Dotazy a náměty

Pokud máte nějaký dotaz nebo námět k práci městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou, můžete nám jej sdělit prostřednictvím formuláře níže, pod formulářem najdete odpovědi na dotazy.

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.

Dále nebudou zodpovídány dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele,
  • je-li na stejný nebo podobný dotaz již zveřejněná odpověď,
  • týkající se sousedských vztahů,
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace),
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov,
  • mající urážlivý a vulgární charakter.

Také si vyhrazujeme právo odstranit z dotazů reklamu a odkazy na jiné internetové stránky.

K podnětům směřujícím na uvolněné zastupitele, prosím, využijte jejich e-mailových adres:

Veškeré dotazy týkající se činnosti Městské policie Žďár nad Sázavou směřujte prosím do dotazovny městské policie, kterou naleznete zde: http://www.zdarns.cz/samosprava/mp/dotazy-a-namety

 

Odpovědi na dotazy

Datum: 27. 6. 2022
Dotaz: Z odpovědi 15.6. mgr. Sedláka "Pokud by tedy Farská humna byla do zákazu zanesena, nebylo by napříště možné v tomto prostoru nic pořádat." i z předložného pokusu rady města na zastupitelstvu plyne, že na požívání alkoholu v parku i jinde nelze vydávat výjimky.
Jak jsou prosím řešeny pivní slavnosti a oslavy Žďasu?
Co je tedy zákonné a co nezákonné počínání úřadu?
Děkuji
Odpověď: (28. 6. 2022 - kancelář tajemnice):
Dobrý den p. Bloudile,
město postupuje podle platné obecně závazné vyhlášky č. 3/2016. Podle této vyhlášky může rada města udělit svým usnesením výjimku ze zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství při konání kulturních, sportovních či jiných akcí. Rada města tedy dne 20. 6. 2022 udělila výjimku pro konání akce – pivní slavnosti a dne 25. 7. 2022 bude rozhodovat o udělení výjimky pro konání akce – oslavy Žďasu.
Martina Hostomská, tajemnice městského úřadu

Datum: 21. 6. 2022
Dotaz: S podivem nevěřícně kroutím hlavou.
Před dvěma lety vyhlasilo město záměr na bistro vč. soc zazemí s nutnou investicí cca 3 mil. To, co je v parku dnes provozováno nebylo jeho obsahem a ten pán, který si hraje na starostu roku si dovoluje povolit "A" bistro na další dva roky v této podobě, tzn. po investici 850 000,- za sítě vydělá město 4,- a sociální zazemí je kadibudka?
To má být prosím vtip?
Od 2025 už má "A family" přikleplou městem zrekonstrovanou sklárnu, že?
Díky za odpovědi, je mi mdlo
Odpověď: (27. 6. 2022 - odbor majetkoprávní):
Vážený pane Bloudile,
návrh na vyhlášení záměru na změnu smlouvy o nájmu pozemku schválila rada města na svém zasedání, konaném dne 20.6.2022. Objekt sklárny město získalo do vlastnictví, a v současné době je řešeno jeho využití. Pokud bude rozhodnuto, že část, popřípadě celé prostory budou nabídnuty do nájmu, bude vyhlášen záměr tak, aby se k němu mohli zájemci vyjádřit a předložit své nabídky.
JUDr. Stanislava Prokopová Ph.D.
majetkoprávní odbor

Datum: 22. 6. 2022
Dotaz: Nebylo by možné na stránky města dávat hlášení rozhlasu aktuálně v den vysílání a ne s několika denním až týdenním zpožděním? Nemám možnost kvalitního poslechu protože okna mám přímo na rušnou ulici (Brodská). Někdy ani nestihnu být doma. Děkuji za vaši pozornost. Růžička.
Odpověď: (23. 6. 2022 - kancelář tajemnice):
Dobrý den p. Růžičko,
hlášení městského rozhlasu probíhá ve středu a v pátek. Obsah hlášení je zveřejněn na stránkách města v tentýž den - maximálně den následující. V případě potřeby lze zavolat na linku 566 688 189, kde Vám obsah hlášení mohou kolegyně s IK sdělit případně při osobní návštěvě vytisknout.
Martina Hostomská, tajemnice městského úřadu

Datum: 20. 6. 2022
Dotaz: Dobrý den, už je to nějaký čas, kdy proběhla aktualizace realizace tohoto projektu. Zdá se, že se více oddaluje než prezentuje. Můžete prosím sdělit jaký je aktuální stav a kdy se budeme moct těšit na uzavřený velký prostor pro venčení a socializaci pejsků?
Odpověď: (21. 6. 2022 - odbor strategického rozvoje a investic):
Vážený pane,
děkuji za dotaz. Na psí hřiště jsme určitě nezapomněli, máme vybraného dodavatele, ale realizace je v kolizi s dlouhodobou rekonstrukcí Vodojemu. Přímo u parku se totiž nachází dočasná objízdná trasa pro obyvatele Vodojemu, která je nyní prioritnější. Bližší informaci ohledně termínu realizace a dokončení Vám dáme brzy na vědomí.
S pozdravem
Jan Prokop

Datum: 15. 6. 2022
Dotaz: Dobrý den, netuším kam dotaz směřovat, budu tedy ráda pokud dotaz předáte kompetentní osobě. Lze se nějak zasadit o omezení nočních nízkých přeletů stíhaček nad městem? Posledních několik dní je to vždy po 10 večer, a hluk takový že musím zavírat okna. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď: (16. 6. 2022 - kancelář tajemnice):
Dobrý den p. Šabartová,
přelety stíhaček jsou vždy s blížícím se létem aktuálním tématem. V roce 2020 na základě nejen dotazu v dotazovně, ale i osobního sdělení p. starostovi, byl problém z naší strany i za účasti starosty z NMnM řešen s Čáslavskou leteckou základnou osobně. Velitel základny nás tehdy ujistil, že s dotčenými městy bude intenzivně komunikovat. Zároveň popsal, že na území Česka není tolik jiných míst, která by byla takto vhodná pro cvičení letectva v nízkých výškách a v návaznosti na leteckou základnu. Co se týče časů letů, tak o těch samotná základna ani letci příliš nerozhodují. Díky husté letecké dopravě nad územím Žďárska se musí letci přizpůsobovat časy cvičení tak, aby neomezovali ostatní účastníky leteckého provozu. V této věci se však situace dále neposunula, což však nejsme schopni z naší strany nijak více ovlivnit. Děkujeme za pochopení.
Martina Hostomská, tajemnice městského úřadu

Datum: 10. 6. 2022
Dotaz: Dobrý den, prosím o komentář k chystané vyhlášce města, kterou budete předkladat na zastupitelstvo.
Už dneska se v parku chlastání přehlíží a kurážná omladina se po večerech houpe a točí na atrakcích. Nachystaný materiál toto zlegalizuje.
V parku roste další dětské hřiště a společně s ním se z parku stane alkopark stále bez WC.
Opravdu nerozumím tomuto zradnímu proudu.
Nebo je za 1 ,- na rok pro kávavan vyčlená malá zahrádka a bude tedy k dispozici takto celý park?
Nepřeháníte to?!
Odpověď: (15. 6. 2022 - kancelář tajemnice):
Dobrý den,
jsme si vědomi negativních jevů, o nichž píšete. Nicméně tento prostor se díky poloze, zeleni a vůbec celkové atmosféře stává velmi oblíbeným místem pro pořádání kulturních a společenských akcí.
Nechceme samozřejmě, aby se Farská humna stala prostorem pro pořádání tanečních zábav, ale několikrát do roka se zde může sejít několik set až tisíc lidí a k takovým akcím sklenička vína nebo pivo prostě patří. Z vyhlášky upravující požívání alkoholu na veřejných prostranstvích není možné udělovat výjimku. Pokud by tedy Farská humna byla do zákazu zanesena, nebylo by napříště možné v tomto prostoru nic pořádat. A to nechceme. Víme, že tento krok může mít negativní dopad, jak píšete, ale rozhodli jsme se podpořit kulturu pro všechny.
Mgr. Petr Sedlák, vedoucí OŠKSM

Datum: 13. 6. 2022
Dotaz: Dobrý den, pochopil jsem správně, že s absencí kanalizační připojky, bylo WC v dnešní podobě plánem vyhlášeného záměru?
Plánovaná investice provozovatele cca 3 mil. je kadibudka a přívěs za 1,-/rok
A sklárnu už má prý také zamluvenou stejný provozovatel.
Odpověď: (14. 6. 2022 - odbor strategického rozvoje a investic):
Vážený pane,
realizace přípojek byla plánována ve dvou etapách. Ve druhé se má realizovat kanalizační. O sklárně a jejím provozovateli víte více než já.
Přeji hezký den
Jan Prokop

Datum: 8. 6. 2022
Dotaz: Kdo je majitelem budovy pošty a kdo se stará o ůdržbu okolí pošty? V současnosti je v tomto místě zastávka MH D č.2 , 5, 3, 6. Na této zastávce vystupuje mnoho turistů, kteří jdou do zámku nebo na Zelenou Horu .Je třeba zajistit úklid a odstranění náletových rostlin
Odpověď: (14. 6. 2022 - odbor životního prostředí):
Dobrý den, budova pošty není v majetku města. O údržbu a úklid zastávky MHD se postaráme. Děkujeme za upozornění

Ing. Dana Wurzelová
vedoucí odboru komunálních služeb

Datum: 10. 6. 2022
Dotaz: Ano pane Prokope,
objekt sklárny, který byl tuším na prodej již v době před vybudováním ing. sítí pro maládomůbistro, je pro WC i jiné zázemí vhodnější, pouze se bude radě tězko obhajovat vyhozená investice za sítě a nehospodárný pronájem.
Je evidentní, že něčí zájem je nadevším, ať to stojí cokoli.
Ze všeho co jste tedy napsali, se máme i letos spokojit s čůráním do vody, protože plastové WC k luxusní kávě patří a vzhledem k výši nájmu, po provozovateli odpovídající soc. zázemí nepožadujete?
Odpověď: (13. 6. 2022 - odbor strategického rozvoje a investic):
Vážený pane,
nepředpokládám, že kdokoliv v době výstavby sítí věděl, že se bude nabízet jiná možnost prostor.
Sociální zázemí je odvislé od možností a jelikož nejsou k potenciálnímu zařízení zavedeny všechny nezbytné sítě, není možné vybudovat kvalitnější soc. zázemí. Přípojka elektrická a vodovodní slouží a bude sloužit nejen pro provoz bistra.
Přeji Vám hezký den
Jan Prokop

Datum: 10. 6. 2022
Dotaz: Dobrý den, nedá mi to abych nereagoval.
Podmínky na začátku byly takové, že odstoupili od záměru, protože by museli investovat spoustu peněz.
Pak se jako zázrakem vybral provozovatel v podobě bývalého zaměstnance úřadu investice náhle žádné. Každý si to může přebrat po svém. Stačí se dotázat firem.
Odpověď: (10. 6. 2022 - odbor majetkoprávní):
Dobrý den pane Bárto,
dle vyjádření zájemců, které městu poskytli, ze záměru odstoupili z důvodu, že by zahajovali provoz v době, která byla velmi nejistá ("covidová"). Podmínky záměru byly stejné pro všechny zájemce a do záměru se mohl přihlásit kdokoliv. Vybrána byla společnost, která z původních zájemců jako jediná zůstala se svým záměrem přihlášena.
JUDr. Stanislava Prokopová Ph.D.
majetkoprávní odbor

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.