Dotazy a náměty

Pokud máte nějaký dotaz nebo námět k práci městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou, můžete nám jej sdělit prostřednictvím formuláře níže, pod formulářem najdete odpovědi na dotazy.

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.

Dále nebudou zodpovídány dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele,
  • je-li na stejný nebo podobný dotaz již zveřejněná odpověď,
  • týkající se sousedských vztahů,
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace),
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov,
  • mající urážlivý a vulgární charakter.

Také si vyhrazujeme právo odstranit z dotazů reklamu a odkazy na jiné internetové stránky.

K podnětům směřujícím na uvolněné zastupitele, prosím, využijte jejich e-mailových adres:

Veškeré dotazy týkající se činnosti Městské policie Žďár nad Sázavou směřujte prosím do dotazovny městské policie, kterou naleznete zde: http://www.zdarns.cz/samosprava/mp/dotazy-a-namety

 

(zbývá 500 znaků)

Odpovědi na dotazy

Datum: 27. 3. 2020
Dotaz: Dobrý den, jsem nespokojen s navrhovaným řešením okolí kostela sv. Prokopa a Tvrze. Zejména se mi nelíbí navrhované vydláždění ploch, které jsou dnes travnaté. Podobný názor má i celá naše rodina. Myslím, že architekti se nezajímají o to, že dříve býval u kostela hřbitov. Navrhuji, aby město udělalo v této věci anketu, jako když se například řešila barva nové fasády divadla. Před volbami téměř všechny strany deklarovali, že je názor občanů zajímá a že budeme moc více zasahovat do dění ve městě.
Odpověď: (31. 3. 2020 - odbor životního prostředí):
Vážený pane Kučero,
co člověk, to názor. Na předložený návrh máme řadu kladných ohlasů a osobnost autorů návrhů, kteří jsou již řadu let oceňováni v rámci moderní architektury řešící veřejné prostory, jsou zárukou kvality návrhu. Jak bylo prezentováno na představení záměru veřejnosti, autoři se ještě před zahájením projekčních prací podrobně seznámili s historií lokality. Prostor kolem kostela má již svoji strukturu, ve které se občané naučili pohybovat, a vnášet sem větší parkové plochy omezí pohyb v celém prostoru, i těch, kteří by se zde chtěli sejít ve větším kolektivu.
Anketa, kterou zmiňujete, byla ve výsledku kritizována odbornou i laickou veřejností. Proto se již k jejich organizování nepřistupuje.
K zapojení veřejnosti došlo v roce 2019, kdy v rámci prezentace záměru byla řada připomínek zapracována do finálního návrhu. Více naleznete na webových stránkách města - Investice a projekty města.
S pozdravem, Ing. Irena Škodová, vedoucí odboru rozvoje a ÚP

Datum: 28. 3. 2020
Dotaz: mám dotaz: ... Myslím tím suché větve nad chdníky, nebo neudržované stromy nad chdníky které při
chůzi větve lezou do hlavy.Když fungovalo zahradnictví udržovali se kulové javory pravidelně.
Odpověď: (31. 3. 2020 - odbor komunálních služeb):
Vážený pane,
většina alejí javorů, které jsou doposud ošetřovány řezem na hlavu jsou zahrnuty v projektu revitalizace stromořadí, kde je plánováno jejich odstranění a opětovné nahrazení vhodnými taxony v jednotlivých ulicích. Realizace tohoto projektu je plánována na příští rok. Pokud se nebude projekt z nějakých důvodů realizovat, aleje javorů budou ošetřeny standardně řezem na hlavu v dalším období vegetačního klidu. Některé aleje javorů, jako je např. alej v ul. Binkova budou ošetřeny řezem ještě během tohoto měsíce. Co se týče bezpečnostních popřípadě zdravotních řezů, budou prováděny v průběhu roku dle aktuálního stavu a potřeby. Pokud máte konkrétní dotaz, neváhejte se na mne obrátit (tel.: 566 688 184, 777 454 791, e-mail: eva.novotna.k@zdarns.cz).
S pozdravem

Ing. Eva Novotná
odbor komunálních služeb

Datum: 25. 3. 2020
Dotaz: Dobrý den, prosím o odstranění zavěšené velké větve borovice na sousedním stromě, aby na někoho nespadla, na Komenského za bytovými domy, na zemi leží ještě jedna větev. Moc Děkuji
Odpověď: (31. 3. 2020 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den, o Vámi uváděném poškození stromu již víme. V současné době končí období vegetačního klidu, kdy jsou přednostně káceny narušené stromy apod. Ihned poté bude pokračovat práce právě na prořezu stromů, odstranění ulámaných větví apod. Ošetření Vámi uvedeného stromu je objednáno.
S pozdravem
Ing. Dana Wurzelová
vedoucí odboru komunálních služeb

Datum: 28. 3. 2020
Dotaz: Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda by bylo možné umístit značku zákaz stání do této ulice? Řidiči si z této ulice udělali parkoviště po celé délce. Omezuje to průjezd.
Odpověď: (30. 3. 2020 - odbor dopravy):
Dobrý den
Děkujeme za upozornění. Situaci budeme monitorovat a průběžně vyhodnocovat, v případě nutnosti přijmeme nezbytná opatření.

Ing. Luboš Koubek
odbor dopravy

Datum: 26. 3. 2020
Dotaz: Dobry vecer, je predem jasne ze docasne parkoviste nebude stacit a to hlavne v okamziku, kdy se budou soubezne opravovat "nejdelsi"ulice Spalova a Stursova (mam pocit, ze to bude cely srpen). Pochybuji, ze v ramci sidliste budou jeste nejaka volna mista (nejsou uz ted). Nebude lepsi parkoviste rozsirit ?
A jeden namet: na ulici Spalova je uz horni parkoviste opravene (cca pro 16-17 aut). Nemuzete na dobu opravy ulice Spalova udelat docasny vyjezd pres horni parkoviste na ulici Stursova ? Diky
Odpověď: (30. 3. 2020 - odbor dopravy):
Na podobný dotaz ze dne 22.3.2020, který se týkal možného rozšíření parkoviště u rybníčku, bylo již v dotazovně odpovězeno.
I kdyby se vybudovala komunikace spojující parkoviště v ulicích Špálova a Štursova, obávám se, že by to nepřineslo kýžený efekt, neboť každé parkoviště svou kapacitou sotva postačuje potřebám té konkrétní ulice, natož aby pojmulo ještě vozidla z druhé ulice.

Ing. Luboš Koubek
odbor dopravy

Předmět: Stížnost
Datum: 29. 3. 2020
Dotaz: Dobrý den, vaše změny v jízdních řádech nejsou moc smysluplné, protože lidé z Hettichu či Odasu se nedostanou z odpolední směny domů jelikož MHD jede jen po 21:00 a po 22:00 nejede nic.prosím o odůvodnění vašeho rozhodnutí a předem děkuji za případnou změnu na čas po 22:15 děkuji Jaroš
Odpověď: (30. 3. 2020 - odbor dopravy):
Váš dotaz nespadá do kompetence Odboru dopravy, ale Odboru komunálních služeb. Zde je odpověď:
*
MHD jede v omezeném režimu, rozsah dopravy byl redukován s ohledem na nouzový stav. Doprava z nočních je v této oblasti řešena linkou č. 3, kterou po tuto dobu zabezpečují linková vozidla.

Jízdní řády jsou dostupné na www.mhdzdar.cz

Děkujeme za pochopení

Ing. Dana Wurzelová
vedoucí odboru komunálních služeb

Předmět: MHD
Datum: 26. 3. 2020
Dotaz: Dobrý den
můžete nám prosím napsat kdo vyřadil spoje MHD?
Jak se mají dostat lidi na ranní směnu na Tokoz? Nepracuje se zde od půl 5.
Děkuji
Odpověď: (30. 3. 2020 - odbor dopravy):
Váš dotaz nespadá do kompetence Odboru dopravy, ale Odboru komunálních služeb. Zde je odpověď:
*
Pro dopravu na TOKOZu je možné využít částečně linkové autobusy a také je zachována linka MHD č. 2 – spoj 1 odjezd 5:05 – 5:22.

Věříme, že je pochopitelné, že ve stavu nouze došlo k omezení dopravy.

Ing. Dana Wurzelová
vedoucí odboru komunálních služeb

Předmět: MHD
Datum: 28. 3. 2020
Dotaz: Jsou krásné škrty v jízních řádech.15.3.2020 jsem si pravidelně koupil měsíční jízdenku která mi je na nic. Tím že jezdilo méně lidí tak řidiči projížděli zastávku na náměstí o několik minut dříve,nebo pak u linky 5 ze zastávky U PILY třeba i o 5 minut. To se v jiných městech nestává když je na zastávce napsán odjezd linky.Teď jste to tak proškrtali že asi do práce budu muset jezdit autem.To ale nikdo nedotuje . A průkazku MHD si můžu už jen vyfotit
Odpověď: (30. 3. 2020 - odbor komunálních služeb):
Vážený pane,
k řešení dodržování JŘ – platí povinnosti pro řidiče stále stejné, jen z dotazu nelze vyhodnotit, které spoje linek jsou takto od řidičů porušovány, v případě konkrétního data, linky, zastávky, prověříme.
Jak budou řešeny nevyužité kupóny bude rozhodováno předpokládáme po skončení nouzového stavu. Cestující budeme informovat na stránkách města.
S pozdravem
Ing. Dana Wurzelová
vedoucí odboru komunálních služeb


Předmět: dotaz
Datum: 20. 3. 2020
Dotaz: Dobry den, je nejaka moznost, jak ziskavat nejnovejsi informace o narizenich a zmenach ,ktere hlasite rozhlasem napriklad do emailu ci sms zpravou ?
Odpověď: (27. 3. 2020 - odbor sociální):
Dobrý den, hledali jsme možnosti zajištění.
Dospěli jsme k závěru, že ponecháme stávající stav, kdy se zprávy hlásí městským rozhlasem a text je neprodleně zveřejňován na stránkách města a v Televizi Vysočina.
Petr Krábek, sociální odbor

Datum: 26. 3. 2020
Dotaz: nevím na koho se obrátit, ale hlášení místního rozhlasu není u nás dlouhodobě dobře slyšet. Slyšíme, že se něco hlásí, ale není tomu rozumět.Čtu si to až na vašich stránkách. Pro starší lidi, kteří nemají internet je to problém.
Odpověď: (27. 3. 2020 - oddělení informatiky):
Vážená paní,
k tématu bylo na dotazovně zveřejněno v poslední době několik odpovědí. Nicméně i vaši lokalitu nechám prověřit při příští servisní prohlídce. Pokud starší lidé špatně rozumí a nemají možnost si hlášení přečíst na webu nebo si ho poslechnout na TV Vysočina, jediná možnost je si ho jít poslechnout ven k nejbližšímu vysílacímu hnízdu, i proto se nyní vysílá ve zveřejněných časech a nikoli náhodně.

Ing. Miloslav Dvořák
odbor komunálních služeb