Dotazy a náměty

Pokud máte nějaký dotaz nebo námět k práci městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou, můžete nám jej sdělit prostřednictvím formuláře níže, pod formulářem najdete odpovědi na dotazy.

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.

Dále nebudou zodpovídány dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele,
  • je-li na stejný nebo podobný dotaz již zveřejněná odpověď,
  • týkající se sousedských vztahů,
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace),
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov,
  • mající urážlivý a vulgární charakter.

Také si vyhrazujeme právo odstranit z dotazů reklamu a odkazy na jiné internetové stránky.

K podnětům směřujícím na uvolněné zastupitele, prosím, využijte jejich e-mailových adres:

Veškeré dotazy týkající se činnosti Městské policie Žďár nad Sázavou směřujte prosím do dotazovny městské policie, kterou naleznete zde: http://www.zdarns.cz/samosprava/mp/dotazy-a-namety

 

(zbývá 500 znaků)

Odpovědi na dotazy

Datum: 22. 9. 2020
Dotaz: Dobrý den,
budete za odbor sportu ve městě domlouvat možnost zapůjčení loděk od skatského oddílu při příležitosti otevření nové lávky na Farčatech..
Byl by to rozumný krok pro všechny zájemce, jejichž obavy spojené s podplutím lávky cloumají žďárskou veřejností..
Děkuji za odpověď
Odpověď: (22. 9. 2020 - odbor školství, kultury, sportu a marketingu):
Dobrý den,
děkujeme za podnět, určitě dobrá myšlenka. Domluvili jsme se s vedoucím skautského oddílu na zapůjčení kanoí (pramice budou bohužel tou dobou odvezené). Pracovníci MěÚ budou k dispozici a zájemce po Sázavě mezi 15. a 17. hodinou svezou - samozřejmě za příznivého počasí.
Mgr. Petr Sedlák Odbor ŠKSM

Datum: 8. 9. 2020
Dotaz: Dobrý den, před lety jsem přes jednoho zastupitele marně upozorňoval na nelogicky čtená hlášení městského rozhlasu ohledně plánovaných výluk elektřiny. Správné by bylo ohlásit prvně, které lokality se výluka týká a pak upřesnit den a čas. Takhle je vždy ve střehu celé město a když se to náhodou týká nás, už si nepamatujeme, kdy to bude. Je třeba, aby to město lidem podalo jinak, než je psané hlášení od E-on. Bylo by to pro lidi mnohem srozumitelnější. Děkuji.
Odpověď: (22. 9. 2020 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den,
formulace, kterou navrhujete bude jistě přehlednější. Váš podnět předáme kanceláři tajemnice, která hlášení rozhlasu zajišťuje.

Matěj Papáček
tiskový mluvčí

Předmět: Pořez keřů
Datum: 18. 9. 2020
Dotaz: Dobrý den, jako každoročně prosíme o pořezání keřů na Libušíně, i ve dvorech, které opět jsou přerostlé a každoroční úpravy těchto keřů jsou velmi potřebné.Jedná se o všechny keře podél domů a okolí, včetně dvorů.Vloni to bylo uděláno kvalitně, tak si myslím, že i letos by to mohlo proběhnout bez problémů, dokud přeje počasí, děkujeme.
Odpověď: (22. 9. 2020 - odbor komunálních služeb):
Vážená paní Strnadová,
I v letošním roce bude probíhat řez keřů ve městě. Práce budou zahájeny v příštím týdnu v lokalitě Libušín.
S pozdravem

Ing. Eva Novotná
odbor SRI

Předmět: dotaz
Datum: 15. 9. 2020
Dotaz: Dobrý den- prosím Vás,nevím čí je pozemek podél cyklostezky před tím statkem jak se jede na Pilák,naproti budově je oplocený pozemek,kde mívaly zvířata ze statku a podél toho ohradníku je to strašně zarostlé vysokými kopřivami atd a zasahuje to do stezky,není možné to posekat a to i ta místa kde je to zarostlé a musíme to na kolech objíždět,což je někdy i nebezpečné.Děkuji
Odpověď: (22. 9. 2020 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den, nejedná se o pozemek města. V nejnutnějším rozsahu toho, co zasahuje do cyklostezky, bude posečeno.
S pozdravem
Ing. Eva Novotná
odbor SRI

Datum: 18. 9. 2020
Dotaz: Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jaké KONKRÉTNÍ technické a organizační důvody vedou VŠECHNY ZŠ v ZR k vyhlášení ředitelského volna na 21. a 22. prosince, a to v době, kdy spousta rodičů dětí musela vybrat dovolenou při jarní pandemii a pak při ředitelském volnu 29. a 30.6. Také bych se chtěla zeptat, jestli obdobné ředitelské volno bude vyhlášeno i na 16. listopad. Děkuji.
Odpověď: (22. 9. 2020 - odbor školství, kultury, sportu a marketingu):
Dobrý den, začnu od konce. O tom, že by mělo být vyhlášeno ř.volno 16.11, nás ředitel ani jedné školy neinformoval. Co se týká ř. volna 21. a 22. 12, využijí školy tento časový prostor pro vyhodnocení výuky během nestandardního režimu způsobeného pandemií Covid-19 a k evaluaci této poněkud jiné výuky. Dále ředitelé hodlají ř. volno využít k přípravě budov na lednový provoz a dokončení drobných rekonstrukcí. Přeji Vám příjemný den.
Mgr. Petr Sedlák, Odbor ŠKSM

Datum: 10. 9. 2020
Dotaz: Dobrý den.
Již je to drahně dní, co jste slíbili navézt písek do pískoviště na Rákosníčkovi.
Hraje si tam hodně dětí a ze dna už vylézá podkladový igelit. Zase opět - "skutek utek".
Doufám v brzkou nápravu a děkuji předem.
Odpověď: (22. 9. 2020 - odbor komunálních služeb):
Vážená paní,
omlouváme se za zdržení. V tomto týdnu by měl být písek navezen.
S pozdravem
Radka Remarová
odbor komunálních služeb

Předmět: Horňák - strom
Datum: 7. 9. 2020
Dotaz: Dobrý den,

v červnu zde byla informace o vyvráceném stromu u rybníku Horňák. Strom tam pořád leží (přímo v přítoku mezi bytovým domem a zahrádkami). Proč ještě nebyl odstraněn?
Odpověď: (22. 9. 2020 - odbor komunálních služeb):
Vážený pane Soukale,
děkujeme Vám za upozornění. U rybníku Horňák se nacházel ještě jeden strom, který byl již dříve odstraněn. I Vámi uvedený strom byl již odklizen.

S pozdravem

Ing. Eva Novotná
odbor SRI

Předmět: Rozhlas
Datum: 17. 9. 2020
Dotaz: Dobrý den, na ulici Palachova stále nejde rozhlas. Může to konečně někdo opravit?
Odpověď: (21. 9. 2020 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den, děkuji za informaci, opravu jsem objednal.

Ing. Miloslav Dvořák
odbor komunálních služeb

Datum: 14. 9. 2020
Dotaz: Pod hladinou jsou pouze dva schody, druhý je potom jen cca 20cm vysoký a již podemletý. Ještě ve čtvrtek byl zaházen 20kg žulovými kameny.
Schody jsem očistil, ale až do cca 4metrů od bředu, kde je mělko-80cm,jsou stále pouze velké, ostré kameny, které firmě při realizaci břehu asi zbyly.
Dno je tak nepochozí a hrozí uvíznutí nohy mezi nestabilními kameny.
Pokud by se zde převrhla kanoe skutům, i oni by byli nemyle překvapeni.
Je počítáno s úpravou dna?
Proč není poslední schod plnohodnotný?
Odpověď: (21. 9. 2020 - odbor strategického rozvoje a investic):
Dobrý den,

schody byly projektované tak, aby poskytly příjemné místo pro setkávání a relaxaci a byly také výstupním a nástupním bodem pro posádky loděk. S koupáním v řece v tomto místě nebylo počítáno.

S vyčištěním řeky se v rámci stavby „Cyklodoprava v ZR“ nepočítá, kameny byly naskládány jako opevnění mezi lávkou na FH a předmětným schodištěm. Jsou-li v řece kameny z opevnění, tak je tam pravděpodobně někdo svévolně naházel a město se bude snažit situaci vyřešit ve spolupráci s Povodím Vltavy.

Děkujeme za upozornění

Zbyněk Ryška, Petr Fuksa, Adam Joura
odbor strategického rozvoje a investic

Datum: 19. 9. 2020
Dotaz: Situace v dopravě ve městě není veselá, ale svojí neukázněností ji komplikují i řidiči. Nejen v poslední době se to týká dopravní situace před ŽĎASem, kde spousta řidičů nedodržuje předpisy a jezdí na červenou v úseku rekonstrukce železníčních mostů, zejména kolem šesté hodiny ráno. Nešlo by proto zauvažovat o policejní monitoring nad touto situací?
Odpověď: (21. 9. 2020 - odbor dopravy):
Dobrý den, v uvedené záležitosti jsem požádal o spolupráci místně příslušné Obvodní oddělení PČR a Dopravní inspektorát PČR. Kontroly v uvedených místech začaly již dnes ráno. Děkuji za upozornění.

Mgr. Martin Kunc – vedoucí městské policie