Hlášení městského rozhlasu ze dne 05.06. 2024

zveřejněno: 5. 6. 2024

Vážení občané, vítáme Vás při vysílání městského rozhlasu.

Z ÚŘADU:

Odbor komunálních služeb oznamuje, že z důvodu opravy povrchu komunikace na ul. Vnitřní budou ve středu 5. června 2024 zrušeny zastávky MHD Vnitřní a Květná. Místo nich lze použít nejbližší zastávky Wonkova a Bezručova – stadion.
Děkujeme za pochopení.

 

Odbor komunálních služeb oznamuje, že v souvislosti s uzavírkou části ulice Revoluční a následnou uzavírkou ulice Okružní dolní dochází k následujícím změnám v MHD:
-       v době od 03.06.2024 do 16.06.2024 včetně, bude přesunuta zastávka MHD Okružní rozc. Hamry na ulici Brodská (do prvního parkovacího zálivu) a dále budou zrušeny bez náhrady zastávky MHD Okružní dolní, Dagmarky, Nádražní, Strojírenská u mostu, pro vybrané spoje budou zrušeny zastávky MHD Strojírenská ŽĎAS, Strojírenská u Hajčmanů, Brodská obchodní domy, Žižkova, Libická, Okružní horní, Okružní rozc. Hamry.
-       v době od 17.06.2024 do 30.06.2024 včetně, bude přesunuta zastávka MHD Okružní rozc. Hamry na ulici Brodská (do prvního parkovacího zálivu) a dále bude zrušena bez náhrady zastávka MHD Okružní dolní. Situace se dále upřesňuje, proto sledujte ke konci týdne webové stránky dopravce, města a výlukové jízdní řády. 
Děkujeme za pochopení

 

Město Žďár nad Sázavou vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozice: 
Referent/ka živnostenského úřadu a výkon volební agendy

Bližší informace k vyhlášeným výběrovým řízením naleznete na webu města.

 

ZTRÁTY A NÁLEZY:

Městský úřad, odbor finanční oznamuje, že na ztráty a nálezy byly předány: svazek klíčů, chytrý náramek, igelitka + nákup z Pepca. Seznam všech nalezených věcí je zveřejněn na úřední desce i na facebooku města. Bližší informace Vám poskytne Alena Benešová na tel. čísle 566 688 146 nebo osobně v kanceláři, 1. patro, dveře č. 35 – ztráty a nálezy.

 

KULTURNÍ POZVÁNKY:

Regionální muzeum Žďár zve všechny na Muzejní noc v pátek 7. června od 16 hodin do půlnoci. Muzejní noc na téma Významné okamžiky z historie města začne v 16 hodin na Farských humnech a zahrnuje osm poučných i zábavných zastavení. Součástí budou i vystoupení kapel Bee Band a Gnomus. Více informací najdete na webu www.muzeumzdar.cz.

Město Žďár nad Sázavou zve všechny Žďáráky na Den Žďáru 2024, který proběhne v sobotu 8. června na Farských humnech od 10 hodin. Součástí programu budou koncerty, řemeslný jarmark nebo aktivity od neziskových organizací. Hlavní hvězdou bude zpěvačka Aneta Langerová. Podrobný program najdete na Facebooku a webu města.

Regionální muzeum na Tvrzi zve na výstavu s názvem Tvrz vypráví věnovanou 90. výročí založení muzea. Výstava potrvá do 25. 8. a seznámí návštěvníky s historií žďárské tvrze i s pojmem tvrz obecně. Muzeum je otevřené denně mimo pondělí, včetně státních svátků. Více informací najdete na webových stránkách muzea www.muzeumzdar.cz.

Ve Žďáře opět poběžíme za nadějí!
V pátek 7. června ve Žďáře nad Sázavou se pořádá již 15.  ročník tradičního populárního běhu, který volně navazuje na Běh Terryho Foxe pod názvem Pohybem k naději. Registrace účastníků proběhne mezi 15:00 a 16:00 na prostranství za žďárským Domem kultury a start je naplánován na 16:00 odpoledne.  Akce není určena pouze pro běžce, ale i pro cyklisty, pěší, maminky s kočárky, koloběžkáře či in-line bruslaře. Trasa je podobná jako v letech minulých, tedy po cyklistické stezce směrem k Pilské nádrži. Výtěžek sbírky bude věnován Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek. Všichni, kdo se zúčastní symbolického běhu, obdrží drobné dárkové předměty a další věcné ceny. Malé děti si mohou tradičně zaskákat na nafukovacím hradě. Akci, kterou pořádá žďárská Jednota Orel spolu s mládežnickou organizací Duha AZ a pedagogy z 2. základní školy, doprovodí zábavný program pro děti i dospělé. Vystoupí děti z tanečního kroužku Active a studenti střední zdravotnické školy s ukázkou první pomoci. Poběžte s námi za nadějí a podpořte děti postižené onkologickým onemocněním.

Senior Point knihovna ve spolupráci s VZP pořádá v pátek 7. 6. od 9 do 10 h v Čechově domě Zdravotní monitoring. Využít můžete bezplatné měření tlaku a analýzu tělesných hodnot, včetně poskytování informací z oblasti veřejného zdravotního pojištění, příspěvků z fondu prevence.

Knihovna Matěje Josefa Sychry a Muzeum na Tvrzi Vás zve do Čechova domu na Výstavu na půdě... první republika očima dětí z kroužku Kulturní laboratoř. Interaktivní výstava, kterou připravují samy děti, bude otevřena od 5. 6. do 31. 7. 2024 ve stejných dnech a časech jako knihovna. Tak se zastavte...

 

VÝLUKY:

EG.D, a. s. upozorňuje občany, že z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 14.6.2024 od 7:00 do 16:00 hod. v odběratelské trafostanici T73 Arrow č.201219 (ul. Jamská č. 2359/47). Žádáme odběratele el. energie o pochopení pro toto nezbytné omezení

EG.D, a. s. upozorňuje občany, že z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 18.6.2024 od 7:30 do 15:00 hod. v ul. Studentská č. o. 2 (Lidl), č.o.4 (poliklinika), č. o. 7 (Asklepius). Žádáme odběratele el. energie o pochopení pro toto nezbytné omezení.

EG.D, a. s. upozorňuje občany, že z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 28.6.2024 od 7:30 do 15:30 hod. v ul. Studentská č. o. 2 (Lidl), č.o.4 (poliklinika), č. o. 7 (Asklepius). Žádáme odběratele el. energie o pochopení pro toto nezbytné omezení.

 

KONEC HLÁŠENÍ