na Městském úřadě je nemáme, ale určitě najdete fotky starého Žďáru na internetu, napč. www.fotohistorie.cz, www.muzeumzdar.cz nebo přímo u pracovníků našeho Regionálního muzea.
S pozdravem. Ing.Irena Škodová, vedoucí odboru rozvoje a ÚP

Předmět: sníh
Datum: 12. 1. 2017
Dotaz: Dobrý den, dnes není vůbec odklizený sníh na komunikacích mezi domy na Stalingradě mezi Brodskou a Okružní spodní. Již jsem viděla tři auta, která zapadla a museli je řidiči roztlačovat. A co teprve maminky s kočárky a chodci? Dříve jezdily pluhy brzo ráno a než šli lidé do práce a děti do školy byl sníh prohrnutý.
Odpověď: (12. 1. 2017 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den,
technika je v ulicím od večerních hodin, ale nelze naráz uklidit celé město. Na Stalingradské dvory dojde řada po ošetření hlavních komunikací.

Předmět: vyhrnování ZR3
Datum: 12. 1. 2017
Dotaz: Dobrý den, myslíte, že je normální vyhrnovat 1x za dva dny, ;ZR3 je pod sněhem.Dostat se ráno s kočárkem do školky je nadlidská práce.Ruce plné puchýřů a kolečka u kočárku zničená, jsem zvědavá jestli mi to někdo proplatí.
Doufám, že odpověď nebude, že v lednu nikdo sníh nečekal!!!Tento rok se na vyhrnování kašle.Začalo to nesekáním trávy, pokračuje to nevyhrnováním sněhu.Co s tím chcete dělat, nebudete čekat, až to roztaje?
Odpověď: (12. 1. 2017 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den,
sníh a mráz k lednu patří a úkolem zimní údržby je zmírnit dopady zimy, ne je zcela odstraňovat. To není technicky a finančně možné.
Takže i občan musí předpokládat, že bude muset na situaci nějakým způsobem reagovat. Děti mám již odrostlé, ale vzpomínám na radost, kterou jím dělala jízda na saních a volání rychleji.

S pozdravem

Ing. Kadlec Jaroslav
odbor komunálních služeb

Datum: 12. 1. 2017
Dotaz: Dobrý den,
na křižovatce u Activu nesvítí zelená na přechodu ve směru od Lidlu, na straně Komerční banky.
Děkuji za opravu
Odpověď: (12. 1. 2017 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den,
děkujeme za informaci. Opravu jsme objednali.

Předmět: sníh
Datum: 12. 1. 2017
Dotaz: Dobré ránko. Abych jen nekritizovala ... dnes 12.1.2017 už před 6 ráno vyhrnuty jak Brodská, tak i Okružní, Revoluční a traktor dokonce vyhrnoval i sníh v koutech křižovatek (Brodská-Okružní ...)a u výjezdů z cest ve vnitroblocích. Pravda, u nás zase ne :-D ale v jiné části Staloše ano, tak předpokládám, že to vezme postupně až k nám na Revoluční. Oproti minulé středě 100% zlepšení.Ještě to chce ty "mantinely"mezi silnicemi a chodníky.Ale i tak, pro dnešek za 1 ;-) dík
Odpověď: (12. 1. 2017 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den,
jejda, to zahřálo....předáme zodpovědným.

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu webu

Snažíme se web dělat nejlépe jak dokážeme. Může se ale stát, že nám nějaká chyba unikne. Pokud nám o chybě dáte vědět, dáte nám šanci ji odstranit. Děkujeme!