Mládež kraji - Vysočina

zveřejněno: 22. 5. 2015
zápis z jednání hodnotící komise Žďár nad Sázavou ze dne 20. 5. 2015

>> Zápis z jednání hodnotící komise Žďár nad Sázavou ze dne 20. 5. 2015

 

Tisková zpráva

 Žďár a Rada dětí podporují nápady mladých lidí

Žďár nad Sázavou – Dnešní mladí lidé mají často spoustu zajímavých nápadů, jak vylepšit svou obec nebo na uspořádání zajímavé akce. Většinou ale nemají finanční prostředky na jejich realizaci. Středeční prezentace projektů ukázala, že o dobré nápady není nouze.

Díky projektu „Mládež kraji“ mají lidé ve věku 15 – 26 let možnost získat až třicet tisíc korun na realizaci vlastního nápadu.

„Smyslem projektu, je pracovat s mladými, aktivními lidmi na jejich nápadech, vzdělávat je v oblasti řízení projektů a jejich financování a následně finančně podpořit jejich nápady,“ říká Jan Burda – předseda představenstva Rady dětí a mládeže Kraje Vysočina, který projekt na Vysočině koordinuje.

Velmi zajímavé prezentace projektů shlédla ve středu komise složená ze zástupců města, úřadu i rady dětí. „Jsem velmi příjemně překvapen zajímavými nápady i kvalitou prezentací,“ říká místostarosta města Josef Klement a dodává: „jsem rád, že ve Žďáře máme mladé lidi, kterým není lhostejné, co se ve městě děje a jak město vypadá.“

Podporu získaly tři zajímavé projekty. Obyvatelé Žďáru se tak mohou těšit na prosincový charitativní koncert, propagaci malých místních hudebních uskupení a galerii, která vznikne na Gymnáziu.

Dobrou zprávou je, že se schválením podpory bylo zároveň vyhlášeno druhé kolo podpory. Zapojit se mohou neformální skupiny minimálně čtyř mladých lidí ve věku 15–26 let. Nápady je možné registrovat na webové stránce projektu http://vysocina.mladezkraji.cz až do 13. září. Na webu jsou zveřejněny i podrobné podmínky pro schvalování i realizaci projektů. Veškeré podrobnosti lze také získat na facebookové stránce www.facebook.com/mladezvysocina.

Na realizaci projektu se podílejí město Žďár nad Sázavou a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

 

Více informací: Jan Burda, 777 750 131, info@rdmkv.cz

 

Rada dětí a mládeže kraje Vysočina vznikla v roce 2001 nejen za účelem koordinace všech neziskových organizací působících v kraji Vysočina, ale také za účelem zprostředkování komunikace mezi nimi a orgány státní správy a zajištění přísunu informací všem členům i zájemcům z řad veřejnosti. V současné době sdružuje více než 20.000 individuálních členů ve dvacítce organizací.

V současné době realizuje několik projektů. Například http://vysocina.mladezkraji.cz, www.tabory-vysocina.cz, www.volnycas-vysocina.cz a další. Více informací o RDMKV najdete na webu www.rdmkv.cz.