Změny linkového vedení MHD ŽĎÁR

Po dlouholetých diskuzích o změnách v linkovém vedení MHD a následných intenzivních přípravách nyní město Žďár nad Sázavou přichází s upraveným linkovým vedením MHD Žďár. V dokumentu níže naleznete podrobné schéma jednotlivých linek a jízdní řády platné od 1. 7. 2017. Přepravní podmínky a ceník služeb zůstávají beze změn.

Linek MHD Žďár bude celkem 9 a budou pro lepší přehlednost rozlišeny nyní také barevně. Barevné číselné značení linek bude jak na označnících zastávek, na vylepených jízdních řádech na zastávkách, ale také na tablech kmenových vozidlech vozidlech MHD.

Nově je v páteřních jízdních řádech zavedena především periodicita u některých linek. Cestujícím tedy na příště bude stačit pamatovat si pouze minuty, ve kterých autobus z jejich zastávky odjíždí. Při tvorbě nového trasování byl kladen důraz na to, aby změny byly pro uživatele MHD Žďár co nejvíce pochopitelné.

Provoz MHD Žďár v této podobě bude probíhat ve zkušebním provozu od 1. 7. 2017 do 31. 12. 2017. Během této doby budou sbírány případné připomínky, návrhy na doplnění či změny v provozu MHD Žďár. Své připomínky mohou občané směřovat na pracovníky odboru komunálních služeb nebo přímo dopravci – firmě ZDAR.
V provozu je speciálně také e-mail: mhd@zdarns.cz, kam je možné připomínky a návrhy směřovat.

>> Schéma linek a jízdní řády platné od 1. 7. 2017

 


Odbor komunálních služeb oznamuje, že z důvodu úplné uzavírky křižovatky místních komunikací ulice Revoluční, Komenského, Libická a Okružní ve Žďáře nad  Sázavou, rozdělené do jednotlivých etap, dochází k následujícím změnám ve vedení MHD:

termín uzavírky: 24. 7. 2017 – 31. 8. 2017

Vedení MHD:

29. – 30. 7. 2017 (uzavírka ulice Revoluční)

linka č. 5 –   zrušeny autobusové zastávky MHD Okružní, horní a Libická
linka č. 8 –   zrušeny autobusové zastávky MHD Okružní, horní, Libická a Sázavská

31. 7. – 5. 8. 2017 (uzavírka ulice Libická a Komenského)

linka č. 1 –   zrušeny autobusové zastávky MHD Libická (směr autobusové nádraží), Libická (směr Klafar pro druhé zastavení spoje), Sázavská
linka č. 4 –   zrušena autobusová zastávka MHD Sázavská, přesunuta zastávka MHD Libická (směr autobusové nádraží) na Libickou (směr Klafar)
linka č. 8 –   zrušeny autobusové zastávky MHD Sázavská Libická (pro druhé zastavení spoje)   

  

 

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu webu

Snažíme se web dělat nejlépe jak dokážeme. Může se ale stát, že nám nějaká chyba unikne. Pokud nám o chybě dáte vědět, dáte nám šanci ji odstranit. Děkujeme!