Dotazy a náměty

Pokud máte nějaký dotaz nebo námět k práci městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou, můžete nám jej sdělit prostřednictvím formuláře níže.

Pro zajištění operativnosti dotazů a námětů, z důvodu omezeného rozsahu (počet znaků) pro dotaz i odpověď a po dohodě s uvolněnými zastupiteli byla provedena změna v adresáři možných příjemců dotazů a námětů. K podnětům směřujícím na uvolněné zastupitele (pan starosta a pan místostarosta) můžete využít jejich e-mailových adres uvedených níže:

Poznámka: Vyhrazujeme si právo reagovat pouze na slušné dotazy. Vulgární dotazy, osobní postoje a stanoviska tazatelů zveřejněny nebudou. Dále si vyhrazujeme právo odstranit z dotazů osobní údaje, reklamu a odkazy na jiné internetové stránky.

Veškeré dotazy týkající se činnosti Městské policie Žďár nad Sázavou směřujte prosím do dotazovny městské policie, kterou naleznete zde: http://www.zdarns.cz/samosprava/mp/dotazy-a-namety

Pokud byste chtěli svůj dotaz, případně tip doplnit fotografiemi, určením místa v mapě využijte prosím Lepší místo www.lepsimisto.cz

 

(zbývá 500 znaků)

Odpovědi na dotazy

Předmět: Pár otázek
Datum: 3. 7. 2018
Dotaz: Zdravím, v čem je problém, že během dvaceti dní nejste schopni zveřejnit výsledky hlasování v anketě Strategie Centrum? Proč jste letos začali s cenzurováním příspěvků v této dotazovně? Kdo pochybil ve výběrovém řízení na sečení zeleně a jaké z toho budou vyvozeny personální záležitosti? Proč pan Klement a Navrátil musí řečnit na každé akci města pro veřejnost a raději nepřipravují kvalitně nové výběrové řízení? Co uděláte ještě letos pro zlepšení kvality vody v řece Sázavě? Děkuji za odpovědi.
Odpověď: (19. 7. 2018 - úsek tajemníka a správy MěÚ):
Dobrý den,
váš dotaz obsahuje několik otázek, které jsem předal příslušným osobám k odpovědi. Proto si dovoluji odpovědět pouze na dotaz k zveřejnění výsledků ankety Strategie Centrum, která byla projednána v radě města dne 25.6.2018 a najdete ji na https://www.zdarns.cz/media/files/rada-mesta/2018/RM2018-092/1603-18-ORUP.pdf
S pozdravem Jan Havlík-tajemník MěÚ

Vážená paní
k „cenzurování“ příspěvků v dotazovně jsme přistoupili proto, že některé dotazy nesplňují pravidla dotazovny: Vyhrazujeme si právo reagovat pouze na slušné dotazy. Vulgární dotazy, osobní postoje a stanoviska tazatelů zveřejněny nebudou… U dotazů, které nejsou v souladu s pravidly dotazovny pak je variantou vůbec na takovéto dotazy neodpovídat, nebo odpovědět na tu část dotazu, která je v souladu s podmínkami dotazovny a dotaz je v takovém případě „cenzurován“.
Výběrové řízení na sečení trávy v roce 2016 proběhlo v souladu se zákonem o veřejných zakázkách, dodavatel byl řádně vybrán a byla s ním uzavřena smlouva o dílo. Zadávací dokumentace této veřejné zakázky byla na základě podkladů zpracovaných odborem KS a externí firmou schválena se závěrečnou úpravou radou města dne 21.3.2016, usn. č. 542/2016/KS: https://www.zdarns.cz/samosprava/rada-mesta/jednani/38.-schuze-rady-mesta. Pochybil v první řadě dodavatel, který neměl dostatečnou kapacitu, a to především personální, pro plnění zakázky.

Ing. Dana Wurzelová
vedoucí odboru komunálních služeb

Předmět: Dotaz
Datum: 11. 7. 2018
Dotaz: Slyšela jsem od pana Nahodila, že by měl koncem roku končit v rámci Informačního centra pro naše město. Proč tomu tak bude,když se tomu věnoval poměrně dlouho a dobře, je to tam zavedené, lidi to znají, městu platí také nemalé peníze, tak proč by to tam měl ukončit ? Kde to potom bude a kdo to bude provozovat ? Čí to byl zase výmysl, rušit zavedenou a dobře fungující věc ? Pokud to vymyslelo vedení tak palec dolů.
Odpověď: (18. 7. 2018 - úsek tajemníka a správy MěÚ):
Dobrý den,
problematika TIC byla projednána radou města. Podkladové materiály včetně usnesení najdete na https://www.zdarns.cz/media/files/rada-mesta/2017/RM2017-076/1293-17-SKS.pdf
S pozdravem Jan Havlík-tajemník MěÚ

Datum: 15. 7. 2018
Dotaz: Dobrý den, jak dlouho ještě budou křižovatky u Mělkovic a u Jam (Grejd) ve stejném tvaru a řešení? nebo se musí stát další nehody a nebo smrťáky ? Garantuji Vám, že když ráno jedete a sluníčko vylízá těsně nad silnicí když se rozhlížíte od Jam,,,nevidíte ani Ň, úplný hazard tam vjet ..Nehody jsou tam docela časté a cedule snížení rychlosti na 70 jak rádi všude silnice dávají když neví jak to řešit , opravdu nic neřeší a v 70 někoho trefit z boku ...to musí být radost. Děkuji
Odpověď: (18. 7. 2018 - odbor dopravy):
Jedná se o křižovatky se silnicemi III. třídy na nově postavené propojce silnice I. třídy č. 19. Příslušnými orgány a organizacemi jsou Krajský úřad, Policie ČR a ŘSD, kterým Váš podnět přeposíláme.

Ing. Luboš Koubek
odbor dopravy

Předmět: dotaz
Datum: 17. 7. 2018
Dotaz: Dobrý den,na ulici Polní na Vysočanech bylo vybudováno dětské hřiště se dvěma lavičkami a dvěma odpadkovými koši. Ten horní se vyváží a ten dolní je od začátku přecpaný odpadky,přitom jsou od sebe pár metrů... Tak by mě zajímalo,jestli o něm firma AVE vůbec ví?? Díky.
Odpověď: (18. 7. 2018 - odbor komunálních služeb):
Vážený pane
děkujeme za upozornění, vyzveme firmu k nápravě.
S pozdravem
Miluše Kozáková
odbor komunálních služeb

Předmět: Fotografie
Datum: 17. 7. 2018
Dotaz: Dobrý den
Po bývalé majitelce jsme našli černobílé fotografie - domnívám se, že jsou to fotografie z bývalého bazénu ve Žďáře, ale nejsem si jistá (pamatuji si ho už jen matně) - nechce se mě to vyhazovat, říkala jsem si zda by to někdo ve Žďáře nechtěl. Děkuji
Odpověď: (17. 7. 2018 - odbor školství, kultury a sportu):
Vážená paní Ficencová,

děkujeme Vám na informaci. Staré fotografie Žďáru nad Sázavou určitě nevyhazujte, pracovníci Regionálního muzea ve Žďáře nad S. si je rádi převezmou. Obraťte se, prosím, přímo na pana ředitele RgM, který je o této záležitosti ústně informován. T: 566 688 114.

S pozdravem

Mgr. Blanka Lučková
Obor školství, kultury a sportu

Předmět: usnesení
Datum: 16. 7. 2018
Dotaz: Dobrý den, ve své odpovědi ze dne 16. 7. 2018 uvádíte: "O umožnění parkování vozidel ve dvoře na ulici Libušínská po dobu max. 1 hodiny se usnesla Rada města". Zkoušel jsem vyhledat příslušné usnesení RM, ale nepodařilo se mi to. Můžete mi prosím sdělit, při které schůzi se na tomto řešení RM usnesla? Zajímalo by mne také, kdo toto řešení navrhl a kdo pro něj hlasoval. Ještěže jsou komunální volby už za dveřmi, moc se na ně já i celá naše rodina těšíme :-)
Odpověď: (17. 7. 2018 - odbor dopravy):
Omlouvám se za nepřesnost uvedenou v mé předchozí odpovědi, kdy o tomto rada města nejednala a tudíž nevydala žádné usnesení. Změna dopravního režimu byla iniciována panem radním Ing. Zlesákem, o níž byla rada města na své schůzi dne 09.05.2017 pod bodem různé informována.

Ing. Luboš Koubek
odbor dopravy

Datum: 15. 7. 2018
Dotaz: Dobrý den,u zahrádek na Klafaru je vybledlá dopravní značka zákaz vjezdu...Málem mě tam dnes porazil cyklista,když jsem mu řekl že je tam zakaz vjezdu ještě mi vynadal.....
chtělo by to nahoře novou značku a sem tam tam poslat městskou policii ..to by se vybralo peněz do městského rozpočtu.
Odpověď: (16. 7. 2018 - odbor dopravy):
Děkujeme za upozornění, výměna značky je již objednána.

Ing. Luboš Koubek
odbor dopravy

Datum: 13. 7. 2018
Dotaz: Dobrý den,
zajímá mě zda město neuvažuje o zřízení košů na na psí extrementy. Nmyslím si, že ja vhdné a hygienické, aby koš u dětského hřiště (např. na ulici Špálova) byl plný psích exkrementů. Co si o tom myslíte Vy?
Odpověď: (16. 7. 2018 - odbor komunálních služeb):
Vážený pane,
o zavádění speciálních košů na psí exkrementy v současnosti neuvažujeme.
S pozdravem
Miluše Kozáková
odbor komunálních služeb

Datum: 3. 7. 2018
Dotaz: Dobrý den,co je prosím pravda na tom, že město uvažuje o změně Komenského ulice na jednosměrku?Ptal se někdo zde bydlících?Byl se tady někdo podívat a zkoušel zde někdo denně jezdit?Bydlíme na této ulici 43let a nedovedeme si představit,že všechna auta budou jezdit kolem všech domů místo toho, že projedou kolem škol a odbočí hned za trojkou ke hřišti.Určitě by bylo nejlepší kdyby děti začaly chodit do školy pěšky,ale to se nestane.Prosím za snad všechny obyvatele této ulice, nedělejte to.Děkuji
Odpověď: (16. 7. 2018 - úsek tajemníka a správy MěÚ):
Dobrý den,
o zřízení jednosměrného provozu v ulici Komenského v současnosti neuvažujeme.

S pozdravem

Ing. Jaroslav Miklík
vedoucí Odboru dopravy
a zkušební komisař řidičů
tel.: 566 688 300, 736 510 455
e-mail: jaroslav.miklik@zdarns.cz

Předmět: Seceni
Datum: 14. 7. 2018
Dotaz: Dobry den. V utery nebo ve stredu byla posecena trava okolo pomniku obetem 1.svetove valky ... Dnes je sobota a nikde v dalekem okoli se nesece. Z jakeho je to duvodu?!... Jeste prosim o termin poseceni ZR6... Dekuji.
Odpověď: (16. 7. 2018 - odbor komunálních služeb):
Vážený/á pane/paní,
objednány jsou průjezdní úseky, tj. i kolem ul. Nádražní. Další seč ZR 6 je plánována do konce měsíce července.
S pozdravem
Ing. Dana Wurzelová
vedoucí odboru komunálních služeb