Dotazy a náměty

Pokud máte nějaký dotaz nebo námět k práci městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou, můžete nám jej sdělit prostřednictvím formuláře níže, pod formulářem najdete odpovědi na dotazy.

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.

Dále nebudou zodpovídány dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele,
  • je-li na stejný nebo podobný dotaz již zveřejněná odpověď,
  • týkající se sousedských vztahů,
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace),
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov,
  • mající urážlivý a vulgární charakter.

Také si vyhrazujeme právo odstranit z dotazů reklamu a odkazy na jiné internetové stránky.

K podnětům směřujícím na uvolněné zastupitele, prosím, využijte jejich e-mailových adres:

Veškeré dotazy týkající se činnosti Městské policie Žďár nad Sázavou směřujte prosím do dotazovny městské policie, kterou naleznete zde: http://www.zdarns.cz/samosprava/mp/dotazy-a-namety

 

Odpovědi na dotazy

Předmět: Logo města
Datum: 9. 10. 2023
Dotaz: Dobrý den musím reagovat ... máme už jen 19500 obyvatel !!!! to je hrozný !! dohlédněte ať se dodělá most u penny nikdo tam nedělá asi technolog.pauza .křižovatka u nádraží atd atd lidí vám utíkají a vy místo 250000kc věnovaných na zlepšení života vymyslite fakt super logo nebo ty lávky za ty peníze fakt nejde půlka peněz někam jinam .? asi na to nebudete odpovídat ale kritika je opak chvály děkuji za odpověď Miloš Imramovsky
Odpověď: (22. 11. 2023 - odbor strategického rozvoje a investic):
Vážený pane Imramovsky,
vážně nejde půlka peněz někam jinam. Zakázku na dvě lávky, na základě vypracované projektové dokumentace, vyhrál nejlevnější uchazeč. Všechny položky jsou v příloze smlouvy o dílo, kterou si můžete zkontrolovat v registru smluv viz odkaz https://smlouvy.gov.cz/smlouva/25064623?backlink=4g3ze
Most na Strojírenské ulici bude dokončen a zprůjezdněn do konce měsíce.
V případě dotazů se neváhejte na mne obrátit.
Ing. Jan Prokop
vedoucí odboru strategického rozvoje a investic
tel.: 566 688 190, 773 794 139
e-mail: jan.prokop@zdarns.cz

Datum: 25. 10. 2023
Dotaz: Dobrý den,
mohu se prosím zeptat na výsledky monitorování situace na ulici Brněnská? Bude možné zde vytvořit přechod pro chodce?
(viz odpověď z 26.7.2023 na dotaz z 11.07.2023)
Mockrát děkuji.
Odpověď: (21. 11. 2023 - odbor dopravy):
Zřízení přechodu pro chodce se řídí především doporučenou ČSN 73 6110 Projektování místních komunikací, kdy podle čl. 10.1.3 a dle obrázku 33 „Uplatnění jednotlivých typů opatření pro přecházení chodců v mezikřižovatkových úsecích dvoupruhových místních komunikací s dovolenou rychlostí 50 km/h“, kdy námi zjištěná intenzita vozidel chodců a vozidel ve špičkové hodině nevyžaduje zřízení přechodu pro chodce.

Ing. Luboš Koubek
odbor dopravy

Datum: 18. 10. 2023
Dotaz: Vážený pane inženýre Koubku,
kde je prosím prostor, kde je chodec chráněn před vozidly? Mám pouze VŠ obor právo, ale Vaší odpovědi opravdu nerozumím. Kontaktujte mě, zašlu Vám aktuální fotografie ulice Luční a prosím o informaci, kde mám jako chodec a matka dítěte v kočárku jít a být chráněna.
Děkuji
Odpověď: (21. 11. 2023 - odbor dopravy):
* už bylo odpovězeno *

Datum: 20. 11. 2023
Dotaz: Je to dva roky, co jste slíbili opravit chodník v ulici Barákova. Do dsnešního dne se nic neděje. Po chodníku se nedá moc chodit, je to samá díra a prasklina.
Odpověď: (21. 11. 2023 - odbor dopravy):
Při opravě povrchu chodníku chceme doplnit i veřejné osvětlení, celá akce je nyní v přípravě. Jakmile bude zakázka stavebně povolena, bude rozhodnuto o termínu realizace.
Děkujeme za pochopení a trpělivost.

Ing. Dana Wurzelová
vedoucí odboru komunálních služeb

Datum: 15. 11. 2023
Dotaz: dobrý den, několik týdnů nemám odpovědi na zaslané dotazy, funguje to vůbec?
Odpověď: (15. 11. 2023 - kancelář tajemnice):
Dobrý den,
dotazovna již funguje, pracovníci IT řešili její nové nastavení. Na všechny dotazy, které nebyly po dobu instalace nové technologie zodpovězeny, budou jednotlivě vyřizovány. V této chvíli bych tedy ráda požádala o trochu strpení.
Děkuji a přeji hezký den.
Martina Hostomská, tajemnice

Předmět: VO
Datum: 13. 11. 2023
Dotaz: Dobrý den, jelikož mi nebyla dána odpověď , píši znovu. Studentská 20-30 nesvítí dvě lampy VO. Bylo vypnuto při energetické krizi. Tato krize již pominula,za obyvatele žádám,aby bylo zpět zapojeno. Svítit si mobilními telefony při otvírání dveří není šťastné. Děkuji.
Odpověď: (13. 11. 2023 - odbor komunálních služeb):
Vážený pane,
dvě předmětná svítidla jsou dočasně vypnuta v rámci úsporných opatření při řešení energetického zatížení města z konce roku 2022. Světelné body určené k dočasnému vypnutí byly vybírány po pečlivém posuzování každého konkrétního místa ať již z hlediska lokace, dopravně bezpečnostních hledisek, konfigurace terénu, vlastních světelných podmínek v daném místě apod. Vypnutím jednotlivých světelných bodů nedochází k stavu, že by mezi dvěma dosud svítícími stožáry byla taková situace, že by nebylo vůbec vidět. V současné době se připravuje další etapa výměny svítidel veřejného osvětlení v rámci dotačního titulu, pokud městu bude přiznána dotace, dojde v průběhu cca roku a půl k výměně svítidel i ve Vašem okolí a současně s touto výměnou budou zprovozněny i všechny dočasně vypnuté světelné body. Při místním šetření mně nepřišlo, že není na chodníku vidět, samozřejmě vstupní dveře jsou ve větším stínu, ale nasvětlování vstupních dveří není prioritním určením veřejného osvětlení.
Děkuji Vám za pochopení, s pozdravem
Ing. Miloslav Dvořák
odbor komunálních služeb

Datum: 25. 9. 2023
Dotaz: Dobrý den,
chtěl bych poděkovat městu, že konečně zrealizovalo dodláždění chodníku v ulici Žižkova. Dále bych chtěl poděkovat partě zaměstnanců Satt, kteří se podíleli na úpravě chodníku jeho okolí a vydláždění.
Odpověď: (25. 9. 2023 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den,
ráda poděkování předám kolegům na SATT.
S pozdravem
Ing. Dana Wurzelová
vedoucí odboru komunálních služeb

Datum: 16. 9. 2023
Dotaz: Dobrý den,
zajímalo by mě, proč je v našem městě ustáleným zvykem parkovat na chodníku na ulici Luční. Chápu že provozovatelé aut si zvyklý nezajíždět do svých garáží, ale na chodníku se vůbec nedá projet s kočárkem. Lze projit pouze po vozovce, nemohou se vyhnout dvě auta. Parkuje se v obou stranách chodniku. Proč se tato situace dlouhodobě neřeší a neni to zřejmě pro společnost nebezpečné? Děkuji za odpověď
Odpověď: (20. 9. 2023 - odbor dopravy):
Souhlasím s Vámi, že na Vysočanech je na vozovce zaparkováno více vozidel, než by bylo nutné, pokud by si jejich majitelé vozidla parkovali na svých pozemcích. Dopravní situace se nejeví optimální. Nutno však konstatovat, že v tomto případě se nejedná o chodník, nýbrž o přidružený dopravní prostor. Chodec je sice nucen obcházet zaparkovaná vozidla vstupem do vozovky, na druhou stranu však vytváří prostor, kde je chodec přeci jen alespoň částečně chráněn před jedoucími vozidly.

Ing. Luboš Koubek
odbor dopravy

Předmět: Siréna Žďas
Datum: 12. 9. 2023
Dotaz: Dobrý den, prosím o informace ohledně průběhu jednání s firmou Žďas ohledně jejich sirény. Je ve věci nějaký posun nebo bude stále budit mnoho lidí, včetně malých dětí, v 10 večer a znovu v 6 ráno?
Odpověď: (15. 9. 2023 - odbor životního prostředí):
Pane Augustýne,
výsledkem je skutečnost, že firma Žďas na siréně nic měnit nechce a nebude se zdůvodněním, že je to tradice a integrální symbol Žďasu jako významné průmyslové entity ve Žďáře a v regionu. Mrzí nás, že pro vás nemáme příznivější odpověď. Příležitost tedy odstranit z veřejného prostoru s pohledu mnoha lidí zbytečnou hlukovou - často obtěžující - zátěž zatím není naplněna.
Martin Mrkos,starosta

Datum: 14. 9. 2023
Dotaz: Dobrý den !
Nešlo by před příští letní sezonou nasypat ke schůdkům vstupu koupajících do vody Pilské nádrže písek nebo oblázky? Zejména u prostředních schůdků je písek, který tu kdysi býval vyplaven a na dně zbyly jen ostré kameny, které jsou velmi nepříjemné při došlápnutí a občas způsobují i drobná zranění.
Děkuji, Březina
Odpověď: (15. 9. 2023 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den, Váš podnět jsme předali spol. SPORTIS, která prověří možnosti úpravy i v součinnosti se správcem vodní plochy.
S pozdravem
Ing. Dana Wurzelová
vedoucí odboru komunálních služeb