Žďárští ochotníci zvou diváky na Noc divadel

zveřejněno: 15. 11. 2021
v sobotu 20. 11. 2021

Letošní divadelní sezonu žďárští ochotníci pro své publikum připravují výjimečnou akci. Místo klasické premiéry nové divadelní hry se rozhodli připojit k celoevropské akci Noc divadel. Ta se koná v divadlech po celé Evropě vždy třetí listopadovou sobotu. Žďárské Městské divadlo se divákům otevře v sobotu 20. 11. od 19 do 23 hodin.

Žďárský ochotnický soubor se letos poprvé připojí k celoevropské akci Noc divadel. Divákům umožní zažít divadlo na vlastní kůži. „Noc divadel je výjimečný zážitek pro diváky, ale také pro nás divadelníky. Umožní lidem divadlo si osahat a vyzkoušet si spoustu věcí opravdu na vlastní kůži. Nejen že se podívají do zákulisí, vyzkouší si osvětlovací a zvučící techniku, kostýmy, ale odvážnější si také divadlo mohou zkusit zahrát s námi. A takový kontakt s divákem bude zase zážitek pro nás,“ říká režisér žďárských ochotníků Martin Blažíček.

Návštěvníci ždárské Noci divadel se mohou těšit také loutkovou dílnu, kterou povede loutkoherec a principál Dřevěného divadla Jan Hrubec. Ten se žďárským souborem spolupracuje jako odborný poradce a na Noc divadel chystá pro ochotníky zajímavou aktivitu: „Už se moc těším, pro kolegy ze žďárského souboru připravuji témata k improvizaci před publikem. I pro ně to bude nová a určitě zajímavá zkušenost. Pokud se budou chtít k improvizačním scénkám připojit také diváci, určitě se nebudeme bránit. Noc divadel je opravdu o tom divadlo zažít.“

Ve foyer divadla budou připraveny video ukázky a fotografie z představení, které už na repertoáru žďárských ochotníků nejsou „Muzikanti z našeho souboru budou hrát a nejzvědavější návštěvníky necháme nakouknout do legendární místnosti s tajemným názvem Devatenáctka,“ doplňuje podrobnosti k programu Martin Blažíček a dodává: „Celá akce by se neobešla bez podpory a grantu od města Žďár nad Sázavou, které nás dlouhodobě podporuje.“

Na žďárskou Noc divadel bude vstupné dobrovolné. Při vstupu bude nutné prokázat se bezinfekčností. Potvrzení o očkování, nebo potvrzení o PCR (ne starší než 72 hodin) antigenním testu (ne starší než 24 hodin) z odběrového místa, nebo potvrzení o prodělání nemoci Covid-19 (ne starší než 180 dnů).

Divadelní spolek Žďár, z. s.