Změny linkového vedení MHD ŽĎÁR

zveřejněno: 3. 7. 2017

>> Aktuální jízdní řády 

>> Jízdní řády od 1. 1. 2018


Odbor komunálních služeb oznamuje, že z důvodu úpravy křižovatky ulic Wonkova x Studentská x Vysocká a s tím související uzavírky ulice Studentská dochází v termínu od pátku 16. 11. 2018 od 10.30 hod. do soboty 17. 11. 2018 včetně k následujícím změnám ve vedení MHD:

- zrušena zastávka Studentská pro všechny linky – náhradní zastávka pro linky č. 1, 2, 3, 5, 6, 7 zastávka Wonkova
- zrušena zastávka Wonkova pro linky č. 4 a 8 – nejbližší zastávky Libušínská a Neumannova

 


Od 13. října 2018 platí nový jízdní řád linky MHD č. 5. Jedná se o posunutí časových poloh spojů v řádů minut, v podstatě kopíruje objížďkový jízdní řád, který byl v platnosti do 12. 10. 2018. Tyto nové časové polohy by měly přispět k přesnějšímu dodržování jízdních řádů a oběhu vozidel.

Jízdní řád linky MHD č. 5 od 13. 10. 2018

 


Od 1. 1. 2018 bude MHD Žďár provozováno podle konečných úprav. Od července probíhal zkušební provoz linkového vedení MHD a na základě připomínek přímo od občanů města byla postupně zpracována finální podoba jízdních řádů a linkového vedení.

Nové jízdní řády jsou aktuálně k dispozici v elektronické podobě na webových stránkách města i dopravce, firmy ZDAR.
Jízdní řády budou distribuovány přímo do schránek občanů společně s prosincovým vydáním Žďárského zpravodaje. Tištěné jízdní řády budou ve druhé polovině prosince k dispozici také přímo ve vozech MHD, v informační kanceláři firmy ZDAR na Nádražní ulici, v informační kanceláři městského úřadu, v TIC na náměstí Republiky a na dalších vybraných místech.
Součástí materiálů s jízdními řády jsou také informace o tarifních podmínkách, bezplatní přepravě a bezbariérovém spojení.