Dotazy a náměty

Pokud máte nějaký dotaz nebo námět k práci městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou, můžete nám jej sdělit prostřednictvím formuláře níže, pod formulářem najdete odpovědi na dotazy.

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.

Dále nebudou zodpovídány dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele,
  • je-li na stejný nebo podobný dotaz již zveřejněná odpověď,
  • týkající se sousedských vztahů,
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace),
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov,
  • mající urážlivý a vulgární charakter.

Také si vyhrazujeme právo odstranit z dotazů reklamu a odkazy na jiné internetové stránky.

K podnětům směřujícím na uvolněné zastupitele, prosím, využijte jejich e-mailových adres:

Veškeré dotazy týkající se činnosti Městské policie Žďár nad Sázavou směřujte prosím do dotazovny městské policie, kterou naleznete zde: http://www.zdarns.cz/samosprava/mp/dotazy-a-namety

 

(zbývá 500 znaků)

Odpovědi na dotazy

Datum: 30. 7. 2021
Dotaz: Toto jsem již psala 9. 7. 2021 a náprava pořád žádná. Již dlouho nefunguje rozhlas ve dvoře Libušínská 19 - 25, prosím o nápravu. Hlášení je slyšet až ze vzdálenějších reproduktorů a není srozumitelné. Někdy je z reproduktoru na začátku slyšet znělka a pak už vůbec nic, jako by se vypnul a hlášení pokračuje ze vzdálených reproduktorů.
odpověď z 15. 7.2021: "O poruše již víme, prověříme a zajistíme nápravu."
Jak dlouho budete ještě prověřovat?
Odpověď: (30. 7. 2021 - odbor komunálních služeb):
Milá paní Jarošová, neprověřujeme to samozřejmě celou dobu, co je příčinou, máme zjištěno, je to vadná baterie. Ta je ale speciální a není běžně k dostání, takže jsme ji museli objednat, jakmile přijde předmětné hnízdo rozhlasu zprovozníme.
PS: Celé hlášení rozhlasu je zveřejňováno i na webu města, po dobu poruchy rozhlasu tedy můžete informace získat i z tohoto zdroje.

S pozdravem
Ing. Miloslav Dvořák
odbor komunálních služeb

Datum: 29. 7. 2021
Dotaz: Dobrý den,
prosím Vás o seznam, popřípadě odkaz na seznam, úkonů a formulářů nutných k prodeji auta do Polska.
Z pátrání v pravidlech není jasné, zda stačí pouze žádost o vývoz do zahraničí, zda je třeba i přepis vlastníka jako v případě prodeje v ČR, či je-li uznatelné úřední ověření plné moci ze zahraničí...

Děkuji,
MK.
Odpověď: (30. 7. 2021 - odbor dopravy):
Dobrý den, zasílám Vám odkaz na naše webové stránky, kde naleznete vše potřebné:
https://www.zdarns.cz/mestsky-urad/potrebuji-vyridit/registr-vozidel-a-ridicu

dále jsem si dovolil zkopírovat obsah a předložit:
VÝVOZ DO ZAHRANIČÍ

- provede kterýkoliv obecní úřad obce s rozšířenou působností, předkládá se

- Osvědčení o registraci vozidla – část II. (velký technický průkaz)
- Osvědčení o registraci vozidla – část I. (malý technický průkaz)
- Registrační značky
- Protokol o evidenční kontrole – platnost evidenční kontroly 30 dnů.
- správní poplatek dle sazebníku správních poplatků
- "Žádost o vydání tabulky s registrační značkou na vývoz" - k dispozici na zmíněném webu nebo na přepážkovém pracovišti

dále je třeba znát osobní údaje k sobě na kterou se vozidlo vyváží (datum narození, u firmy daňové číslo): Žádná plná moc není potřeba.

Martin Grepl
odbor dopravy

Předmět: zimní stadion
Datum: 26. 7. 2021
Dotaz: dobrý den
chci se zeptat,proč ještě není na zimním stadionu led ,a proč musí Žďárská družstva jezdit trénovat do Bystřice a platit za led tam? to přeci nedává smysl ,platit a cpát peníze jinam ,když by mohli zustat ve žďáře. A ostatní mužsta v okolí a z kraje by mohli jezdit trénovat také do Žďáru a peníze platit městu.Opravdu si myslím ža takto se nehospodaří a to hlavně v tété době.
děkuji
Odpověď: (30. 7. 2021 - odbor školství, kultury, sportu a marketingu):
Dobrý den,
náklady na výrobu a údržbu ledu v letních měsících jsou ve žďárské hale, která je již bohužel hodně zastaralá, neporovnatelně vyšší než například ve Vámi zmiňované Bystřici nad Pernštejnem, kde stojí nová hala vybavená tepelnými čerpadly a rekuperačními jednotkami. Hala je navíc dobře odizolovaná, proto se zde běžně mrazí po celý rok i v době, kdy není kovid. Zahájení žďárské sezóny dříve by v žádném případě pro město neznamenalo zisk, jak píšete, ale naopak hlubokou ztrátu.
Mgr. Petr Sedlák, vedoucí odboru ŠKSM

Datum: 29. 7. 2021
Dotaz: Dobrý den, je v rámci opravy povrchů vozovky v ul. Santiniho plánována nějaká úprava veřejného osvětlení ? Od zámecké zdi až po Tokoz jsou lampy na fasádách domků nebo na sloupech elekrického vedení. Není to příležitost vybudovat moderní osvětlení městského typu na stožárech, zejména když se jedná o nasvícení silnice I. třídy a chodniku ? Podobně jako se udělalo u parkoviště před zámkem ?
Odpověď: (30. 7. 2021 - odbor strategického rozvoje a investic):
Vážený pane Korábku,

veřejné osvětlení se snažíme řešit u každé, mnohdy i značně nesouvisející stavby. K investici ŘSD už se nestihneme připojit - nedostali jsme dost času, ale hodláme paralelně a při jednom nepořádku řešit veřejná prostranství zejména na Santiniho. Nyní vzniká studie. Dle možností opět zrekonstruujeme a doplníme veřejné osvětlení. Budeme limitováni také památkovou ochranou, proto nemohu předjímat technické a estetické řešení, nicméně, věřím, že nějaký kompromis najdeme a do dvou let akce proběhne.

Přeji pěkný den
Adam Joura
odbor strategického rozvoje a investic

Předmět: Sečeni trávy
Datum: 29. 7. 2021
Dotaz: Přidávám se též.,že Žďár je zarostlý a moc pěkný pohled to není. Dva tři roky budeme tady zarostlý,(nekosit kvetu - ale není co by kvetlo) protože jsme "moderní" potom bude něco jiného a budeme zase jinak "moderní".Řečmi o subjektivním pohledu se omluví každá hloupost spíš používát selský rozum. Krajinářka bude zřejmě asi taky dost alternativní Od jisté doby zde neuvidíte pořádnou kytku, něco barevného.Vše je zarostlé, nevýrazné a mdlé. Řekla bych že heslem Žďáru začíná být nevýraznost a šeď.
Odpověď: (30. 7. 2021 - odbor strategického rozvoje a investic):
Vážená paní Musilová,

nenašel jsem dotaz, tedy děkuji za názor.

S pozdravem

Adam Joura
odbor strategického rozvoje a investic

Datum: 29. 7. 2021
Dotaz: Navrhuji vyhlásit v rozhlasu, aby si majitelé zeleně zajistili údržbu keřů, které rostou do
chodníků .Mnohdy se nedá vedle skoro projít natož projet s kočárkem.
Odpověď: (30. 7. 2021 - odbor strategického rozvoje a investic):
Vážená paní Janotová,

nejsem si jistý, zda to není myšleno ironicky, ale v každém případě zajímavý návrh, i když oficiálně by to asi nešlo. Děláme, co nám dovolí kapacity, a podle toho, co píšete, i tak leckde příroda vítězí. Proberu tento obecný problém se správcem zeleně. Na jedné straně nepreferujeme, když se do větších zásahů pouštějí občani sami - kácení, prořezávky, výsadby. Na straně druhé u drobnějších věcí a s citem pro věc městu a spoluobčanům jistě pomůže, když se lidé zapojí do péče o své okolí. V západních zemích je to běžné a na ulicích je to vidět.

Přeji pěkný den
Adam Joura
odbor strategického rozvoje a investic

Datum: 11. 7. 2021
Dotaz: Dobrý den, prý se bude dělat nový povrch jmenovaných silnic. Buď jsem nahlouplý nebo nevidím co se za tím skrývá. Ta silnice je hlavní tah a podle mě je v pořádku. Jestli to bude probíhat jak ten 100m kousek u Lídlu, tak bude Žďár zasekaný tak na půl roku. ( ten provoz po vedlejších uličkách bude šílený a občanům se to určitě líbit nebude ) Můžete mi sdělit rozumný důvod proč se to bude realizovat? Děkuji
Odpověď: (29. 7. 2021 - odbor dopravy):
Vážený pane Chalupo,
jedná se o investici Ředitelství silnil a dálnic, o akci jsme nerozhodovali a máme značně omezený vliv na její průběh. Samozřejmě jsme se také dotazovali. Komunikace trpí velkou zátěží a v místě jsou složité hydrogeologické poměry, proto bude částečně i sanováno podloží. Poškození tedy nemusí být na první pohled patrné. ŘSD navíc vychází ze svého plánu oprav, který počítá s určitou periodicitou. Město z omezení také nemá radost, proto se snaží alespoň mírnit dopady na okolní ulice – nyní se situace sleduje a jsme připraveni učinit opatření. Současně jsme se v rámci Svazu vodovodů a kanalizací Žďársko připojili s rekonstrukcí některých inženýrských sítí, abychom předešli budoucím omezením z naší strany.

Hezký den
Adam Joura
odbor strategického rozvoje a investic

Předmět: Sečení trávy
Datum: 26. 7. 2021
Dotaz: Dobrý den, včera jsem se vrátil po třech týdnech domů do Žďáru a zděsil jsem se, spíše mi to připadalo kdybych přijel někam do džungle. Všude metrová tráva pomalu přes ní není vidět. Tak bych se chtěl zeptat jestli to město nestíhá sekat nebo to je tak schválně pěstované na senáž? Dobrovolný
Odpověď: (28. 7. 2021 - kancelář tajemnice):
Dobrý den, pane Dobrovolný,
jsem rád za Váš zájem o veřejnou zeleň.
Veřejná zeleň, kam travnaté plochy také patří, je do značné míry subjektivní záležitostí, na kterou může mít 100 lidí rozdílný názor.
V našem městě se snažíme o koncepční, moderní a přírodě blízký přístup. I z tohoto důvodu pro město pracuje krajinná architektka.
Jedná se o dlouhodobější proces, který určitě bude procházet vývojem a úpravami, které vzejdou z praxe.
Bližší informace k systému sečení travnatých ploch ve městě naleznete na tomto odkazu - https://www.satt.cz/technicke-sluzby#mestska-zelen

S pozdravem

Bc. Jiří Hemza, DiS.
odbor strategického rozvoje a investic

Datum: 26. 7. 2021
Dotaz: Ať přijede člověk z jakékoliv světové strany, uvítá ho ho dvoumetrova tráva, vím, že se tomu teď nově říká rozkvetla louka, ale je to opravdu to, co chce město žďár nabídnout svým obyvatelům a projíždějícím? Jedine, co je na tom dobře, že lidé berou svoje sekačky a jedou, protože už to není k výdrženi.
Odpověď: (28. 7. 2021 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den, paní Koudelková,
velice mne těší Váš zájem o veřejnou zeleň.
Veřejná zeleň, kam travnaté plochy také patří, je do značné míry subjektivní záležitostí, na kterou může mít 100 lidí rozdílný názor.
V našem městě se snažíme o koncepční, moderní a přírodě blízký přístup. I z tohoto důvodu pro město pracuje krajinná architektka.
Jedná se o dlouhodobější proces, který určitě bude procházet vývojem a úpravami, které vzejdou z praxe.
Bližší informace k systému sečení travnatých ploch ve městě naleznete na tomto odkazu - https://www.satt.cz/technicke-sluzby#mestska-zelen

S pozdravem

Bc. Jiří Hemza, DiS.
odbor strategického rozvoje a investic
Investiční technik a správce zeleně

Datum: 28. 7. 2021
Dotaz: Zajímám se o podobu toalet v parku Farská humna.
Pokud se nepletu, měly být součastí občerstvení.
Dnes to vypadá na toiku, když občerstvení bude v přívěsu pro koně.
Pokud byl záměr shledán někým jako životaschopný nerozumím obavám z letošní sezóny.
Kvůli přívěsu za 200 000,- rozvrtat celý park a vyhodit 3,5x více za zasíťování mi nepřijde hospodárné.
Nemohl být ten přívěs někde na kraji?
Jak je řešeno legislativně parkování na travnaté ploše?
Odpověď: (28. 7. 2021 - odbor strategického rozvoje a investic):
Dobrý den,

sice jsem to už několikrát psal, ale budiž. Letos půjde o provizorní provoz, protože není jisté, zda nebudou uplatněna další opatření kvůli covidu, což nelze obejít sebelepším záměrem. Nemohu se ubránit dojmu, že někteří pandemii a opatření nezaregistrovali. Provizorní provoz znamená dočasně toiky. Ve výsledku však půjde o moderní kontejnerové řešení. Umístění je zvoleno s ohledem na ostatní záměry v parku. K zasíťování došlo kvůli záměru, který bude investičně mnohem náročnější, navíc se tak neděje jen kvůli bistru, ale také kvůli zlepšení zázemí pro kulturní akce. Bezvýkopově síťovat neumíme. Nejedná se o parkování. Umístění provzorního bistra je povoleno a je tedy legální.

S pozdravem
Adam Joura