Značení lyžařských tratí

Vlajka EU - Evropská unie, Evropský fond pro regionalní rozvoj, Investice do vaší budoucnosti LGO - ROP Jihovýchod LOGO - Kraj Vysočina

 

Od 13. prosince 2011 je užíváno nové značení lyžařských okruhů kolem Žďáru, Polničky, Škrdlovic, Hamrů, Velké Losenice a Račína. Na nové značení se městu Žďár nad Sázavou podařilo získat dotaci z Regionálního operačního programu Jihovýchod. Značení okruhů se podařilo připravit před lyžařskou sezónou 2011 – 2012.

 

Město Žďár nad Sázavou, zastupované odborem rozvoje a ÚP, dokončilo umístění nového značení 5 lyžařských okruhů: Žďárského (12km), Polničského (12 km), Škrdlovického (9 km), Losenického (9 km) a Hamerského okruhu (8 km), ze kterého je možné sjet do Račína.

Tabule typově navazují na naučnou stezku kolem Zelené hory a jsou na nich informace o okruzích a zajímavosti z okolí a obcí. Značení se skládá z 9 ks pevných a 6 ks přenosných tabulí.

 

Cena stavby: 450 tis. Kč
Výše dotace: 383 tis. Kč
Dodavatel: Ladislav Mrázek, Nové Město na Moravě
Projektant: Ing.Arch.Karel Rosecký, zodp.projektant Ing.Milan Pelikán

 

Mapa lyžařských okruhů - kliknutím se zobrazí větší fotografie.

 

Fotografie - Okruh Losenice - kliknutím se zobrazí větší fotografie.

 

Fotografie - Okruh Račín - kliknutím se zobrazí větší fotografie.

 

Fotografie - Okruh - Žďár - kliknutím se zobrazí větší fotografie.

 

Fotografie - Koukalův kruh - kliknutím se zobrazí větší fotografie. Fotografie stopy - kliknutím se zobrazí větší fotografie.