Odbor dopravy mění provozní dobu pro veřejnost

zveřejněno: 15. 5. 2024

Odbor dopravy mění provozní dobu pro veřejnost

Žďárský městský úřad zanedlouho změní provozní dobu, ve které mohou žadatelé vyřizovat své záležitosti na odboru dopravy. Změny začnou platit od pondělí 27. května do odvolání. Úřad tak reaguje na narůstající odborovou agendu související s digitalizací registru vozidel i změny v personálním obsazení odboru.

Zrušení velkých technických průkazů a digitalizace registru vozidel v provázanosti na stanice technických kontrol, to je ve zkratce část důvodů připravovaného opatření. Při probíhajícím převodu registru vozidel do digitální podoby dochází k nesrovnalostem, z Ministerstva dopravy tak chodí úředníkům kromě běžné agendy i sestavy s více než 200 vozidly týdně. Ty je třeba ručně zkontrolovat a opravit. Zároveň se odbor připravuje na dočasné personální oslabení, v následujících měsících proběhne výběr a zaškolení nových kolegů.

Veřejnosti bude registr vozidel a řidičských průkazů nadále dostupný v pondělí a ve středu od 8.00 do 11.00 a od 12.00 do 16.30, úterý bude vyhrazeno pro objednané klienty. Ve čtvrtek a v pátek bude pro veřejnost zavřeno, úředníci budou zpracovávat sestavy STK, hromadné změny autobazarů, prodejců vozidel a elektronické žádosti podané přes portál dopravy. Klientům nabízíme možnost online podání v záležitostech řidičských průkazů i registru vozidel pro fyzické osoby. Kromě pohodlnějšího vyřízení je online podání o 20 % levnější, třeba v případě přepisu vozidla zaplatí žadatel 640 Kč místo běžných 800 Kč. Po zpracování dostane klient upozornění a čeká ho jen vyzvednutí hotových dokladů.

 

Děkujeme za pochopení

Martina Hostomská

Městský úřad Žďár n. S.