Dotazy a náměty

Pokud máte nějaký dotaz nebo námět k práci městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou, můžete nám jej sdělit prostřednictvím formuláře níže, pod formulářem najdete odpovědi na dotazy.

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.

Dále nebudou zodpovídány dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele,
  • je-li na stejný nebo podobný dotaz již zveřejněná odpověď,
  • týkající se sousedských vztahů,
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace),
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov,
  • mající urážlivý a vulgární charakter.

Také si vyhrazujeme právo odstranit z dotazů reklamu a odkazy na jiné internetové stránky.

K podnětům směřujícím na uvolněné zastupitele, prosím, využijte jejich e-mailových adres:

Veškeré dotazy týkající se činnosti Městské policie Žďár nad Sázavou směřujte prosím do dotazovny městské policie, kterou naleznete zde: http://www.zdarns.cz/samosprava/mp/dotazy-a-namety

 

(zbývá 500 znaků)

Odpovědi na dotazy

Předmět: vizitky
Datum: 10. 8. 2019
Dotaz: Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit, kdyby jste měli možnost, rozšířit vydané vizitky např. Vápenické jezírko, Salvatorka, Milovské perničky, Děkuji Alena Kozlová
PS: Máme rádi Vysočinu
Odpověď: (19. 8. 2019 - úsek tajemníka a správy MěÚ):
Dobrý den paní Kozlová,
těší nás Váš zájem o propagaci našeho města a okolních turistických atraktivit.
V současné době není město zadavatelem těchto turistických vizitek, ale objednává je – a témata volí – Informační centrum (IC). Vaše podněty jsme na IC předaly a budeme se společně do budoucna těšit na další nové varianty vizitek.
JUDr. Martina Hostomská
tajemnice městského úřadu

Datum: 14. 8. 2019
Dotaz: Dobrý den. Vím, že nejsem první s přáním mít lavičky u Horního rybníka. Proto mě velice mrzí, že město ustupuje vandalům a spol. a lavičky tam umístit nechce, protože je v minulosti tyto osoby ničili. Opět na to doplácí slušní lidé. Přesto se přimlouvám za pořízení laviček a raději zvýšit dohled v této lokalitě. Děkuji.
Odpověď: (19. 8. 2019 - odbor komunálních služeb):
Vážená paní,
umístění nových laviček pečlivě zvažujeme a i lokalitu u Horního rybníka zařadíme do nejbližšího rozhodování kam je umístit. V rámci tohoto zvažování je uvedené lokalita znevýhodněna - viz. např. odpověď na obdobný námět zveřejněná v dotazovně: https://www.zdarns.cz/online-sluzby/dotazy-a-namety/odpoved-jednotliva?id=8151
S pozdravem
Ing. Dana Wurzelová
vedoucí odboru komunálních služeb

Datum: 4. 8. 2019
Dotaz: Uvedený objekt hyzdí vnitřní prostor sídliště U průmyslovky; chátrá a má zevnitř pomalovaná okna...dala by se u majitele zařídit náprava ?
Odpověď: (19. 8. 2019 - úsek tajemníka a správy MěÚ):
Dobrý den pane Peňázi,
vlastník objektu připravuje v nejbližší době jeho rekonstrukci, a to přestavbu objektu na bytový dům. Kdy přesně rekonstrukce započne, záleží na rozhodnutí vlastníka.
JUDr. Martina Hostomská
tajemnice městského úřadu

Datum: 3. 8. 2019
Dotaz: Když jsem projižděla Vašim městem stavila jsem se u Pilské nádrže a chtěla jsem svým dětem půjčit šlapadla.Když jsem je viděla tak (byly staré špinavé, zanedbané), za toto půjčení jednoho šlapadla chtěla paní 500,-Kč, zálohu, otřesné-ostuda !!! S tímto jsem se ještě nikde nesetkala a že jsem toho projela hodně.Ještě bych k tomu musela vyplňovat nějaký papír ! Jako kdyby se to šlapadlo dalo ukrást z rybníka na zádech (směšné) ! Je to rarita Vašeho města, již k Vám nikdy nepojedu !!!
Odpověď: (19. 8. 2019 - úsek tajemníka a správy MěÚ):
Dobrý den paní Dostálová,
Šlapadla a lodě na Pilské nádrži byly zakoupeny v roce 2014, takže jistá opotřebovanost se dá předpokládat, zejména pokud jsou ceny za půjčení v současné výši. Informace o tom, že jsou špinavá a zanedbaná se však nezakládá na pravdě, protože se každý den ráno čistí a v případě deště i v průběhu dne. Uhrazení zálohy a vyplnění smlouvy je i v jiných půjčovnách běžné. Za více než 5 let provozu nebyla stížnost tohoto druhu zaznamenána. Přesto se plánují od příštího roku změny v ceníku půjčovného a zrušení vybírání záloh za zapůjčení. Vzhledem k možnému odcizení však povinnost vyplnit smlouvu o zapůjčení zůstane zachována.

V. Kovařík, SPORTIS

Datum: 13. 8. 2019
Dotaz: Dobrý den,
bude prosím nějakým způsobem řešena křižovatka na ulici Štursova? Mám na mysli křížení s parkovištěm od domů 1664/1 a 1662/18 a příjezdem k domům 1532/1 a 1533/7. Díky kontejnerům a autům parkujícím až do hranice odbočky, tam chybí rozhledový trojúhelník a vznikají tam nebezpečné situace mezi auty a chodci. Zvlášť nebezpečné to bývá pokud tam ještě někdo zaparkuje auto do křižovatky. Děkuji za Vaši odpověď a přeji pěkný den.
Odpověď: (16. 8. 2019 - odbor rozvoje a územního plánování):
Vážený pane Prokope,
podobný požadavek nám již byl doručen. V rámci stavby bude posouzena možnost přesunutí plochy pro kontejnery a řešení odstavné plochy. Neoprávněnému parkování v křižovatce ale nezabráníme.
S pozdravem, Ing. Irena Škodová, vedoucí odboru rozvoje a ÚP

Datum: 12. 8. 2019
Dotaz: Dobrý den moc se zlobym když VYDIM u odpadkových kosich okolo tolik nedopalky cigaret sám jsem kuřák a pokud je na blízku odpadkový koš tak tam uhaseny nedopalek odhodím vím že to stojí dost peněz vysejpani košů ale myslím že na některých místech odpadkový koš schází jako třeba u lavičky v kopci za opravnou obuvi směrem na Stalingrad snažím se být vzornym občanem
Taky třeba před obchode qvanto se scházejí místní bezdomovci a popiji alkohol a okolo chodí malí děti a skolaci
Odpověď: (13. 8. 2019 - odbor životního prostředí):
Dobrý den,
koše vždy nelze umístit vedle lavičky – např. ve Vámi popisovaném místě.
Aby auto zastavilo v kopci – než řidič vysype koš – způsobí se v této lokalitě složitá dopravní situace. Takže sem ho určitě umisťovat nebudeme.
V případě problémů u prodejny Quanto je to na řešení pro městskou policii.
Děkujeme o Vás zájem o čistotu města.
S pozdravem

Miluše Kozáková
odbor komunálních služeb

Datum: 10. 8. 2019
Dotaz: Dobrý den, tímto město ZR prosím, zda by bylo možné vybudování laviček podél prostoru u Horního rybníka. Možnost je buď u plotu nad volejbalovými kurty nebo na volném prostoru u garáží,kde se shlukují i kachny.Je to klidná zóna kousek od centra, chodí zde mnoho lidí, rádo by se zastavilo,posedělo,popřemýšlelo,ale bohužel není možnost. Většinou v této lokaci- v klidu a mimo veřejnost bych i ráda nakojila,ale nezbývá mi nic jiného,než si sednout na betonové schodky,směřující do rybníka.Prosím..
Odpověď: (13. 8. 2019 - odbor komunálních služeb):
Vážená paní, bohužel situace v této lokalitě není příliš vhodná pro umístění laviček viz odpověď na obdobný dotaz:
https://www.zdarns.cz/online-sluzby/dotazy-a-namety/odpoved-jednotliva?id=8151

Datum: 12. 8. 2019
Dotaz: Dobrý den,po dokončení opravy kanalizace firma velice pěkně vyrovnala a zasela poškozený pozemek,ale pak přišla firma Úsvit a spojila dvě lampy výkopem,který sice zasypala, ale vytvořila při tom nevzhledný kamenitý "hrobeček".Mohla by firma Úsvit uvézt pozemek do původního stavu,aby bylo možné trávník dobře sekat? Kdy bude prosím dokončeno dláždění chodníků?Chodí se tu špatně. Ještě prosím o ořezání keře u schodků mezi domy 3,5 a 7,9, již se nedá téměř projít Děkuji a přeji pěkný den.
Odpověď: (13. 8. 2019 - odbor komunálních služeb):
Vážená paní Bukáčková

Firma Úsvit přišla, abyste měli v ulici funkční veřejné osvětlení. Terén po výkopu samozřejmě uvedeme do náležitého stavu vč. osetí, nyní se tomu ovšem ponechá určitý čas na slehnutí, abychom místo kopečku po čase neměli díru.
S pozdravem
Ing. Miloslav Dvořák
odbor komunálních služeb

Předláždění chodníku by mělo být dokončeno v září.
S pozdravem
Jiří Kasper
odbor komunálních služeb

Stav keřů prověříme, zajistíme potřebné.
S pozdravem
Ing. Eva Křesťanová
odbor komunálních služeb

Datum: 12. 8. 2019
Dotaz: Dobrý den, je 12.8. a dosud nesvítí světla na ulici Palachova. V dotazu z 1.8. jste odpovídal, že do týdne to bude opraveno a pořád nic. Je velice nepříjemné zde chodit, když nic nesvítí. Prosíme o urychlenou nápravu IHNED !!!
Odpověď: (13. 8. 2019 - odbor komunálních služeb):
Vážený „R“, kdyby to bylo tak jednoduché, tak už to IHNED svítí, ale takto na tom stále děláme. Bohužel, náš předpoklad o rozsahu opravy ze dne 6.8., se nepotvrdil, je nutný rozsáhlejší zásah a tedy ještě s pracemi nekončíme.
S pozdravem
Ing. Miloslav Dvořák
odbor komunálních služeb

Předmět: Travnaté plochy
Datum: 9. 8. 2019
Dotaz: Dobrý den,jaké kytky a rostliny jsou na květnatých plochách?...Je nějaká taková plocha na Stalingradě,Klafaru,Vysočanech?
Děkuji za odpověď
Odpověď: (13. 8. 2019 - odbor komunálních služeb):
Vážená paní,
umístění květných luk bylo zveřejněno ve Žďárském Zpravodaji v červnu: https://www.zdarns.cz/media/files/zdarsky-zpravodaj/2019-06.pdf
Na každé louce se vykytují jiné druhy rostlin. Máte-li zájem o bližší informace k jednotlivým plochám, ráda Vám je osobně sdělím.
S pozdravem
Ing. Eva Křesťanová
odbor komunálních služeb