Odpověď jednotlivá

12. 9. 2017
Předmět: MHD
Dotaz: Dobrý den, od změn v jízdních řádech jsme očekávali, že se v nich objeví spoj, který odveze školáky z Vysočan ráno včas do školy na 3.ZŠ a po vyučování ze školy. Vysočany jsou spádovou oblastí pro 3. ZŠ, ovšem doprava je koncipována pro žáky 4.ZŠ. Ráno jede auttobus z Vysočan cca v 7:50 a u Obchodních domů v ZR3 je krátce po osmé. To asi nebude spoj pro školáky. Myslí také někdo na ty co dodržují spádovost škol?
Odpověď (odbor komunálních služeb):
Změny jízdních řádů ke 3. 9. 2017 byly tzv. operativní, kdy po odsouhlasení změn se upravovaly jen jízdní řády. Pokud by se vyhovělo Vašemu požadavku, musí dojít k závažnějším změnám ve vedení linek a to obnáší i změnu licencí, což je legislativní proces, který se nevyřeší během 2 – 3 týdnů, dále je tu otázka financí a možnostech oběhu vozidel. Tyto výraznější změny se budou uskutečňovat k 1. 1. 2018. Váš požadavek předložím k projednání.
Pokud jde o dopravu na BiGy a ostatní školy v okolí, tak cestující mohou využít spoje č. 2 linky 2, s tím, že na Studentské přestoupí v 7:40 na linku 4 a u BiGy budou v 7:45 (Libická) - do 1. 7. 2017 přímé spojení také neexistovalo.

Ing. Miloslav Dvořák
odbor komunálních služeb

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu webu

Snažíme se web dělat nejlépe jak dokážeme. Může se ale stát, že nám nějaká chyba unikne. Pokud nám o chybě dáte vědět, dáte nám šanci ji odstranit. Děkujeme!