Dopravní omezení - MS v biatlonu

zveřejněno: 5. 2. 2024

V souvislosti s Mistrovstvím světa v biatlonu v sousedním Novém Městě na Moravě budou zavedena některá dopravní omezení.

Na možnou uzavírku se musí řidiči připravit v případě silnice I/19. Půjde o tzv. mokrou variantu, ke které organizátoři přistoupí v případě nepříznivého počasí. V takové situaci počítají s parkováním návštěvníků biatlonových klání přímo na hlavní silnici – konkrétně v úseku od kruhového objezdu po odbočku k nemocnici. Za nepříznivého počasí zaparkují návštěvníci také na části žďárské ulice Novoměstská až po křižovatku k Mělkovicím.

Zcela uzavřené bude parkoviště u nemocnice v Novém Městě, které bude sloužit jako točna kyvadlové autobusové dopravy. Zadní část parkoviště bude sloužit pro parkování zaměstnanců nemocnice.

Po všechny závodní dny bude ze Žďáru vyjíždět kyvadlová doprava o dvou linkách. První linka pojede od vlakového nádraží (zastávka u prodejny Auto…), druhá z ulice Dolní (zastávka u Obchodní centrum Halva). Linky svezou fanoušky k nemocnici v Novém Městě na Moravě.

Více informací najdete zde: https://www.biathlonnmnm.cz/pro-fanousky/doprava