Odpověď jednotlivá

29. 4. 2015
Předmět: Dotaz
Dotaz: Dobrý den, všiml jsem si, že bylo vykáceno poměrně dost stromů včetně topolů a nová výsadba zatím nikde.Minimálně by to chtělo za jeden pokácený strom tři nové vysadit.Na Farčatech jsem viděl jeden zlomený strom,tam by jich mohlo být vysázeno více podél těch cestiček a v dalších lokalitách,včetně keřů a jiné zeleně.Proč nejsou na Zelené hoře vysázené např.nízké keře ? Mám rád zeleň, proto se ptám,děkuji.
Odpověď (odbor životního prostředí):
Odpověď věcně příslušného odboru komunálních služeb:

Tam, kde to dovolí rozmístění podzemních technických sítí, bude ještě letos provedena uložená náhradní výsadba. Půjde např. o lokalitu pod Zelenou horou, sídliště ZR 3 a ZR 4. V letošním roce bude takto nově vysázeno celkem 30 ks stromů.
Další výsadba se bude týkat osázení cesty k Mamlasovi ( projekt existuje a zabývá se jím pracovní skupina zeleně). Na podzim nás čeká údržba a doplnění stromořadí na ulici Novoměstská.

Ing. Jaroslav Kadlec
odbor komunálních služeb