Žďárská pouť

Žďárská pouť se letos neuskuteční     

 

Fanoušci kolotočů a s nimi spojeného veselí budou zklamaní, odpůrci si i letos oddechnou. Po dlouhých debatách a zvážení se město rozhodlo letos definitivně zrušit světskou pouť.

Hlavní důvody jsou dva. Prvním je probíhající rekonstrukce státní silnice I/37 a s ní spojené dopravní omezení v úseku Jungmannovy a Bezručovi ulice. To komplikuje dopravu již nyní a s nájezdy kamionů s atrakcemi a zvýšeným počtem osobních aut během pouti by situace byla neúnosná.

Dalším důvodem je, stejně jako v loňském roce, neutěšená koronavirová epidemie. Organizačně by pracovními města byli schopní současná opatření zajistit, tedy extra oplocením kontroly testů atd. Bylo by to náročné ale možné. Ovšem díky opatřením by pouť musela být výrazně menší, pouze na oválu u zimního stadionu a na autocvičišti. Omezený by byl i počet návštěvníků, které by do areálu bylo možné vpustit.

Kombinace těchto dvou skutečností se organizace pouti v náhradním zářijovém termínu stává prakticky nereálnou. O realizaci pouti v roce 2022 se bude rozhodovat podle aktuální situace.

 

   

 


Informace pro provozovatele atrakcí a stánkaře na Žďárské pouti

S provozovateli na městských pozemcích je nově od roku 2019 uzavírána nájemní smlouva.

Podmínky pronájmu míst a práva užití 

  • Podmínky pouti pro stánky a atrakce umístěné na pozemcích města – včetně hodin provozu, plánku, atd.

Přihláška na pouť - stánky

Přihláška na pouť - atrakce

 

Obecně závazná vyhláška města Žďár nad Sázavou, o místním poplatku za užívání veřejného prostranství

  • Pro provozovatele mimo městské pozemky (plocha v majetku TJ u sportovní haly) platí kromě jiného vyhláška o užívání veřejného prostranství a musí ohlásit jeho užívání a uhradit místní poplatek s tím spojený.