Odpověď jednotlivá

15. 9. 2017
Předmět: Santiniho barokní slavnosti
Dotaz: Milý pane starosto! 8.- 9.9. jsem se účastnil Santiniho slavností ve Žďáře. Dovolte, abych Vám poděkoval za nádherný umělecký i odborný zážitek. Vím, kolik práce si taková akce vyžádá. Něco tak úžasného jsem nezažil dlouhá desetiletí. Srovnat mohu snad jen se sérií akcí před lety v německých muzeích k výročí 1000 let svatby císaře s byzantskou princeznou. Tam ovšem nebyly takové vychytávky jako noční koncert na rybníku nebo dech beroucí koncert B. Willi při svíčkách. Moc děkuji.
Odpověď (odbor školství, kultury a sportu):
Vážený pane Kloudo,
velmi mne těší Vaše poděkování. Santiniho barokní slavnosti byly projektem, který byl připravován v průběhu celého roku v rámci roku českého baroka. Organizace celovíkendových slavností byla velmi náročná. Dramaturgii celé akce připravil spolek Putování za Santinim. V roli spolupořadatele se na akci podíleli: odbor školství, kultury a sportu a oddělení marketingu MěÚ Žďár nad Sázavou, Zámek Žďár nad Sázavou, Římskokatolické farnosti ve Žďáře nad Sázavou, příspěvková organizace Active – středisko volného času a další dobrovolníci.
Jsem velmi rád, že mohu reagovat na Vaše slova díků a tím zároveň ještě jednou poděkovat všem za velmi dobře odvedenou práci.

Starosta města
Mgr. Zdeněk Navrátil