Informace pro podnikatele

Jak zahájit podnikání

Uvažujete o vlastním samostatném podnikání a nevíte, co vše k tomu budete potřebovat? Nebo již činnost provozujete a zajímají vás novinky a nové metody komunikace s orgány veřejné správy – úřady? Tyto stránky vám pomohou při získání živnostenského oprávnění i při dalších krocích při vašem podnikání. Kromě praktických postupů, návodů a řešení nejběžnějších situací zde naleznete také řadu dalších informací a odkazů, které se živnostenského podnikání týkají.

Prostory k podnikání

Vyhlášené záměry na prodej/pronájem pozemků či nebytových prostor naleznete na úřední desce. Informace o postupu při pronájmu/prodeji pozemku ve vlastnictví města Žďáru nad Sázavou.

Průmyslová zóna

Informace k nakládání s odpady

Rejstříky

Na stránce naleznete přístup do základních podnikatelských rejstříků ČR, kde lze vyhledat potřebné údaje o existenci či neexistenci konkrétních osob a firem včetně údajů o nich.

Podnikání v EU

Zprostředkuje rozsáhlé informace o podnikání v jednotlivých členských státech EU zejména pro malé a střední podniky, které tak mohou využít výhod jednotného trhu. Dozvíte se zde, jak založit firmu, jaká povolení jsou nutná k prodeji výrobků, jaký je daňový systém či pracovní právo.

Vyhlášky