Odpověď jednotlivá

12. 8. 2020
Předmět: Parkování
Dotaz: Dobrý den,v současné době je dokončována rekonstrukce ul.Makovského v ZR-Vodojem.Jako námět bych chtěl vyjádřit neohleduplný způsob parkování přímo na silnici některých majitelů domů i když jsou vybudovány odstavné plochy.Chtěl bych se zeptat, zda by bylo možné na začátek ulice dát dopr.značku Zákaz stání, aby byla ulice průjezdná v obou směrech?
Děkuji za informaci.
S pozdravem
...
Odpověď: 12. 8. 2020:
Dobrý den, v uvedeném místě jsme neprodleně provedli místní šetření. Ulice prošla rekonstrukcí a v současné době se ještě dokončují jednotlivé vjezdy k domům. Dále je dokončována i rekonstrukce vrchního parkoviště. Z tohoto důvodu dochází ke zvýšenému stání vozidel v samotné komunikaci. Dle mého názoru, po úplném ukončení prací dojde k podstatnému zlepšení situace. Nicméně naše hlídky budou v uvedených místech provádět zvýšenou kontrolní činnost, aby nedocházelo k podstatnému omezení průjezdnosti. Dále jsem příslušného pracovníka odboru dopravy MěÚ požádal o vyjádření k možnému osazení dopravního značení, jak navrhujete. O výsledku Vás budu následně informovat. Děkuji za upozornění. S přáním pěkného dne Mgr. Martin Kunc.

20. 7. 2020
Předmět: Chodník u zahrádek Klafar
Dotaz: Dobrý den,na chodníku kolem zahrádek na Klafaru je horší jak cyklistická stezka,arogantní cyklisté nadávají a už mě tam několik cyklistů málem srazilo. Dole je zákaz vjezdu (bývala i nahoře jak se opravovala světla značka zmizela).
Odpověď: 28. 7. 2020:
Dobrý den, děkuji za upozornění. Ve věci jsem okamžitě kontaktoval příslušného pracovníka odboru komunálních služeb MěÚ. Odbor komunálních služeb ve spolupráci s odborem dopravy provedl místní šetření, při kterém příslušní pracovníci řešili umístění dopravního značení, resp. posuzovali stávající dopravní značení. Bylo rozhodnuto, že uvedená komunikace bude i nadále osazena zákazem vjezdu a to i pro cyklisty. Každým dnem by měla být vrchní část komunikace osazena příslušnou dopravní značkou. Vzhledem k nebezpečnosti úseku budou naše hlídky uvedené místo ve zvýšené míře kontrolovat, tak aby nedocházelo k ohrožení chodců. Přeji pěkný den. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

13. 7. 2020
Předmět: Lidl zkracování cesty
Dotaz: Dobrý den, u Lidlu před Poliklinikou si řidiči zkracují cestu po stezce pro chodce a cyklisty.Není to poprvé, co jsem tam někoho viděl.Chodí zde spousta lidí a dětí.
Děkuji
Odpověď: 14. 7. 2020:
Dobrý den, děkujeme za Váš poznatek a informaci, ale situací , kterou popisujete v souvislosti s neukázněnými řidiči se už zabýváme a hlídky MP zde provádějí namátkové kontroly. Někteří řidiči byli za své protiprávní jednání již řešeni. Luboš Skřivánek - zástupce vedoucího MP Žďár nad Sázavou

22. 6. 2020
Předmět: Astra G - provoz zahrádky
Dotaz: Dobrý den, bylo by možné dělat alespoň občas kontroly nočního klidu na zahrádce Astry za nákupním centrem na Brodské? Je po půl dvanácté v noci a stále tam jsou velmi hluční lidé a obsluha je stále obsluhuje. Myslím, že provoz zahrádky mají povolen do desáté, nebo dokonce jen do deváté hodiny večerní. O víkendu se to dá tolerovat, ale v týdnu, kdy se všichni v okolí potřebujeme vyspat do práce, je to dosti vyčerpávající. Zvláště teď, kdy začíná být větší teplo a je nutnost větrat i v noci, se při otevřeném okně absolutně nedá spát. Děkuji.
Odpověď: 23. 6. 2020:
Dobrý den , děkujeme za upozornění. Vzhledem k tomu, že se jedná o zábor veřejného prostranství, je provozovatel restaurace povinen dodržovat stanovená pravidla. Na základě povolení od odboru komunálních služeb (OKS) MěÚ, je provoz zahrádky povolen pouze do 21.30 hod. V dané věci jsme dnešního dne provedli i jednání s provozovatelem restaurace. Tohoto jsme důrazně upozornili na dodržování stanovených podmínek. Provozovatel garantoval sjednání nápravy a uzavírání zahrádky ve 21.30 hodin. Uzavření zahrádky budeme intenzivně kontrolovat, v případě porušení pravidel budeme informovat OKS, který může rozhodnout i o odejmutí povolení k záboru veřejného prostranství. Děkuji. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

17. 6. 2020
Předmět: Opilci a bezdomovci
Dotaz: Dobrý den, řešíte prosím nějak situaci před prodejnou Quanto na Brodské, kde každý den na betonových květináčích vysedavají opilci a bezdomovci? Mnohdy kolem nich projdou strážci pořádku na Stalingradě naprosto bez povšimnutí nebo dokonce prohodí pár vtípků a pokračují dál. My všichni kdo zde máme děti a manželky to už přehlížet nehodláme, aby se děti bály při projítí.? Byl bych rád, aby se v tomto více angažovala přímo městská policie, protože pánové z prevence kriminality s nimi zřejmě dělat nic nechtějí. Nemluvě o pohazený lahvích od alkoholu apd. Předem děkuji.
Odpověď: 18. 6. 2020:
Dobrý den, děkuji za informaci. V posledním týdnu naše hlídky a to jak strážníci, tak i asistenti prevence kriminality řešili v uvedených místech a blízkém okolí zvýšený počet případů souvisejících s chováním osob bez domova a osob požívající ve zvýšené míře alkoholické nápoje. Tři nejzávažnější případy opilců ze stalingradu jsme museli řešit umístěním opilců na protialkoholní záchytnou stanici. Souhlasím s vámi, že uvedený prostor je těmito osobami značně využíván. Z tohoto důvodu jsme již přijali opatření, týkající se zvýšené kontrolní činnosti našich strážníků i asistentů prevence. Dále jsme kontaktovali i vedení prodejny potravin, se kterým jsme navázali bližší spolupráci. V celé záležitosti budeme žádat i MěÚ o probírku zeleně v samotných místech před prodejnou a to za účelem zvýšené kontroly pomocí kamerového systému. Dále si i Vás jako občana dovoluji požádat o spolupráci. Pokud budete svědkem uváděných protiprávních jednání, kontaktujte nás pokud možno okamžitě na lince 156. Děkuji. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

14. 6. 2020
Předmět: oznámení
Dotaz: Dobrý den, v pátek 12.6.2020 dopoledne, si k mému otci (87 let) odpočívajícímu na lavičce u autobusového nádraží, přisedl menší,mladší muž, mluvící slovensky. Po "pěkném" popovídání si tatínek domů přinesl čtvery náramkové hodinky, maketu bezpečnostní kamery, dva parfémy a holící strojek vše nevalné kvality, za které naivně vyplatil 4 000,- Kč. Snad se poučí, jen vás chci na tyto praktiky, které se dějí ve Žďáře upozornit, aby se nenapálili i další senioři, ono je to asi nemožné, ale snad nějaké varování, či zvýšení kontrol v této oblasti by mohlo mít nějaký smysl.
Odpověď: 15. 6. 2020:
Dobrý den, do Vašeho soukromého emailu, který jste nám uvedla, zasílám žádost o sdělení dalších podrobných informací. V uvedené záležitosti jsem již kontaktoval i vedoucího obvodního oddělení Policie ČR. I Policie ČR ve stejný den přijala obdobné oznámení. Jednalo se taktéž o osobu hovořící slovensky. Tato chtěla stejné praktiky provozovat v okolí náměstí Republiky. Toto s největší pravděpodobností není náhoda. O výskytu těchto osob využívajících slabých chvilek zejména seniorů budu informovat veřejnost prostřednictvím tiskových zpráv ve sdělovacích prostředcích. Prosím zašlete mně obratem odpovědi na položené otázky ve Vaší emailové schránce. Děkuji. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

1. 3. 2020
Předmět: Parkování Vančurova / Nezvalova
Dotaz: Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda MP řeší nějak pakování v křižovatkách - zejména mě zajímá křižovatka Vančurova s Nezvalovou, kde pravidelně parkují vozidla a je tak obtížný, někdy nebezpečný vjezd a výjezd na tyto ulice. Nebo na koho se obrátit. Stejně tak vidím problém v parkování na začátku Nezvalovi ul. od Neumannovi, kde pravidelně o víkendech stojí vozidla v místě kde rozšířený pruh k vyhýbání vozidel - alespoň tak tuto plochu chápu já. Jedná se o oboustrannou silnici a určitě zde není 6 a kdo ví jestli vůbec 3 m. Bylo by možné tuto část ulice osadit značkou zákaz stání? Děkuji
Odpověď: 4. 3. 2020:
Dobrý den, děkuji za upozornění. Od pondělí do dnešního dne jsme v uvedených místech prováděli zvýšený kontrolní dohled. Při tomto jsme opravdu zjistili cca. deset přestupků. Těchto se dopustili řidiči v místech, která popisujete. Předpokládám, že se nám v dohledné době podaří toto nebezpečné parkování odstranit. Ohledně instalace dopravního značení budu kontaktovat příslušného pracovníka odboru dopravy MěÚ. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

5. 2. 2020
Předmět: Přijímání nových členů
Dotaz: Dobrý den. Chci se zeptat- nabírá v současné době městská policie ve Žďáře nad Sázavou nové členy? Pokud ano, jaké podmínky bych v případě zájmu musel splnit a jaký by byl postup v přijímacím řízení? Děkuji za odpověď.
Odpověď: 6. 2. 2020:
Dobrý den, v současné době nemáme volné žádné pracovní místo. Pokud Váš zájem bude trvat i do budoucna, podejte si písemnou přihlášku s životopisem. Budete pozván k prvnímu výběrovému řízení, které bude uskutečněno. V případě odchodu jednoho z kolegů předpokládám vyhlášení výběrového řízení v průběhu měsíce srpna - září 2020. Ohledně podmínek přijetí doporučuji seznámit se s ust. § 4 zákona 553/1991 Sb o obecní policii. V případě potřeby podrobnějších informací mě prosím kontaktujte emailem - mp@mp.zdarns.cz. Děkuji. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

30. 12. 2019
Předmět: parkování Libušínská a Studentská
Dotaz: Dobrý den, bylo by možné zkontrolovat parkování na sídlišti Studentská a Libušínská.Situace je zde hrozná, špatně zaparkovaná auta, která blokují výhled ve výjezdu do křižovatek. Jsou zde dost nebezpečné situace.Jen se divím, že tu ještě nestala nehoda.Chápu, že je to problém celého města,jelikož řidiči jsou neskutečně líní udělat pár kroků navíc.Mohli by jste se na to prosím zaměřit v roce 2020.
Děkuji
Odpověď: 2. 1. 2020:
Dobrý den, děkuji za upozornění. Co se týče samotné ul. Libušínské, až na občasné výjimky (jako jsou svátky, koncerty, plesy, pouť a akce v KD či okolí) je zde situace stabilizovaná. V loňském a předloňském roce jsme na uvedené ulici řešili značný počet dopravních přestupků, čímž došlo k větší disciplinovanosti ze strany řidičů. Dále na ul. Libušínské bylo dořešeno i dopravní značení, které prošlo úpravami. Na ul. Studentské je situace horší a to z důvodu delší docházkové vzdálenosti od velkých parkovišť. I zde jsme však řešili problémy s parkováním. V letošním roce se na ul. Studentskou více zaměříme a to jak formou dohledu, tak i posouzením možností zlepšení stavu či doplnění dopravního značení. V případě, že budete svědkem nebezpečného parkování, zejména ve výjezdu z křižovatky, tak nás prosím neprodleně kontaktujte na lince 156. Děkuji. Mgr. Martin Kunc.

5. 12. 2019
Předmět: pozice strážníka městské policie
Dotaz: Dobrý den, ráda bych se zeptala, zdali v současné době není volná pozice strážníka městské policie ve Žďáru nad Sázavou. Pokud ano, ráda bych se dozvěděla víc.
Přeji příjemný den,
Radka Košíková.
Odpověď: 5. 12. 2019:
Dobrý den, v současné době nemáme volné žádné pracovní místo. Pokud Váš zájem bude trvat i nadále, podejte si prosím písemnou žádost. K žádosti přiložte životopis. V případě potřeby detailnějších informací mě kontaktujte e-mailem: mp@zdarns.cz. Děkuji. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

4. 10. 2019
Předmět: Bezdomovci
Dotaz: Dobrý den nešlo by něco udělat s bezdomovci za viaduktem směrem ke Křiváků .Je tam celé stanove městečko a nepořádek na nákladní auto a to je místo v CHKO !! Takovéj binec tam ještě nikdy nebyl a to nepíšu o tom že se tam skoro každej boji procházet.Děkuji za vyřizeni .
Odpověď: 9. 10. 2019:
Dobrý den, problematikou bezdomovectví se intenzivně zabýváme. Zejména nás "tlačí" oblast středu města, nádraží ČD, okolí supermarketů a veřejných prostranství. Přesto, že uvedená lokalita leží mimo hlavní komunikační trasy a nachází se na katastru hamrů, tak ji město intenzivně řeší. Přikládám odpověď Ing. Krábka, vedoucího sociálního odboru MěÚ, defacto na stejný dotaz. Děkuji Mgr. Martin Kunc. Vážený pane Z. Rozumím Vašemu rozhořčení, nad tím, že na místě, které bývalo kdysi prázdné, jsou dnes osoby bez domova. Řešení je složité, žádné universální řešení není. Sociální kurátor spolu s dalšími aktéry pravidelně několikrát ročně mapuje místa, kde se vyskytují osoby bez domova. Při těchto prohlídkách jednají s přítomnými osobami o sociálním zajištění, zdravotních otázkách a také o dodržování pořádku v místě, kde se vyskytují a v jeho okolí. Na nepotřebné věci vždy obdrží igelitové pytle, které si naplní a odnesou, nebo se ji pomůže s odvozem, pokud je věcí víc. Jedna z těchto prohlídek připadá na středu, kde se s osobami bez domova bude opět jednat. V minulosti došlo k vystěhování osob bez domova z některých lokalit v centru města a na jeho okraji. Vystěhované osoby si našly poblíž jinou lokalitu, kde přebývaly. Lidé bez přístřeší zde jsou, jako v ostatních městech v republice. Stále hledáme ideální řešení. To se však nepodařilo najít nikomu na světě. Zde se alespoň snažíme udržet pobyt osob bez domova v blízkosti města v určitých mezích.

27. 9. 2019
Předmět: Předchozí dotaz okolí prodejny Pramenu
Dotaz: Dobrý den,
reaguji na předchozí dotaz ohledně okolí prodejny Pramen na ulici Dolní. Je zde dále velkým nešvarem venčení psů kolem rohů přilehlých budov a v podchodu, odhazování nedopalků a odpadků. Děkuji.
Odpověď: 30. 9. 2019:
Děkujeme za dopřesnění popisované situace. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

26. 9. 2019
Předmět: Nepořádek za obchodem Pramen
Dotaz: Dobrý den, dal by se řešit nepořádek, popíjení alkoholu, kouření marihuany, hlasitá hudba za obchodem Pramen.
Děkuji
Odpověď: 26. 9. 2019:
Dobrý den, děkuji za upozornění. V uvedených místech zvýšíme okamžitě kontrolní činnost. Dále Vás budu kontaktovat emailem, pro sdělení podrobnějších informací. Děkuji. S pozdravem Mgr. Martin Kunc

7. 6. 2019
Předmět: Evidence horského kola
Dotaz: Dobrý den,
chci se zeptat na evidenci nového kola. Na koho se mohu obrátit?
Odpověď: 13. 6. 2019:
Dobrý den, v uvedené záležitosti kontaktujte přímo manažerku prevence kriminality p. Dagmar Pálkovou. S touto si domluvíte konkrétní podmínky. Kontakty - dagmar.palkova@mp.zdarns.cz, tel. 603 883 523. Děkuji za Váš zájem. S pozdravem Mgr. Martin Kunc

3. 6. 2019
Předmět: Bezdomovci u Kauflandu
Dotaz: Dobrý den, bylo by možné už nějak vyřešit bezdomovce a ty divnolidi potulující se u Kauflandu? Že chlastají v parku u Škodovky jsem nějak překousla, ale že poslední dobou se motají opilí u košíků, obtěžují lidi žebráním a byla jsem svědkem toho, jak jeden z nich staršího dědečka obtěžoval u auta, nedal mu pokoj ani u košíku a poté si od něj vynutil peníze z košíku (pán mu je ze strachu dal a řekl mu, že by si je měl radši vydělat prací a ne takto...). Volala jsem tam hlídku MP se stížností na žebrání, ale stále se nic nemění - naopak jejich doprovázení k autu se spíše rozšiřuje :(
Odpověď: 4. 6. 2019:
Dobrý den, problémy s osobami, působící problémy, které popisujete se snažíme řešit. Bohužel se nejedná pouze o prostory před obchodním centrem Kaufland, ale i o další místa na celém katastru města. Co se týče samotného prostoru před Kauflandem, tak zde zvýšíme kontrolní činnost. Dále jsem požádal o zvýšení kontrolní činnosti i Policii ČR. V uvedené zaležitosti jsme kontaktovali i vedení společnosti Kaufland a to přímo ředitele obchodního domu. Tento zajistí okamžité obchůzky v okolí obchodního domu bezpečnostní agenturou, která v obchodním domě působí. Dále si vás dovoluji požádat, pokud budete i nadále svědkem uvedeného chování, vyrozumějte nás okamžitě na lince 156. Děkuji. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

29. 5. 2019
Předmět: .. Slušné chování
Dotaz: Dobrý den, většinou se jedná o přechod za lidlem směr tržnice. Datumově nevím přesně, ale není to poprvé. Třeba u polikliniky pomáhá starší pán a ten se vždy usměje na děti, popreje hezký den atd. Je to asi i o dnešní době, že se vytrácí tyto základy slušnosti. Člověk to vidí i v práci. Je to skoda. Přeji hezký den.
Odpověď: 30. 5. 2019:
Dobrý den, děkuji za zpětnou vazbu. Bohužel musím taktéž konstatovat, že základy slušného chování se vytrácejí. Pěkný den. S pozdravem Mgr. Martin Kunc

24. 5. 2019
Předmět: základy slušného chování
Dotaz: Dobrý den, asi by bylo potřeba proškolit strážníky v základech slušného chování. Od narození děti učíme slušnému chování a uctivosti, zdravení atd., ale pokud jdeme s dětmi do školy přes přechod a dítě pozdraví strážníka a ten nic neřekne, jen kouká jak "bubák" tak je pak něco těžkého děti učit, když ani veřejná osoba neumí odpovědět. Nejsou to ale všichni. Děkuji.
Odpověď: 27. 5. 2019:
Dobrý den, děkuji za upozornění. Máte zcela pravdu, že odpovědět na pozdravem je elementární základ slušného chování. Vzhledem k tomu, že je potřebné uvedenou událost osvětlit, požádal bych vás o sdělení místa a doby, kde k tomuto došlo. Možná že se jedná jen o nedorozumění. Každopádně s kolegy záležitost proberu a vás následně budu informovat. S pozdravem Mgr. Martin Kunc

3. 5. 2019
Předmět: kamery
Dotaz: Dobrý den,
bylo by možné rozšířit kamerový systém, kdyby na všech křižovatkách byli kamery a zaznamenávaly průjezdy na červenou.Myslím, že by se vybralo dost peněz do městského rozpočtu, jelikož dost řidičů to ignoruje.A nevím, zda to někdo toto řeší a měli by se na to najít finanční prostředky, které se velmi rychle vrátí jako např v Jihlavě u City Parku.
Děkuji
Odpověď: 3. 5. 2019:
Dobrý den, v současné době probíhají jednání pracovních skupin v rámci projektu Smart city. V pracovních skupinách řešíme mimo jiné i otázku rozšíření kamerového systému. Pracovní skupina v současné době definuje úkoly a cíle. Shodli jsme se na nutnosti rekonstrukce a rozšíření kamerového systému. Předpokládáme pořízení i tzv. inteligentních nástrojů, mezi které patří i vámi uváděné monitorování průjezdů. Dalšími informacemi v současné době nedisponuji. Děkuji, s pozdravem Mgr. Martin Kunc.

8. 3. 2019
Předmět: parkování na trávníku u domu Neumannova 45-47
Dotaz: Dobrý den, skončila zima a u našeho domu Neumannova 45-47 se opět množí parkování vozidel na trávníku, na což si mně, jako předsedovi samosprávy, stěžuje řada vlastníků bytů v domě. Ptám se, zda je toto parkování na trávě povolené, pokud ne, zda to může MP nějakým způsobem řešit. Tento způsob parkování se rozmohl poté, co MP začala v roce 2018 s větší intenzitou postihovat řidiče parkující na chodníku na ul. Wolkerově. Problém se tak přesunul k našemu domu a nám se to pochopitelně nelíbí. Může MP nějak pomoci řešit tento nešvar?
Odpověď: 11. 3. 2019:
Dobrý den, děkuji za upozornění. V uvedených místech jsme již zvýšili kontrolní činnost. Předpokládám, že po několika provedených kontrolách uvedený nešvar zmizí. S pozdravem Mgr. Martin Kunc

17. 2. 2019
Předmět: Špatné parkování na Okružní horní
Dotaz: Dobrý den, chtěl bych upozornit na neustálé špatné parkování aut, které parkuji přímo u výjezdů z vedlejších komunikací na hlavní silnici a nedodržují vzdálenost 5m od hranice křižovatky. Každý den se s tímto problémem potýká většina z nás, která vyjíždí od domu na hlavní silnici. Dost často tu parkuji i tak, že takhle špatně stojí z obou stran a pak je výjezd na hlavní hodně nebezpečný, protože neni přes ně vůbec vidět. Je zázrak, že se tu ještě něco nestalo. Několikrát jsme volali MP, ale situace se neustále opakuje. Bylo by možné to nějak řešit? Děkuji za odpověď. Ptáček
Odpověď: 21. 2. 2019:
Dobrý den, v uvedených místech jsme zintenzivnili kontrolní činnost. Situaci kontrolujeme několikrát denně. V denní době je situace dobrá, de facto výjezdy jsou prázdné. Situace se zhoršuje v podvečerní době. Občané přijíždějí ze zaměstnání, vzhledem k situaci uvnitř vnitrobloku související s vyhrnutým sněhem jsou velké problémy s parkováním. Někteří řidiči odstavují vozidla tak, jak uvádíte. Situaci se snažíme řešit, občany upozorňujeme a přistupujeme i k ukládání pokut. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

19. 1. 2019
Předmět: Ztp parkování
Dotaz: Dobrý den,chtela bych se zeptat,nebo i poprosit o zajištění zpřístupnění parkovacího místa ZTP na Palachově ulici na parkovišti mezi paneláky.Z půlky místa jsou postavené popelnice,z půlky zaparkován sníh.Předem děkuji.Foto k dispozici.
Odpověď: 23. 1. 2019:
Dobrý den, po obdržení vašeho dotazu jsem kontaktoval Ing. Wurzelovou, vedoucí odboru komunálních služeb, kterou jsem požádal o řešení dané záležitosti. Dnešního dne jsem obdržel odpověď, kterou níže přikládám. S pozdravem Mgr. Martin Kunc. Vážená paní, za stávající situace jsou některá parkovací místa nejen to Vámi uváděné dočasně zčásti nebo zcela odstavena z provozu kvůli uložení shrnutého sněhu apod. Prosím o trpělivost a pochopení. Přednostně jsou ve městě řešeny nedostatky, které hrozí nebezpečím úrazu. Zmírňování závad ve sjízdnosti a schůdnosti je řešeno postupně dle priorit a dostupných možností. Děkuji Vám za konkrétní podnět. S pozdravem Ing. Dana Wurzelová vedoucí odboru komunálních služeb

6. 1. 2019
Předmět: Ztracené boby a kluzáky
Dotaz: Dobrý den, dnes se nám ze vchodu na ulici Revoluční 1886 ve Žďáru n.S., během nestřežené hodiny, ztratily zánovní boby a nové dětské snowbordy. Má cenu volat hlídku a sepisovat s vámi hlášení a zatěžovat vás tím nebo spíše máme pátrat sami?
Děkuji vám za odpověď a přeji hezký den!
Odpověď: 17. 1. 2019:
Dobrý den, jak jste byla informována, uvedené předměty byly odcizeny dětmi. Všechny věci byly v pořádku vráceny. Věc postupujeme u ukončení správnímu orgánu a sociálnímu odboru MěÚ. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

16. 12. 2018
Předmět: ztracený pes
Dotaz: Dne 12.12.2018 ve večerních hodinách vyběhl ze dvora domu č.p. 130 v obci Obyčtov čtrnáctiměsíční Bart a nevrátil se domů. Jedná se o křížence pravděpodobně amerického stafordširského teriéra, má hnědou krátkou srst, tmavou masku, na krku černý obojek bez známky a je čipovaný. Číslo čipu je 95 60 00 00 95 37 039. Pokud by se našel, prosíme o kontakt na telefon 732410712 - Jaroslav Trčka.
Odpověď: 17. 12. 2018:
Dobrý den, reaguji na náš předchozí telefonický rozhovor ohledně upřesnění stavu. V případě zjištění jakýchkoli informací Vás budeme okamžitě kontaktovat. Zároveň si dovoluji požádat o spolupráci i širší veřejnost. Případné poznatky nám můžete sdělit na lince 156. Děkujeme. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

4. 11. 2018
Předmět: Volné pracovní místo
Dotaz: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je u Městské police Žďár nad Sázavou volné pracovní místo.
Děkuji moc za odpověď.
Odpověď: 7. 11. 2018:
Dobrý den, v současné době nemáme volné žádné pracovní místo. Pokud váš zájem trvá i do budoucna, podejte si písemnou přihlášku s životopisem. Budete pozvána k prvnímu výběrovému řízení, které bude v budoucnu uskutečněno. V případě potřeby podrobnějších informací mě kontaktujte emailem - mp@zdarns.cz. Děkuji za váš zájem. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

18. 10. 2018
Předmět: Děkuji za odpověď která nebyla odpovězena
Dotaz: Předmět: cyklisté u zahrádek na Klafaru
Datum: 1. 10. 2018
Dotaz: Dobrý den,na chodníku u zahrádek na Klafaru,je zákaz vjezdu z obou stran,cyklisté tu jezdí jakoby se nechumelilo,v dřívějších dobách tu sem tam stávali příslušníci MP,kteří něco vybrali.
Cyklisté tu jezdí a ohrožují chodce a jsou na chodce sprostí,když do chodce málem narazí.
Odpověď: 12. 10. 2018
Odpověď: 19. 10. 2018:
Dobrý den. Omlouvám se, ale odpověď kterou jsem vkládal 12.10.2018 se z neznámých důvodů nezobrazila. Odpověď z 12.10.2018 - V uvedených místech již týden provádíme zvýšenou kontrolní činnost. Zaměřujeme se na kritickou dobu, kdy je zde největší pohyb osob. V době našich kontrol jsme nezaznamenali zvýšený výskyt přestupkových jednání. I přesto budeme tomuto místu věnovat pozornost. Děkuji za upozornění. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

18. 10. 2018
Předmět: parkování na chodníku
Dotaz: Na chodníku v průchodu u prodejny Pramen parkují vozidla firmy ....., zejména v době ráno, když chodí děti do školy a matky s dětmi do školky. Toto se děje už delší dobu a asi to nikomu nevadí a nikdo tu přestupek neřeší... Nikdo nic nenakládá ani nevykládá, chlapi na chodníku popíjejí kávu...
Odpověď: 18. 10. 2018:
Dobrý den, děkujeme za upozornění. V dané záležitosti hlídka provedla místní šetření. Vozidla do uvedených míst vjíždějí dle vyjádření majitele firmy pouze za účelem nakládky a vykládky zboží. Nicméně majitel firmy zajistí, aby v kritické době mezi 07.15 - 08.00 hod. nakládka či vykládka zboží nebyla realizována resp. bude realizována pouze zcela výjimečně. Mimo nakládky a vykládky zboží nebudou vozidla do uvedeného místa vjíždět vůbec. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

1. 10. 2018
Předmět: cyklisté u zahrádek na klafaru
Dotaz: Dobrý den,na chodníku u zahrádek na Klafaru,je zákaz vjezdu z obou stran,cyklisté tu jezdí jakoby se nechumelilo,v dřívějších dobách tu sem tam stávali příslušníci MP,kteří něco vybrali.
Cyklisté tu jezdí a ohrožují chodce a jsou na chodce sprostí,když do chodce málem narazí.
Odpověď: 12. 10. 2018:

29. 8. 2018
Předmět: Používání přilby na čtyřkolce se žlutou registrační značkou
Dotaz: Dobrý den,
prosím o vysvětlení používání přilby na čtyřkolce se žlutou registrační značkou a případných omezeních při provozu této čtyřkolky na silnici.
Děkuji za případnou odpověď.
Odpověď: 30. 8. 2018:
Dobrý den, dle mého názoru je situace následující. V technickém průkazu vozidla (díl 2) je nutné zjistit kategorizaci vozidla. Ve vašem případě se jedná o možné kategorie SS- pracovní stroje, T1,T2 - traktory. Každá kategorie má různá omezení, zejména ve vztahu k použití na pozemní komunikaci, rychlosti vozidla atd. Co se týče přilby je nutné vycházet z §4 - §6 zákona o silničním provozu. Zjednodušeně řečeno, řidič uvedeného vozidla musí mít při jízdě přilbu. Doporučuji, vyhledat kategorii v TP a zaslat dotaz přímo na odbor dopravy MěÚ. Děkuji.

2. 7. 2018
Předmět: Odstranění vraků.
Dotaz: Dobrý den, chtěl bych touto cestou podat podnět k prošetření a případnému odstranění vraků, jednoho na parkovišti na ulici Nezvalova (oranžový Fiat?, reznoucí, vypuštěné pneumatiky, bez přední SPZ, již několik let bez pohybu) , druhý počínající vrak na ulici Vančurova,( stříbrná Felicie, zadní kolo vypuštěné, stojí tu dva roky bez pohybu.) Tato auta brání v parkování místním a ti jsou pak nuceni, pro nedostatek místa v širokém okolí ( ve večerních a nočních hodinách)parkovat bohužel i na chodnících a dostávají zbytečně pokuty. Velmi děkuji za případné vyřízení.
Odpověď: 16. 7. 2018:
Dobrý den, děkujeme Vám za zaslané podněty ohledně Vámi zjištěných autovraků s tím, že níže uvádíme: - ul.Nezvalova červené vozidlo nezjištěného typu (asi Fiat) byl Městskou policií podnět na autovrak zaslán na MÚ odbor komunálních služeb dne 7.9.2017 - ul.Vančurova stříbrná Škoda Felicia byl Městskou policií podnět na autovrak zaslán na MÚ odbor komunálních služeb dne 27.9.2017 Odstraňování autovraků je v kompetenci výše zmíněného odboru MÚ ve Žďáře nad Sázavou, kam jsme dne 2.7.2018 tyto podněty znovu zaurgovali k dalšímu řešení. S pozdravem Luboš Skřivánek zástupce vedoucího MP Žďár nad Sázavou

30. 5. 2018
Předmět: Registrace kol
Dotaz: dobrý den,
koupili jsem si s přítelkyní nová kola. Chtěl jsem se zeptat jestli funguje registrace kol jak bylo kdysi kolem roku 1995, Popřípadě je i jiná možnost (chipování apd.) Nevím jaké jsou dnes možnosti a co musíme, můžeme udělat.
Děkuji za odpověď na mail a..@seznam.cz
Hezký den A.M.
Odpověď: 1. 6. 2018:
Dobrý den, městská policie provádí i v letošním roce značení jízdních kol pomocí tzv. syntetické DNA. Jedná se o mikrotečky s kódem, které jsou nanášeny na různá místa jízdního kola a pro laika jsou nezjistitelná. Následně je kolo označeno štítkem a registrováno v celostátní evidenci. Pokud o uvedenou službu máte zájem, kontaktujte našeho pracovníka na emailu: hedvicak@mp.zdarns.cz. Ve zprávě nezapomeňte uvést telefonní kontakt. Následně si domluvíme konkrétní termín, kdy dojde k označení kol. Děkuji. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

23. 5. 2018
Předmět: Poděkování
Dotaz: Dobrý den,
ráda bych poděkovala jménem svým i kolegů za dnešní záchranu zraněné labutě, která se pohybovala v areálu naší firmy. Celý zásah proběhl velmi rychle a byl perfektně MP zorganizován včetně zajištění přítomnosti veterináře.

Ještě jednou děkujeme.

Odpověď: 23. 5. 2018:
Vaše poděkování nás velice potěšilo. Děkuji. Mgr. Martin Kunc

7. 5. 2018
Předmět: Cyklistická stezka mezi Penny a viadukterm
Dotaz: Můžete provést občas (zejména o weekendu) kontrolu na cyklistické stezce pod ulicí v Zahrádkách? Zejména "odpočinkové místo" u vodárenského zařízení se stává často místem srazu různých partiček, popíjení, kouření trávy, pokřikování po procházejících, stezka mnohdy neprůjezdná, protože se po ní motají 15-ti letí pijáci, močení kamkoli, zejména na ploty a přilehlé keře. Domnívám se, že občasná kontrola Městskou policií by byla velmi ku prospěchu, tak jak tomu bylo v podobných případech v minulosti, kdy zásahy MP na čas tento nešvar zcela zlikvidovaly. Děkuji za pochopení. VL.
Odpověď: 7. 5. 2018:
Dobrý den, děkuji za přínosný podnět. V uvedených místech okamžitě zvýšíme kontrolní dohled a požádáme o spolupráci i Policii ČR. Dále si vás dovoluji požádat o naše vyrozumění na linku 156, v případě vašeho dalšího zjištění. Děkuji. Mgr. Martin Kunc.

1. 5. 2018
Předmět: Nález černého batohu odměna 5000 Kč
Dotaz: Z noci na neděli 29.4 mezi půlnocí a 6:00 byl odložen černý batoh s laptopem Dell, tabletem Lenovo a osobnimi věcmi u vchodových dveří oploceného domu Okružní 789/65 v ZR3. Kontakt nálezci xxx.
Odpověď: 2. 5. 2018:
Dobrý den, tak jak jsem vás již telefonicky informoval,poctivý nálezce odevzdal váš batoh včetně popisovaných věcí na MP. Batoh vám bude vydán na Měú, tak jak jsme se domluvili. V případě udělení souhlasu nálezce s předáním jeho kontaktních údajů, vás budu následně kontaktovat. Ještě jednou děkujeme touto cestou poctivému nálezci. Mgr. Martin Kunc

26. 4. 2018
Předmět: Cyklistická stezka
Dotaz: Dobrý den.
Přečetl jsem si příspěvek v Žďárských aktualitách kde se pí, že na cyklostezce se má chodit a jezdit vpravo viz. článek - "Na stezkách pro chodce a cyklisty se chodí či jezdí vpravo". V jednom čísle Žďárských novin bylo napsáno, že se má chodit vlevo.
Podle § 53 odst. 3
zákona č. 361/2000 Sb., o silničním
provozu, platí: „Kde není chodník nebo
je-li neschůdný, chodí se po levé krajnici,
a kde není krajnice nebo je-li neschůdná,
chodí se co nejblíže při levém. Nebylo by lepší dát značku C10a Příkazová dopravní. Tato značka jasně definuje kde se má chodit
Děkuji za odpověď
Odpověď: 30. 4. 2018:
Dobrý den, v uvedené záležitosti jsem požádal o odpověď Ing. Luboše Koubka o odboru dopravy MěÚ. Ing.Koubek je osobou, která stanovuje dopravní značení ve městě. Odpověď: Vámi uváděná dopravní značka č. C 10a Stezka pro chodce a cyklisty přikazuje chodcům a cyklistům užít v daném směru části vyznačené pro chodce nebo cyklisty a označuje jejich situování. Chodci a cyklisté smějí sousedního pruhu užít jen při obcházení , objíždění překážky nebo vzájemném vyhýbání. V opačném směru by tato dopravní značka byla zrcadlově převrácena, tedy tak, aby chodci v obou směrech využívali jednu polovinu stezky, a cyklisté vy využívali druhou polovinu stezky, a to taktéž pro oba směry jízdy(!). Tyto dopravní značky na některých úsecích ve Žďáře bývaly, s ohledem na malou celkovou šířku cyklostezky to způsobovalo dopravní komplikace, proto byly odstraněny a na celém území Žďáru cyklostezky označujeme značkami č. C 9a. Ing. Luboš Koubek odbor dopravy tel.: 566 688 301 e-mail: lubos.koubek@zdarns.cz

25. 3. 2018
Předmět: Parkování na chodníku křižovatka Vančurova x Nezvalova
Dotaz: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné parkování na chodníku téměř v křižovatce ul. Vančurova a Nezvalova. Vozidla zde parkují téměř každý večer a to přímo naproti chodníku, který ústí z ul. Nezvalova. Je obtížné se dostat na druhou stranu ( a ne jen s kočárem) aniž by člověk nešel chvílí křižovatkou. Stejně tak i v opačném směru musí člověk obcházet tato vozidla. Myslím, že zde není žádná značka, která by toto parkování umožňovala, ale ani zakazovala. Dle mého se jedná jen o lenost řidičů, ale možná s mýlím. Děkuji za odpověď
Odpověď: 26. 3. 2018:
Dobrý den, děkuji za upozornění. V uvedených místech se jedná o chodník, tudíž zde není nutná instalace žádného dopravního značení. Počínaje dnešním dnem budeme v uvedených místech provádět zvýšenou kontrolní činnost. Situaci během několika dnů vyřešíme. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

14. 3. 2018
Předmět: provoz na cyklostezkách
Dotaz: Vážený pane veliteli
s jarem se objevují lidé na cyklostezkách, na kole,bruslích a se psy.
Pravidelně čtu v místních novinách o prevenci,která je pro Vás nejdůležitější.Proto by bylo dobré,kdyby jste se zamyslel,nebo pověřil preventivní útvar, zda by nebylo dobré vydat informace
v místních denících o tom, jak se pohybovat na těchto cyklostezkách. Většina lidí neví, jak se zde pohybovat a po které straně se chodí, jezdí.
Věřím, že toto nenecháte bez povšimnutí a sám nebo Vám podřízený preventivní útvar zpracuje článek o pohybu na cyklostezkách.
Předem děkuji a zdraví turista N.
Odpověď: 16. 3. 2018:
Dobrý den, děkuji za přínosný podnět. Veřejnost budeme informovat v nejbližší době a to formou článků ve sdělovacích prostředcích. Tato aktivita je určitě nutná vzhledem ke změně zákonných norem a jejich prováděcích předpisů, ke kterým došlo v polovině loňského roku. Uvedenou problematiku řeší zákon 361/2000 Sb, a taktéž nově prováděcí předpis TP 179 z května 2017. Pouze informativně nový předpis stanoví mimo jiné, že uživatelé společné stezky pro chodce a cyklisty (značka C9a)se zpravidla pohybují vpravo, rychlejší míjejí pomalejší zleva, atd. Toto je zásadní rozdíl oproti předchozím výkladům. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

10. 3. 2018
Předmět: Udavač
Dotaz: Dobrý večer, chci znát jméno osoby,která mě dnes udala na MP kvůli špatnému parkování.Ten hrdina se přece nemusí schovávat za udání,ale má si promluvit přímo se mnou.
Odpověď: 12. 3. 2018:
Dobrý den. Osobní údaje oznamovatelů nesdělujeme. Nicméně ani neevidujeme žádnou událost týkající se vaší osoby. Vyvstává otázka, zda vás neřešila hlídka Policie ČR? V případě potřeby dalších informací mě kontaktujte na emailu:mp@zdarns.cz. Děkuji. Mgr. Martin Kunc.

23. 2. 2018
Předmět: Seminární práce na téma výcvik služebních psů
Dotaz: Dobrý den,
jmenuji se (H.V.) a jsem studentkou prvního ročníku bakalářského studia, obor Zootechnika, na Mendelově univerzitě v Brně. V rámci předmětu Kynologie mám vypracovat seminární práci na určité téma, mým tématem je Výcvik policejních/služebních psů.
Dovoluji se proto obrátit přímo na Vás. Bylo by možné se zeptat vašeho psovoda na pár otázek o výcviku služebního psa?
Omlouvám se pokud je můj dotaz nemístný nebo nesplnitelný.

Děkuji za Váš čas,
(H.V.)
Odpověď: 23. 2. 2018:
Dobrý den, jsme připraveni poskytnout maximální součinnost. Bližší podrobnosti doporučuji projednat v pondělí 26.2. Kontaktujte mě na tel. č. 566631696, email: mp@zdarns.cz. Nejbližší možný termín schůzky s naším psovodem je 28.2. Děkuji. Mgr. Martin Kunc.

21. 1. 2018
Předmět: zaparkované auto na trávě
Dotaz: Můžete mi sdělit, jak dlouho ještě bude parkovat osobní auto na Stalingradě na trávě v na ulici Brodská. Auto parkuje již skoro 3. měsíce naproti bývalé lékárně a překáží ve výjezdu z parkoviště za domem Brodská 23.Děkuji za odpověď.
Odpověď: 22. 1. 2018:
Dobrý den, uvedený skutek jsme začali řešit ve druhé polovině měsíce listopadu 2017. Vzhledem k tomu, že na naše předvolání nebylo reflektováno, byla celá věc dle zákona dne 4.12.2017 postoupena do správního řízení na Odbor dopravy MěÚ. V současné době je ve věci prováděno šetření jmenovaným odborem. Děkuji Mgr. Martin Kunc.

21. 1. 2018
Předmět: Zaměstnání
Dotaz: Jak se kvám dostat? Do pracovního poměru. Co vše musím splňovat a jak byvaj vysoký platy?
Odpověď: 22. 1. 2018:
Dobrý den, uvedené informace naleznete v §4 (§4a - §4e) zákona o obecní policii č. 553/1991 Sb. Ohledně platového zařazení doporučuji osobní pohovor, jelikož neznám vaše věkové a profesní náležitosti. Strážníci jsou zařazeni v 8. platové třídě - tabulka veřejné správy a samosprávy. Součástí jejich platu jsou i další náležitosti (příplatky atd.). V případě vašeho zájmu si podejte písemnou žádost o zaměstnání. K žádosti přiložte životopis. Při vyhlášení nejbližšího výběrového řízení vás budeme kontaktovat. Děkuji Mgr. Martin Kunc.

22. 12. 2017
Předmět: Parkování nádraží ZR
Dotaz: Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, kde je možné zaparkovat u nádraží ve Žďáru nad Sázavou. Je parkoviště u Kauflandu veřejné, nebo ve vlastnictví Kauflandu? Nedávno tam přibylo značení, že je pro zákazníky Kauflandu max. 1,5h. a v novinách jsem četl, že je veřejné. A jak je to s nově zrekonstruovaným parkovištěm u nádraží?
Odpověď: 27. 12. 2017:
Dobrý den pane W. Pokud cestujete vlakem můžete využít veškeré volně přístupné parkovací plochy v okolí. Toto však neplatí pro parkoviště u kauflandu, jelikož tato plocha je sice veřejná, ale jedná se o soukromý pozemek s omezením které uvádíte. Druhé parkoviště, na které se dotazujete je na pozemku ČD resp. SŽDC. Tato plocha veřejná není, ke vjezdu a následnému parkování musíte mít povolení od ČD(SŽDC). Z tohoto důvodu doporučuji využít parkoviště podél ul. Nádražní a Chelčického, případně parkovací plochy před bytovými domy na ul. Chelčického. Děkuji Mgr. Martin Kunc.

12. 12. 2017
Předmět: Parkování ulice Wolkerova
Dotaz: Dobrý den,

Chci se zeptat, jestli je povoleno parkování na "chodníku", který vede podél silnice na ulici Wolkerova. Zákazová značka tam nikde není, ale ani ta co by to povolovala. Parkuje se tam běžně každý den posledních 6 let co tam bydlím. Přišel mi dopis s pokutou. Dostávají ostatní řidiči tedy pokutu každý den? Děkuji za vaši odpověď.
Odpověď: 12. 12. 2017:
Dobrý den, v uvedených místech je parkování zakákáno. Stání vozidel na uvedeném chodníku vytváří problémy chodcům z přilehlých domů. Uvedené místo kontrolujeme průběžně (nikoli každodenně). V poslední době jsme však přijali i několik oznámení od občanů. Tito si stěžovali právě na problémy s vozidly, jelikož musejí vstupovat až do komunikace. Z těchto důvodu je kontrolní činnost intenzivnější, což souvisí i se zvýšeným počtem přestupků. Děkuji.

7. 12. 2017
Předmět: pokuty
Dotaz: Dobrý den Vlček chci jen konkretizovat je smutné že vaši strážníci udělují pokuty zaměstnancům na průmyslové zóně pracujícím kteří nemají kde parkovat kór když firma přestavue parkoviště a kapacitně arkovací plocha nestačí měli by spíš chodit pěšky a né se vozit v autě a obtěžovat pracující a je to nejjednoduší udělit pokutu za blízké parkováni u křižovatky tak a´t si projdou město kde všude se tento zákaz porušuje měli by hlídat uchyláy...
Odpověď: 8. 12. 2017:
Dobrý den pane V. Situace ohledně parkování v uvedeném prostoru je vzhledem k rekonstrukci parkoviště opravdu velmi složitá. Na druhou stranu není možné, aby řidiči osobních i nákladních vozidel odstavovali svoje vozidla na autobusových zastávkách či v místech, kde brání výjezdu či průjezdu MHD. O kontroly v daných místech jsme byli požádáni přímo zástupcem fa. ZDAR. Dále jsme žádáni i samotnou veřejností, o čemž se můžete přesvědčit na dotazovně MěÚ v dotazech na odbor dopravy. Na závěr bych chtěl uvést, že situace se zcela jistě zlepší po otevření rekonstruovaného parkoviště. Kolaudace má proběhnout dnes, kdy bude parkoviště k dispozici zaměstnancům mně bohužel není známo. Děkuji.