Dotazy a náměty

Pokud máte nějaký dotaz nebo námět k práci městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou, můžete nám jej sdělit prostřednictvím formuláře níže, pod formulářem najdete odpovědi na dotazy.

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.

Dále nebudou zodpovídány dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele,
  • je-li na stejný nebo podobný dotaz již zveřejněná odpověď,
  • týkající se sousedských vztahů,
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace),
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov,
  • mající urážlivý a vulgární charakter.

Také si vyhrazujeme právo odstranit z dotazů reklamu a odkazy na jiné internetové stránky.

K podnětům směřujícím na uvolněné zastupitele, prosím, využijte jejich e-mailových adres:

Veškeré dotazy týkající se činnosti Městské policie Žďár nad Sázavou směřujte prosím do dotazovny městské policie, kterou naleznete zde: http://www.zdarns.cz/samosprava/mp/dotazy-a-namety

 

(zbývá 500 znaků)

Odpovědi na dotazy

Datum: 9. 9. 2021
Dotaz: Dobrý den. Chci se zeptat na provozní dobu odběrových míst ve Žďáru nad Sázavou. Vzhledem k povinnosti negativního testu pro účast dětí na kroužcích nebo sportovních klubech jsem nenašel dobu, která by nezasahovala do výuky. Jak tuto situaci řešit? Lze upravit dobu odběru jak pro antigenní tak pro PCR testování tak, aby nezasahovala do školní docházky? Nikde jsem vhodnou dobu nenašel. Odpolední odběry jsou pouze ve čtvrtek, což ale nevychází termínově pokud je potřeba pokrýt celý týden.
Odpověď: (16. 9. 2021 - kancelář tajemnice):
Dobrý den,
zjišťovali jsme situaci v našich příspěvkových organizacích a u největších sportovních klubů. V tuto chvíli jsou podmínky následující: Děti do 6 let není třeba testovat. Skupiny do dvaceti členů rovněž testování nepotřebují. Pokud je větší skupina, mnohde dojde k jejímu rozdělení, aby její počet nepřesahoval zmiňovaných 20. Velké sportovní kluby si zajistily pravidelné týdenní testování všech svých členů. Na základě těchto zjištění předpokládáme, že o větší rozšíření provozu laboratoří na odpolední hodiny by nebyl příliš velký zájem. Možnost odpoledního testování jedenkrát týdně ve Žďáru nabízí společnost Cytogenetika (ulice Horní č.p. 2) od 14. do 20. hodin, a to každý čtvrtek. Platnost negativního testu je v tuto chvíli 7 dnů. Pro Vaše potřeby by tedy měl být provoz této laboratoře dostačující.
Mgr. Petr Sedlák
odbor školství, kultury, sportu a marketingu

Datum: 25. 8. 2021
Dotaz: Dobrý den, cca přes rokem bylo upozorněno na skutečnost, že kovové konstrukce na nové lávce jsou vícebarevné a termín pro opravu byl stanoven na jaro 2021.
Zajímalo by mě, proč se oprava neuskutečnila? Děkuji
Odpověď: (14. 9. 2021 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den,

jelikož město v průběhu času objevilo a reklamuje další závady, jejichž odstranění by znamenalo znehodnocení nového nátěru, musela tato oprava počkat. Technologické postupy se nyní řeší.

S pozdravem
Adam Joura
odbor strategického rozvoje a investic

Předmět: Poděkování
Datum: 11. 9. 2021
Dotaz: Před několika dny jsem upozornil v parku na "farčatech" hlídku městské policie na větve zasahující do stezky. Toto bylo rychle vyřešeno, a tak děkuji všem, kteří se na tom podíleli.
Odpověď: (14. 9. 2021 - kancelář tajemnice):
Dobrý den p. Šímo,
Vaše poděkování ráda předám a současně děkuji i Vám za zájem o veřejný prostor, v tomto případě o veřejnou zeleň.
Hezký den.
Martina Hostomská, tajemnice úřadu

Datum: 14. 9. 2021
Dotaz: Dobrý den,
v roce 2019 vyhrál v rámci participativního rozpočtu projekt psího parku na Vodárenské ulici. Realizace měla proběhnout 2020/2021. Aktuální stav na stránkách města je popsán takto: probíhá administrativní proces - příprava realizace
Kdy je, prosím, plánováno otevření parku pro veřejnost?

Děkuji.
Odpověď: (14. 9. 2021 - odbor komunálních služeb):
Vážený pane Dospěle,

s ohledem na situaci jsme museli některé investice pozdržet. Na realizaci psího hřiště skutečně pracujeme (nyní se připravuje zadávací dokumentace pro VZ) a chtěli bychom jej otevřít v první polovině příštího roku.

Hezký den
Adam Joura
odbor strategického rozvoje a investic

Datum: 29. 8. 2021
Dotaz: Dobrý den,chápu, že silnice se musí opravit,ale že výlukový jízdní řad MHD č.3 od 31.8. nevyřeší dopravu pracujících z části Žďár 2 - zastávka Bezručova,U pily, kteří dojíždí na Jamskou to mě hlava nebere.Jde hlavně o ranní spoj, který zde nezastavuje a musíme dojít na Květnou! To opravdu vymyslel ten, který jezdí autem! Je zajímavé ,že ostatní MHD zde budou zastavovat! Prosím Vás tedy zda by nešel vyřešit i ranní spoj pracujících z Kláštera na Jamskou 5,25 ? s pozdravem
Odpověď: (13. 9. 2021 - odbor dopravy):
Vážená paní,
bohužel z oběhových možností, s ohledem na skutečnost, že v těchto případech je nutné dodržet dojezd do zastávek v průmyslové zóně, není možné tomuto požadavku vyhovět. Současná etapa uzavírky by vyvolala nutné otáčení autobusu v prostorách točny na Pilské nádrži, což by znamenalo nárůst času na otočení a další zpoždění v kolonách již nejsme schopni kompenzovat.
Na dobu uzavírky je možné využít projíždějící linkové autobusy s tím, že zakoupený lístek platí i pro přestup do následného linkového autobusu v zóně Žďár nad Sázavou (viz níže) s výstupem na linkové zastávce ZR Jamská.
BUS 840105 – spoj 2 – 5.07 Bezručova u pily
5.07 autobusové nádraží
Přestup na BUS 840120 – spoj 1 – 5.20 autobusové nádraží
5.25 Jamská
Děkujeme za pochopení.
Ing. Miloslav Dvořák
odbor komunálních služeb

Předmět: dotaz
Datum: 30. 8. 2021
Dotaz: Dobrý den, zjistila jsem, že od zítřka se nedostanu do práce, protože jste zrušili mhd bez náhrady...jezdím do prům zóny bus č 3 ze zastávky Bezručova- U Pily...můžete mi, říct, jak mám jezdit?...děkuji
Odpověď: (13. 9. 2021 - odbor dopravy):
Vážená paní
Po dobu uzavírky bohužel nejsme schopni kompenzovat všechny spoje v plném rozsahu.
Na dobu uzavírky je možné využít projíždějící linkové autobusy s tím, že zakoupený lístek platí i pro přestup do následného linkového autobusu v zóně Žďár nad Sázavou (viz níže) s výstupem na linkové zastávce ZR Jamská.
BUS 840105 – spoj 2 – 5.07 Bezručova u pily
5.07 autobusové nádraží
Přestup na BUS 840120 – spoj 1 – 5.20 autobusové nádraží
5.25 Jamská
Děkujeme za pochopení.
Ing. Miloslav Dvořák
odbor komunálních služeb

Datum: 12. 9. 2021
Dotaz: Dobrý den,
velice ráda bych se zeptala, jestli by bylo možné zajistit častější svoz odpadů - papír a plasty v ulici Nerudova. Bohužel tyto kontejnery nemají dostatečnou kapacitu a často se stává, že jsou odpadky poházeny okolo. Dalším problém je kontejner na oblečení Penguin (nevím, jestli je ve Vaší kompetenci), který je velmi často přeplněn. Bohužel mě to mrzí, protože se jedná o místo, kudy projde hodně lidí (zejména od zastávky autobusu) a brodí se odpadky. Předem velice děkuji za odpověď.
Odpověď: (13. 9. 2021 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den paní Dočekalová,
papír i plasty se sváží v celém městě již 2x týdně. 2x týdně probíhá i úklid okolo nádob.
Tato frekvence se zatím osvědčila, horší je problém s neochotou některých spoluobčanů krabice roztrhat a dát do kontejnerů.
A to i pokud jsou kontejnery prázdné. Místo budeme i nadále sledovat, zda a jak je možné zajištění pořádku.
Situaci s kontejnerem na textil řešíme s nájemcem místa.
Děkuji Vám o zájem o čistotu města.

S pozdravem

Miluše Kozáková
odbor komunálních služeb

Datum: 9. 9. 2021
Dotaz: Dobrý den, proč se tak neobvykle seče protihlukový val v průmyslové zóně, kde jsou posekány dva úzké pruhy kolem stromků a kolem silnice a pak je již dlouhá neposečená tráva. Na valu a obzvláště za valem, kde není vidět tráva posečená není. Toto se opakuje každý rok proč ? Vždyť to město platí, tak ať již pořádně a hlavně kvalitně provádějí svoji práci sekáči.
Odpověď: (13. 9. 2021 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den, paní Samková,
Vámi uváděný okrajový prostor je udržován v režimu „louka-krajina“ s dvěma sečemi za rok.
Prioritou je, aby vegetace nebránila dopravě.
Jsme rádi, že máme ve městě i v okolí květnaté louky, které přispívají k udržení biodiverzity.

S pozdravem

Bc. Jiří Hemza, DiS.
odbor strategického rozvoje a investic
Investiční technik a správce zeleně

Datum: 9. 9. 2021
Dotaz: Může město využít asfaltovou drť vyfrézovanou z nynější opravy vozovky,kterou provádí ŘSD v našem městě ?Mohla by se např.využít na zadělání děr na cestě na Grejdách podél kolejí,kde se každoročně tvoří neskutečné díry a nejenom tam, ale i na ostatních takovýchto cestách,kde je to potřeba.Nebo např. i mezi garážemi u Primy,kde to velká projíždějící auta mezi garážemi neustále ničí a městu je to jedno ! Děkuji za odpověď.
Odpověď: (10. 9. 2021 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den,
vyfrézovaný materiál nemůžeme použít na opravy městských komunikací, je majetkem firmy zhotovitele, která ji od ŘSD odkupuje.

S pozdravem

Jiří Kasper
odbor komunálních služeb

Datum: 7. 9. 2021
Dotaz: Dobrý den, naproti stadionu jak je cedule zákaz vjezdu tak podél té ulice je takový keř přesahující na silnici? Mohu se zeptat s kým mám řešit odškodnění za poškrabaný lak na autě? děkuji a nebylo by možné pro příště ho ostříhat?
Odpověď: (10. 9. 2021 - odbor životního prostředí):
Dobrý den, pane Davide,
děkuji Vám za zaslaný podnět.
Mrzí mne Vaše špatná zkušenost s veřejnou zelení, ale není v našich silách, aby byla veškerá zeleň vždy v naprostém pořádku, ve smyslu jejího rozrůstání do prostoru.
Bohužel z Vašeho popisu není zcela zřejmé, o jakém konkrétním místě píšete.
Nicméně se na lokalitu zaměříme a provedeme zde údržbu zeleně.
Pokud je zde umístěna značka zákaz vjezdu, s vozidlem by zde nikdo neměl jezdit.
Nemluvě o tom, že keř přesahující do komunikace není překážka, které by se nedalo vyhnout.

S pozdravem

Bc. Jiří Hemza, DiS.
odbor strategického rozvoje a investic
Investiční technik a správce zeleně