Hlášení městského rozhlasu ze dne 17.04.2024

zveřejněno: 17. 4. 2024

Vážení občané, vítáme Vás při vysílání městského rozhlasu.

Z ÚŘADU:

Od dubna 2024 zavádíme zkušební svoz bioodpadů do velkoobjemových kontejnerů. Ve městě je umístěno 5 ks velkoobjemových kontejnerů, které budou v týdenním režimu přesouvány mezi dvěma stanovišti – přesun každé pondělí. Seznam stanovišť a více informací na webových stránkách nebo v letáku, který byl přílohou dubnového zpravodaje. V případě osvědčení se jejich počet může navýšit. Žádáme občany, aby do těchto kontejnerů ukládali pouze bioodpad.

Již tuto sobotu 20. dubna se na náměstí Republiky konají Žďárské farmářské trhy. Široký výběr produktů přímo od farmářů můžete nakupovat od osmi hodin do půl dvanácté. Termíny dalších trhů najdete na webu města www.zdarns.cz.

V rámci farmářských trhů proběhne nová akce Jarní swap - výměna oblečení v Active Žďár v sále na Horní ulici od 8 – 15 hodin. Přineste s sebou čisté dámské, pánské a dětské oblečení (do 10 ks), které byste se nestyděli darovat svým přátelům. Najděte si nové kousky do Vašeho šatníku. Nezapomeňte si vlastní tašku na Vaše úlovky.

 

ZTRÁTY A NÁLEZY:

Městský úřad, odbor finanční oznamuje, že na ztráty a nálezy byly předány: svazek klíčů, jízdní kolo. Seznam všech nalezených věcí je zveřejněn na úřední desce i na facebooku města. Bližší informace Vám poskytne Alena Benešová na tel. čísle 566 688 146 nebo osobně v kanceláři, 1. patro, dveře č. 35 – ztráty a nálezy.

Městský úřad, odbor finanční připomíná držitelům psů, že poplatek ze psů je splatný do 30. dubna. Poplatek lze uhradit bezhotovostně na účet nebo v hotovosti na pokladně městského úřadu.

 

VYHLÁŠENÉ ZÁMĚRY:

 

KULTURNÍ POZVÁNKY:

Knihovna Matěje Josefa Sychry informuje návštěvníky o změně půjčovní doby během rekonstrukce. Otevřeno je v pondělí od 13 do 18 a ve středu a v pátek od 9 do 18 h.

Knihovna Matěje Josefa Sychry vás zve na výstavu Cesty v nás. Tato netradiční výstava propojující fotografie Milana Šustra s básněmi Ivany Petrové, probíhá po celý duben v Čechově domě.

Knihovna Matěje Josefa Sychry vás zve na přednášku Cesta (nejen) za technologickým srdcem Taiwanu, která se uskuteční ve čtvrtek 18. 4. v 17 h v Čechově domě. Provedeme vás dobrodružnou cestou za poznáním Taiwanu od špičkových výzkumných institutů přes zvyky místních až po světoznámé výrobní závody. Nezapomeneme ani na bohatou kulturu a historii. Přednáší: Lucie Blažková a Jakub Trčka.

Senior Point knihovna pořádá pro seniory ve čtvrtek 25. 4. od 16 h Čaj o páté. Připravena je přednáška Stanislava Mikule: Barokní komponovaná krajina a žďárský klášter, k poslechu a k tanci zahraje Duo Klapeto. Těšit se můžete i na opékání špekáčků. Přijďte si zatančit a pobavit se s přáteli. Akce se koná v Čechově domě.

Město Žďár zve na tradiční Žďárskou Filipojakubskou noc v úterý 30. dubna. Akce se uskuteční v areálu na Libušíně na hradech od 17.30 do 22 hodin. Na programu jsou hry pro děti, soutěže o Miss Čarodějnice, vystoupení gymnastek, mažoretek, street dance a koncert kapely Zakopanej pes! Všichni jste srdečně zváni.

Regionální muzeum na Tvrzi zve na výstavu s názvem Tvrz vypráví věnovanou 90. výročí založení muzea. Výstava potrvá od 1. 5. do 25. 8. a seznámí návštěvníky s historií žďárské tvrze i s pojmem tvrz obecně. Muzeum je otevřené denně mimo pondělí, včetně státních svátků. Více informací najdete na webových stránkách muzea www.muzeumzdar.cz.

 

VÝLUKY:

EG.D, a. s. upozorňuje občany, že z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 24.4.2024 od 7:30 do 10:30 hod. v místní části Veselíčko. Žádáme odběratele el. energie o pochopení pro toto nezbytné omezení.

 

KONEC HLÁŠENÍ