Změny linkového vedení MHD ŽĎÁR

zveřejněno: 25. 8. 2017

 

>> Jízdní řády od 1. 1. 2018

 

Odbor komunálních služeb oznamuje, že z důvodu úplné uzavírky části ulice Strojírenská v úseku od kruhové křižovatky „U Ivana“ po odbočku do ulice Dvořákova v době od 11. 6. 2018 do 29. 6. 2018 dochází k následujícím změnám ve vedení MHD:

Linky vedené ulicí Strojírenská ve směru na autobusové nádraží budou vedeny po objízdné trase ulicí Dvořákova bez omezení obslužnosti zastávek.

Linky vedené ulicí Strojírenská ve směru od autobusového nádraží budou vedeny po objízdné trase ulicemi Nádražní, Husova a 1. Máje. V tomto směru budou zrušeny zastávky MHD Strojírenská u Hajčmanů a Strojírenská u mostu Jako náhradní zastávky budou obsluhovány Nádražní (u pošty) a Dagmarky.
Totéž vedení spojů platí i pro veřejnou linkovou dopravu s tím, že náhradní zastávkou za zrušenou Strojírenská u Hajčmanů bude Nádražní (u pošty).

 


Od 1. 1. 2018 bude MHD Žďár provozováno podle konečných úprav. Od července probíhal zkušební provoz linkového vedení MHD a na základě připomínek přímo od občanů města byla postupně zpracována finální podoba jízdních řádů a linkového vedení.

Nové jízdní řády jsou aktuálně k dispozici v elektronické podobě na webových stránkách města i dopravce, firmy ZDAR.
Jízdní řády budou distribuovány přímo do schránek občanů společně s prosincovým vydáním Žďárského zpravodaje. Tištěné jízdní řády budou ve druhé polovině prosince k dispozici také přímo ve vozech MHD, v informační kanceláři firmy ZDAR na Nádražní ulici, v informační kanceláři městského úřadu, v TIC na náměstí Republiky a na dalších vybraných místech.
Součástí materiálů s jízdními řády jsou také informace o tarifních podmínkách, bezplatní přepravě a bezbariérovém spojení.