Dotazy a náměty

Pokud máte nějaký dotaz nebo námět k práci městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou, můžete nám jej sdělit prostřednictvím formuláře níže, pod formulářem najdete odpovědi na dotazy.

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.

Dále nebudou zodpovídány dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele,
  • je-li na stejný nebo podobný dotaz již zveřejněná odpověď,
  • týkající se sousedských vztahů,
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace),
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov,
  • mající urážlivý a vulgární charakter.

Také si vyhrazujeme právo odstranit z dotazů reklamu a odkazy na jiné internetové stránky.

K podnětům směřujícím na uvolněné zastupitele, prosím, využijte jejich e-mailových adres:

Veškeré dotazy týkající se činnosti Městské policie Žďár nad Sázavou směřujte prosím do dotazovny městské policie, kterou naleznete zde: http://www.zdarns.cz/samosprava/mp/dotazy-a-namety

 

Odpovědi na dotazy

Datum: 27. 1. 2022
Dotaz: Dobrý den,
prosím o informaci kdy bude zahájena údržba chodníku v ulici Luční 1094/42 až 1297/80? Na chodníku je souvislá cca 15-20 cm vysoká vrstva sněhu, takže s kočárkem musím chodit po silnici.
Odpověď: (28. 1. 2022 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den,
chodníky v uvedené lokalitě nejsou zahrnuty v Plánu zimní údržby.
Jan Liška, SATT a.s.

Datum: 27. 1. 2022
Dotaz: Dobrý den
Prosím o informaci kde získám variabilní symbol členů rodiny kteří semnou
bydlí.
Děkuji
Josef Novák
Odpověď: (27. 1. 2022 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den,
každý poplatník v letošním roce místo složenky obdrží informační dopis, kde budou uvedeny jeho platební údaje i s variabilním symbolem a včetně QR kódu.
Variabilní symbol Vám sdělí referentky odboru komunálních služeb Bc. Sylva Pikulová, tel.: 566 688 187, e-mail: sylva.pikulova@zdarns.cz, nebo Ing. Petra Poulová, tel.: 566 688 396, e-mail: petra.poulova@zdarns.cz. Platbu lze uskutečnit také přes Portál Žďáráka.
S pozdravem
Ing. Petra Poulová
odbor komunálních služeb

Datum: 23. 1. 2022
Dotaz: Píši již podruhé. Na chodníku mezi ulicemi Pelikánova a Makovského Žďár n. S. 7 nesvítí již asi měsíc nově instalovaný led stožár. Nešlo by to opravit?
Odpověď: (27. 1. 2022 - odbor komunálních služeb):
Vážený pane, děkujeme za upozornění, závada byla odstraněna.

S pozdravem

Ing. Miloslav Dvořák
odbor komunálních služeb

Datum: 24. 1. 2022
Dotaz: Bylo by prosím možné zajistit, aby byly odhrnuty chodníky, když dojde k odtání sněhu? Dnes 24.1.2022 bylo hrozné chodit v té břečce např. u školky ve Veselské ulici nebo na Farských humnech (kupodivu chodník k městskému úřadu byl odhrnutý). Děkuji za nápravu.
Odpověď: (25. 1. 2022 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den,
chodníky udržujeme průběžně a ve Vámi uvedené lokalitě taktéž odhrnujeme i rozbředlý sníh.
Děkujeme Vám za zpětnou vazbu.
S pozdravem
Jan Liška, SATT a.s.

Datum: 20. 1. 2022
Dotaz: Dobrý den.
Jak prosím jednoduše na Portál Žďáráka.
Děkuji
Odpověď: (24. 1. 2022 - odbor strategického rozvoje a investic):
Vážený pane Majere,

Portál Žďáráka nespravuji, nicméně, využijte prosím tento přístup https://obcan.zdarns.cz/ Také se musíme omluvit, ale v současné době nelze z technických důvodů provádět platby pomocí Portálu Žďáráka. Na vyřešení problému intenzivně pracujeme a děkujeme za pochopení.

Hezký den
Adam Joura
odbor strategického rozvoje a investic

Datum: 19. 1. 2022
Dotaz: Dobrý den, děkuji za odpověď, ale bohužel nemůžu s Vám rozhodně souhlasit. Chodník nebyl vůbec ošetřen posypem. Dnes mi to nedalo a využila jsem počasí, kdy led povolil a společně se sestrou jsme vzaly hrablo a led se snažily alespoň trochu odstranil. Příště udělám i foto! Jde mi o chodníky, které jsou přímo ze vchodů - od dveří DPS, aby se starší spoluobčané dostali vůbec na hlavní chodník. I ten bohužel je celý zledovatělý. Škoda, dřív stačila sůl, lopata a silná paže schopného člověka....
Odpověď: (21. 1. 2022 - odbor komunálních služeb):
Dobrý den,
údržba přístupových chodníků k jednotlivým domům není zahrnuta v plánu zimní údržby a bohužel ani není v silách technických služeb toto zajišťovat. Vstupy do domů si odklízejí občané nebo firmy sami, případně prostřednictvím správců budov. Taková je běžná praxe nejen v našem městě.
Děkujeme za pochopení

S pozdravem

Jiří Kasper
odbor komunálních služeb

Datum: 28. 12. 2021
Dotaz: Dobrý den,dotaz,přála bych si,aby ve městě byli řádně nasvíceny přechody,za tmy,deště vůbec není poznat,kde je,ani člověk není vidět,že vstupuje na přechod,nešlo by i osvítit světly v silnici,jak to vidím v některých městech,tyto blikajicí světla jsou vidět už zdálky a řidiče upozorňují na přechod.Zde ve Žďáře je tolik přechodů špatně osvětlených,plánuje se s tím něco udělat,bezpečnost na de vše.Děkuji
Odpověď: (21. 1. 2022 - odbor dopravy):
Vážená paní, mnoho přechodů již je nově osvětleno pomocí stožárů a v této činnosti budeme i dále pokračovat. Blikající světla ve vozovce zvláště v lokalitách s vyšším výskytem sněhové a ledové pokrývky jako je tomu u nás ve Žďáře nejsou vhodným řešením.
Děkujeme Vám za zájem o bezpečnost silničního provozu s jsme s pozdravem

Ing. Dana Wurzelová
vedoucí odboru komunálních služeb

Datum: 17. 1. 2022
Dotaz: Dobrý den, poměrně často jsem svědkem kolizní situace dole na Veselské ulici u květinářství.
Auta jedoucí z Veselské ulice dolů nedávají přednost vyustění Zahradní, to je v pořádku.
Ve stejný okamžik odbočí na Veselskou auto Z Husovy či 1. máje a problém je na světě.
Se zaparkovanými auty podél chodníku je tato komunikace úzká - nesplňuje 3m pro každý pruh, dle z.č. 361/2000Sb. a jeden nebo druhý je nucen vycouvat-v tom lepším případě.
Na základě čeho je toto parkování tolerováno či přehlíženo?
Odpověď: (21. 1. 2022 - odbor dopravy):
Dobrý den.
k dohledu nad dodržováním pravidel silničního provozu je příslušná Policie ČR, popř. Městská policie.

Ing. Luboš Koubek
odbor dopravy

Datum: 1. 1. 2022
Dotaz: Dobrý den,
někomu jste odpovídali, že "V současnosti tedy rozšíření řádů MHD nepřipravujeme". Další rozšíření řádů MHD nikdo nečeká, chtěli bychom návrat řádů MHD do normálního stavu, jak ten někdo psal, že to bylo v lednu 2020.
Brečíte, že nejsou tržby od cestujících, ale když autobusy málo jezdí, tak budou i menší příjmy z jízdenek. Jednoduchá logika.
Tak se zeptám podobně. Kdy asi skončí to omezení řádů MHD kvůli COVID-19, aby MHD mohlo jezdit tak normálně často, jako tomu bylo v lednu 2020?
Odpověď: (21. 1. 2022 - odbor komunálních služeb):
Vážený pane
Bohužel v MHD platí, že čím více kilometrů ztrátová MHD najezdí, tím větší je ekonomická ztráta z jejího provozu. Stávající stav je pro současnou situaci ustálený a zásadně jej měnit nyní neuvažujeme. Sledujeme vývoj situace epidemické i ekonomické i vytíženost spojů a pokud to bude potřeba, budeme dále reagovat.

Děkujeme za pochopení, s pozdravem
Ing. Dana Wurzelová a Ing. Miloslav Dvořák
odbor komunálních služeb

Datum: 30. 12. 2021
Dotaz: Pane Dvořáku, asi jste úplně nepochopil dotaz občana z www.zdarns.cz/online-sluzby/dotazy-a-namety/odpoved-jednotliva?id=10116. On nechtěl další rozšíření jízdních řádů MHD proti stavu ze začátku roku 2020, ale návrat k předkovidovým jízdním řádům ze začátku roku 2020. Správně jste měl napsat, že i v roce 2022 nadále budou platit kovidové jízdní řády. Budeme proto čekat, až kovidová omezení skončí a vrátí se jízdní řády do normálního stavu ze začátku roku 2020. Tolik na vysvětlení nepřesnosti.
Odpověď: (21. 1. 2022 - odbor komunálních služeb):
Vážená paní, v souvislosti s Covidem byly omezeny nejméně vytížené jednotky spojů a pak ty, které měly alespoň částečnou náhradu. V průběhu Covidu byly podle aktuální situace jízdní řády ještě více omezovány než tak, jak jsou nyní v provozu. Stávající stav je tedy pro současnou situaci ustálený a zásadně jej měnit nyní neuvažujeme. Sledujeme vývoj situace epidemické i ekonomické i vytíženost spojů a pokud to bude potřeba, budeme dále reagovat.
Děkujeme za pochopení, s pozdravem
Ing. Dana Wurzelová a Ing. Miloslav Dvořák
odbor komunálních služeb