Odpověď jednotlivá

25. 9. 2012
Předmět: Dotaz
Dotaz: Dobrý den, chci se zeptat, kdy již končeně zmizí hotel Bílý Lev, ta ostuda Žďáru nad Sázavou a v jakém období začne oprava náměstí, oprava Žižkovy ulice vypadá pěkně, jen aby to po kvalitní stránce vydrželo, děkuji za odpověď.
Odpověď (odbor stavební):
Dobrý den.
Z obsahu vlastnického práva vyplývá, že vlastník je v mezích zákona oprávněn s předmětem svého vlastnictví nakládat dle svého uvážení a nemusí stavbu odstranit ani v případě, kdy její odstranění bylo stavebním úřadem již povoleno. Je tedy pouze na jeho uvážení, zda a v jakém termínu stavbu odstraní. Samozřejmě za podmínky, že je povinen stavbu udržovat v řádném stavu až do okamžiku, kdy zahájí její odstraňování tak, aby nebyl ohrožen veřejný zájem a práva jiných osob. Plnění uvedené podmínky stavební úřad průběžně sleduje. Z daného vyplývá, že nelze konkrétně určit, kdy bude stavba objektu hotelu Bílý Lev odstraněna. Správnímu orgánu je znám záměr vlastníka zmíněného objektu, ale je pouze na jeho uvážení, kdy jej bude realizovat.
Zahájení stavebních prací na náměstí v rámci jeho opravy je závislé na schválení financí zastupitelstvem města a případně poskytnutí finanční dotace. Předpokladem je rok 2013 - 2014.
Děkujeme za kladný názor na opravu Žižkovy ulice, se kterým se tak často nesetkáváme a rádi jej předáme i investorovi, kterým je Ředitelství silnic a dálnic.