Dotazy a náměty

Pokud máte nějaký dotaz nebo námět k práci městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou, můžete nám jej sdělit prostřednictvím formuláře níže, pod formulářem najdete odpovědi na dotazy.

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.

Dále nebudou zodpovídány dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele,
  • je-li na stejný nebo podobný dotaz již zveřejněná odpověď,
  • týkající se sousedských vztahů,
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace),
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov,
  • mající urážlivý a vulgární charakter.

Také si vyhrazujeme právo odstranit z dotazů reklamu a odkazy na jiné internetové stránky.

K podnětům směřujícím na uvolněné zastupitele, prosím, využijte jejich e-mailových adres:

Veškeré dotazy týkající se činnosti Městské policie Žďár nad Sázavou směřujte prosím do dotazovny městské policie, kterou naleznete zde: http://www.zdarns.cz/samosprava/mp/dotazy-a-namety

 

(zbývá 500 znaků)

Odpovědi na dotazy

Datum: 5. 10. 2021
Dotaz: Dobrý den,
budou, prosím, tento rok či příští k prodeji nějaké pozemky pro stavbu rodinných domů? Pokud ano - kde, jaký počet a uvažovaná cena?

Děkuji
Odpověď: (11. 10. 2021 - odbor stavební a územního plánování):
Vážený pane Oulehlo,

počítáme s prezentací volných pozemků pro rodinné bydlení do konce roku v rámci Katalogu bydlení. Ten bude určitě prezentován všemi dostupnými městskými informačními kanály. Nejblíže prodeji jsou pozemky pro řadovou zástavbu v širším centru města a v příštím roce, doufám v první polovině, v lokalitě Vápenická. Parcely pro samostatně stojící domy prodávané městem v nejbližší době k dispozici nebudou.

Přeji pěkný den
Adam Joura
odbor strategického rozvoje a investic

Datum: 5. 10. 2021
Dotaz: Každý rok je to stejné. Nešlo by u rozmístění velkoobjemových kontejnerů v ulicích Květná-Luční, když máme vždy dva termíny ve stejný čas, jeden z nich dát v pozdější dobu? Jsme v tuto dobu všichni v práci. Například jako je to rozumně vyřešeno v ulici Vnitřní? Také má také dva termíny, ale aspoň jeden je v pozdějším čase. Takže mají možnost si vybrat. Děkujeme.
Odpověď: (5. 10. 2021 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den.
Přistavování kontejnerů probíhá během 11 dní pro celé město a proto je složité nakombinovat stanoviště a svozy všem do odpoledních časů.
Pokusím se to pro příští rok změnit, ale bude to na úkor někoho jiného.
2x dáváme jen některá stanoviště.

S pozdravem

Miluše Kozáková
odbor komunálních služeb

Datum: 29. 9. 2021
Dotaz: Již dlouho nefunguje rozhlas ve dvoře Libušínská 19 - 25, prosím o nápravu. Hlášení je slyšet až ze vzdálenějších reproduktorů a není srozumitelné.....
odpověď z 15. 7.2021: "O poruše již víme, prověříme a zajistíme nápravu. Máme zjištěno, je to vadná baterie. Ta je ale speciální a není běžně k dostání, takže jsme ji museli objednat, jakmile přijde předmětné hnízdo rozhlasu zprovozníme." Dnes je 29. září a stále nic. Hlášení na webu města nechci číst, chci ho slyšet.
Odpověď: (5. 10. 2021 - odbor komunálních služeb):
Paní Jarošová, při odpovědi jsem vycházel z informací od opraváře, bohužel problém není jen ve vadné baterii, proto tento případ je dán do objednávky na servis, který ovšem probíhá po určitém časovém období, abychom je sem nezvali na opravu 1 rozhlasového hnízda. Následný servis proběhne v říjnu 2021. Děkujeme za spolupráci.

Ing. Miloslav Dvořák
odbor komunálních služeb

Datum: 4. 10. 2021
Dotaz: V tisku je samá chvála na pěkně opravenou ul. Nádražní. I nám se to líbí . Jak bude tato ulice vypadat při výstavbě 3-4 patrového bytového domu s podzemními garážemi od č.p. 496 až k poště ???? Investor Gremis . Opět bude min. 2 roky uzavřena po jedné straně ?? Zajímá nás , jestli již bylo nebo zamýšlíte , že bude vydáno stavební povolení ?? Není přece možné nově opravenou ulici opět rozkopat. Nám nezbývá než průběh řízení sledovat a doufat ve zdravý rozum.....
Odpověď: (5. 10. 2021 - odbor stavební a územního plánování):
Vážení obyvatelé ulice Nádražní, dobrý den.
Stavební úřad dosud neobdržel žádost o vydání povolení pro Vámi uvedenou stavbu, a proto nelze předjímat rozsah a způsob jejího provedení.
S pozdravem.
Ing. Libuše Pitková, odbor stavební a ÚP

Datum: 4. 10. 2021
Dotaz: MDH na Bezručově neměla zastavovat až od dnešního pondělí ale vy ste to na poslední chvílu dali už od soboty. Kdo se má pak ve veřejný dopravě vyznat?
Odpověď: (5. 10. 2021 - odbor komunálních služeb):
Vážený pane, provoz MHD je bohužel ovlivněn aktuálním postupem stavby. Naší snahou je, jakmile se o změnách v postupu stavby dozvíme, okamžitě reagovat a informovat o změnách dopravce i cestující.
Prosím o pochopení a strpení, opravená silnice pak bude sloužit nám všem.
S pozdravem
Ing. Dana Wurzelová
vedoucí odboru komunálních služeb

Datum: 4. 10. 2021
Dotaz: Dobrý den. Na www.mhdzdar.cz se píše, že "Zhotovitel stavby svévolně posunul zahájení následné etapy - zahájení je tedy od soboty 2.10.2021 a nebudou obsluhovány zastávky Bezručova u pily.". To už je ve městě taková demokracie, že stavaři nedbají na rozhodnutí úřadu a omezují MHD podle svých potřeb? Co si stavaři nebo někdo jiný vymyslí příště? Pokud za toto stavaři nebudou postiženi, tak se příště může stát něco horšího. Takto lidi do MHD nenalákáte, ať máte sebelepší marketing a propagaci.
Odpověď: (5. 10. 2021 - odbor komunálních služeb):
Vážený pane, souhlasím s Vámi, že situace se změnami v harmonogramu stavby není dobrá. Nicméně naší snahou je, jakmile se o změnách s dopady na provoz MHD dozvíme, okamžitě reagovat a informovat o změnách dopravce i cestující.
Prosím o pochopení a strpení, opravená silnice pak bude sloužit nám všem.
S pozdravem
Ing. Dana Wurzelová
vedoucí odboru komunálních služeb

Předmět: výměna VO
Datum: 28. 9. 2021
Dotaz: Dobrý den, je vhodné, aby se v rámci podzimní výměny cca 400 funkčních sodík. svítidel za LED montovala tato světla na původní staré stožáry v původních polohách, roztečích, při leckdy špatném stravu elektr.rozvodů ? Je sice chválihodné využít dotace a momentálně prosazované téma "světelného smogu" je populární, ale ve ZR je plno jiných míst, která by se zasloužila rekonstrukci,výměnu nebo zbudování a doplnění.
Odpověď: (5. 10. 2021 - odbor komunálních služeb):
Vážený pane,
samozřejmě bychom byli rádi, kdyby se vypsaný dotační titul týkal i možnosti výměny stožárů a kabelového vedení, bohužel to tak není. Souhlasím s Vám, že jsou i další místa, kde potřebujeme provést obnovu veřejného osvětlení, na ty přijde řada až v rámci jiných projektů v budoucnosti. Při tvorbě projektové dokumentace k dotačnímu titulu jsme brali v potaz každé konkrétní místo, tj. výšku stávajícího stožáru, rozteče mezi sousedními stožáry, konfiguraci okolí, zatřídění komunikace a k tomu jsme adekvátně navrhli svítidlo odpovídajícího typu, přiměřeného výkonu s potřebnou vyzařovací charakteristikou. Takže každé stávající svítidlo bude nahrazeno jiným odpovídajícím právě této lokaci. Do projektu jsme nezařazovali lokality, kde je nutné provést celkovou rekonstrukci, ale takové, které ještě nejsou na hraně životnosti a pouhá výměna svítidel má smysl.

Ing. Miloslav Dvořák
odbor komunálních služeb

Datum: 3. 10. 2021
Dotaz: Dobrý den, dnes v neděli odpoledne jsem chtěla jet ze zastávky na Bezručově ulici u OD Kinský na vlak. Jenže autobusy MHD tam nezastavovali už dnes, i když to mělo být podle vašich informací od pondělí. Tak jsem musela jet o dvě hodiny později dalším vlakem. Proč je to všechno jinak než oznámíte? Podle oznámení na zastávce s razítkem města tam bylo omezení od 4. října. A někdo bez razítka města tam nalepil papír, že zastávka je mimo provoz od 1. října. Je to normální ta vaše informovanost o MHD?
Odpověď: (5. 10. 2021 - odbor komunálních služeb):
Vážená paní,
ani nám nedělá radost, že nejsme schopni uveřejňovat dříve informace o uzavírce a tedy i o navazujících úpravách v jízdních řádech MHD. Nicméně naší snahou je, jakmile se o změnách způsobených stavbou dozvíme, okamžitě reagovat a informovat o změnách dopravce i cestující.
Prosím o pochopení a strpení, opravená silnice pak bude sloužit nám všem.
S pozdravem
Ing. Dana Wurzelová
vedoucí odboru komunálních služeb

Předmět: Skatepark
Datum: 2. 10. 2021
Dotaz: Dobrý den, kdo má poslouchat kravál ze skateparku viz sobota 2.10. Hluk z repro na celé sídliště i přes zavřená okna, jinak každý den bouchani prken, stačí, že je každý vikend hluk v nočním klidu z diskotéky tady v tomto sídlišti se nedá v klidu žít
Odpověď: (4. 10. 2021 - odbor školství, kultury, sportu a marketingu):
Dobrý den,
akce, na níž si stěžujete, byla konzultována s vedením městské policie a řádně nahlášena správci tohoto areálu Sportis PO. I když sám chápu, že Vás hluk z této akce rušil, pokud hrála hudba mimo hodiny mezi 22. hodinou a 6. hodinou ranní, nedošlo k žádnému přestupku. Co se týká hluku z diskotéky, dochází-li k němu v době nočního klidu, pak prosím nahlaste tuto skutečnost městské policii.
Mgr. Petr Sedlák, vedoucí odboru ŠKSM

Datum: 25. 9. 2021
Dotaz: Vážení,
zkraje srpna jsem psal, že není aktuální www.mhdzdar.cz.
Teď je další část uzavírky Bezručovy a zas není aktuální mapa atd.
Od středy do pátku MHD nejezdila MHD k nákupnímu parku na Brněnské a na www.mhdzdar.cz se neuráčili toto dát. Hlavně že tam mají uzavírku Libušínské, co skončila minulou neděli.
A jak tady někdo psal, tak na monitoru v nádražní hale fakt je psaný, že linky 3 a 5 jezdí přes ZR2, ale to kvůli uzavírce není pravda.
Proč jim to furt tolerujete? Nebo je vám to jedno?
Odpověď: (29. 9. 2021 - odbor komunálních služeb):
Vážený pane,
k připomínkám ohledně informací o uzavírkách:
- Bezručova – ZDAR aktualizuje dle skutečného stavu, bohužel se odrazí i to, že stavba nestíhá, např. jsme JŘ schvalovali v pátek a měl platit od úterý….,takže informaci o poslední letošní etapě plánují zveřejnit zítra.
- K nákupnímu parku – frézování probíhalo za provozu bez jasné definice termínu realizace, uspíšení uzávěry, ... - za takových podmínek neumí ani ZDAR zveřejnit odpovídající informaci, mohla by být ještě více matoucí.
- Libušínská – na webu je uvedeno datumové omezení od kdy do kdy, po upozornění, že může mást, bylo odstraněno.

Mapa – jedná se o základní schéma, které se neupravuje kvůli uzavírkám, úpravy se objeví v příslušných JŘ (jízdní řád) na zastávkách.

Monitor s odjezdy v hale – opět je daná trasa pro linku, ve které se nezohlední uzavírky, které jsou na JŘ.

Děkujeme cestujícím za pochopení a trpělivost.
S pozdravem

Ing. Dana Wurzelová
vedoucí odboru komunálních služeb