Odpověď jednotlivá

8. 3. 2019
Předmět: parkování na trávníku u domu Neumannova 45-47
Dotaz: Dobrý den, skončila zima a u našeho domu Neumannova 45-47 se opět množí parkování vozidel na trávníku, na což si mně, jako předsedovi samosprávy, stěžuje řada vlastníků bytů v domě. Ptám se, zda je toto parkování na trávě povolené, pokud ne, zda to může MP nějakým způsobem řešit. Tento způsob parkování se rozmohl poté, co MP začala v roce 2018 s větší intenzitou postihovat řidiče parkující na chodníku na ul. Wolkerově. Problém se tak přesunul k našemu domu a nám se to pochopitelně nelíbí. Může MP nějak pomoci řešit tento nešvar?
Odpověď: 11. 3. 2019:
Dobrý den, děkuji za upozornění. V uvedených místech jsme již zvýšili kontrolní činnost. Předpokládám, že po několika provedených kontrolách uvedený nešvar zmizí. S pozdravem Mgr. Martin Kunc

17. 2. 2019
Předmět: Špatné parkování na Okružní horní
Dotaz: Dobrý den, chtěl bych upozornit na neustálé špatné parkování aut, které parkuji přímo u výjezdů z vedlejších komunikací na hlavní silnici a nedodržují vzdálenost 5m od hranice křižovatky. Každý den se s tímto problémem potýká většina z nás, která vyjíždí od domu na hlavní silnici. Dost často tu parkuji i tak, že takhle špatně stojí z obou stran a pak je výjezd na hlavní hodně nebezpečný, protože neni přes ně vůbec vidět. Je zázrak, že se tu ještě něco nestalo. Několikrát jsme volali MP, ale situace se neustále opakuje. Bylo by možné to nějak řešit? Děkuji za odpověď. Ptáček
Odpověď: 21. 2. 2019:
Dobrý den, v uvedených místech jsme zintenzivnili kontrolní činnost. Situaci kontrolujeme několikrát denně. V denní době je situace dobrá, de facto výjezdy jsou prázdné. Situace se zhoršuje v podvečerní době. Občané přijíždějí ze zaměstnání, vzhledem k situaci uvnitř vnitrobloku související s vyhrnutým sněhem jsou velké problémy s parkováním. Někteří řidiči odstavují vozidla tak, jak uvádíte. Situaci se snažíme řešit, občany upozorňujeme a přistupujeme i k ukládání pokut. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

19. 1. 2019
Předmět: Ztp parkování
Dotaz: Dobrý den,chtela bych se zeptat,nebo i poprosit o zajištění zpřístupnění parkovacího místa ZTP na Palachově ulici na parkovišti mezi paneláky.Z půlky místa jsou postavené popelnice,z půlky zaparkován sníh.Předem děkuji.Foto k dispozici.
Odpověď: 23. 1. 2019:
Dobrý den, po obdržení vašeho dotazu jsem kontaktoval Ing. Wurzelovou, vedoucí odboru komunálních služeb, kterou jsem požádal o řešení dané záležitosti. Dnešního dne jsem obdržel odpověď, kterou níže přikládám. S pozdravem Mgr. Martin Kunc. Vážená paní, za stávající situace jsou některá parkovací místa nejen to Vámi uváděné dočasně zčásti nebo zcela odstavena z provozu kvůli uložení shrnutého sněhu apod. Prosím o trpělivost a pochopení. Přednostně jsou ve městě řešeny nedostatky, které hrozí nebezpečím úrazu. Zmírňování závad ve sjízdnosti a schůdnosti je řešeno postupně dle priorit a dostupných možností. Děkuji Vám za konkrétní podnět. S pozdravem Ing. Dana Wurzelová vedoucí odboru komunálních služeb

6. 1. 2019
Předmět: Ztracené boby a kluzáky
Dotaz: Dobrý den, dnes se nám ze vchodu na ulici Revoluční 1886 ve Žďáru n.S., během nestřežené hodiny, ztratily zánovní boby a nové dětské snowbordy. Má cenu volat hlídku a sepisovat s vámi hlášení a zatěžovat vás tím nebo spíše máme pátrat sami?
Děkuji vám za odpověď a přeji hezký den!
Odpověď: 17. 1. 2019:
Dobrý den, jak jste byla informována, uvedené předměty byly odcizeny dětmi. Všechny věci byly v pořádku vráceny. Věc postupujeme u ukončení správnímu orgánu a sociálnímu odboru MěÚ. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

16. 12. 2018
Předmět: ztracený pes
Dotaz: Dne 12.12.2018 ve večerních hodinách vyběhl ze dvora domu č.p. 130 v obci Obyčtov čtrnáctiměsíční Bart a nevrátil se domů. Jedná se o křížence pravděpodobně amerického stafordširského teriéra, má hnědou krátkou srst, tmavou masku, na krku černý obojek bez známky a je čipovaný. Číslo čipu je 95 60 00 00 95 37 039. Pokud by se našel, prosíme o kontakt na telefon 732410712 - Jaroslav Trčka.
Odpověď: 17. 12. 2018:
Dobrý den, reaguji na náš předchozí telefonický rozhovor ohledně upřesnění stavu. V případě zjištění jakýchkoli informací Vás budeme okamžitě kontaktovat. Zároveň si dovoluji požádat o spolupráci i širší veřejnost. Případné poznatky nám můžete sdělit na lince 156. Děkujeme. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

4. 11. 2018
Předmět: Volné pracovní místo
Dotaz: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je u Městské police Žďár nad Sázavou volné pracovní místo.
Děkuji moc za odpověď.
Odpověď: 7. 11. 2018:
Dobrý den, v současné době nemáme volné žádné pracovní místo. Pokud váš zájem trvá i do budoucna, podejte si písemnou přihlášku s životopisem. Budete pozvána k prvnímu výběrovému řízení, které bude v budoucnu uskutečněno. V případě potřeby podrobnějších informací mě kontaktujte emailem - mp@zdarns.cz. Děkuji za váš zájem. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

18. 10. 2018
Předmět: Děkuji za odpověď která nebyla odpovězena
Dotaz: Předmět: cyklisté u zahrádek na Klafaru
Datum: 1. 10. 2018
Dotaz: Dobrý den,na chodníku u zahrádek na Klafaru,je zákaz vjezdu z obou stran,cyklisté tu jezdí jakoby se nechumelilo,v dřívějších dobách tu sem tam stávali příslušníci MP,kteří něco vybrali.
Cyklisté tu jezdí a ohrožují chodce a jsou na chodce sprostí,když do chodce málem narazí.
Odpověď: 12. 10. 2018
Odpověď: 19. 10. 2018:
Dobrý den. Omlouvám se, ale odpověď kterou jsem vkládal 12.10.2018 se z neznámých důvodů nezobrazila. Odpověď z 12.10.2018 - V uvedených místech již týden provádíme zvýšenou kontrolní činnost. Zaměřujeme se na kritickou dobu, kdy je zde největší pohyb osob. V době našich kontrol jsme nezaznamenali zvýšený výskyt přestupkových jednání. I přesto budeme tomuto místu věnovat pozornost. Děkuji za upozornění. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

18. 10. 2018
Předmět: parkování na chodníku
Dotaz: Na chodníku v průchodu u prodejny Pramen parkují vozidla firmy ....., zejména v době ráno, když chodí děti do školy a matky s dětmi do školky. Toto se děje už delší dobu a asi to nikomu nevadí a nikdo tu přestupek neřeší... Nikdo nic nenakládá ani nevykládá, chlapi na chodníku popíjejí kávu...
Odpověď: 18. 10. 2018:
Dobrý den, děkujeme za upozornění. V dané záležitosti hlídka provedla místní šetření. Vozidla do uvedených míst vjíždějí dle vyjádření majitele firmy pouze za účelem nakládky a vykládky zboží. Nicméně majitel firmy zajistí, aby v kritické době mezi 07.15 - 08.00 hod. nakládka či vykládka zboží nebyla realizována resp. bude realizována pouze zcela výjimečně. Mimo nakládky a vykládky zboží nebudou vozidla do uvedeného místa vjíždět vůbec. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

1. 10. 2018
Předmět: cyklisté u zahrádek na klafaru
Dotaz: Dobrý den,na chodníku u zahrádek na Klafaru,je zákaz vjezdu z obou stran,cyklisté tu jezdí jakoby se nechumelilo,v dřívějších dobách tu sem tam stávali příslušníci MP,kteří něco vybrali.
Cyklisté tu jezdí a ohrožují chodce a jsou na chodce sprostí,když do chodce málem narazí.
Odpověď: 12. 10. 2018:

29. 8. 2018
Předmět: Používání přilby na čtyřkolce se žlutou registrační značkou
Dotaz: Dobrý den,
prosím o vysvětlení používání přilby na čtyřkolce se žlutou registrační značkou a případných omezeních při provozu této čtyřkolky na silnici.
Děkuji za případnou odpověď.
Odpověď: 30. 8. 2018:
Dobrý den, dle mého názoru je situace následující. V technickém průkazu vozidla (díl 2) je nutné zjistit kategorizaci vozidla. Ve vašem případě se jedná o možné kategorie SS- pracovní stroje, T1,T2 - traktory. Každá kategorie má různá omezení, zejména ve vztahu k použití na pozemní komunikaci, rychlosti vozidla atd. Co se týče přilby je nutné vycházet z §4 - §6 zákona o silničním provozu. Zjednodušeně řečeno, řidič uvedeného vozidla musí mít při jízdě přilbu. Doporučuji, vyhledat kategorii v TP a zaslat dotaz přímo na odbor dopravy MěÚ. Děkuji.

2. 7. 2018
Předmět: Odstranění vraků.
Dotaz: Dobrý den, chtěl bych touto cestou podat podnět k prošetření a případnému odstranění vraků, jednoho na parkovišti na ulici Nezvalova (oranžový Fiat?, reznoucí, vypuštěné pneumatiky, bez přední SPZ, již několik let bez pohybu) , druhý počínající vrak na ulici Vančurova,( stříbrná Felicie, zadní kolo vypuštěné, stojí tu dva roky bez pohybu.) Tato auta brání v parkování místním a ti jsou pak nuceni, pro nedostatek místa v širokém okolí ( ve večerních a nočních hodinách)parkovat bohužel i na chodnících a dostávají zbytečně pokuty. Velmi děkuji za případné vyřízení.
Odpověď: 16. 7. 2018:
Dobrý den, děkujeme Vám za zaslané podněty ohledně Vámi zjištěných autovraků s tím, že níže uvádíme: - ul.Nezvalova červené vozidlo nezjištěného typu (asi Fiat) byl Městskou policií podnět na autovrak zaslán na MÚ odbor komunálních služeb dne 7.9.2017 - ul.Vančurova stříbrná Škoda Felicia byl Městskou policií podnět na autovrak zaslán na MÚ odbor komunálních služeb dne 27.9.2017 Odstraňování autovraků je v kompetenci výše zmíněného odboru MÚ ve Žďáře nad Sázavou, kam jsme dne 2.7.2018 tyto podněty znovu zaurgovali k dalšímu řešení. S pozdravem Luboš Skřivánek zástupce vedoucího MP Žďár nad Sázavou

30. 5. 2018
Předmět: Registrace kol
Dotaz: dobrý den,
koupili jsem si s přítelkyní nová kola. Chtěl jsem se zeptat jestli funguje registrace kol jak bylo kdysi kolem roku 1995, Popřípadě je i jiná možnost (chipování apd.) Nevím jaké jsou dnes možnosti a co musíme, můžeme udělat.
Děkuji za odpověď na mail a..@seznam.cz
Hezký den A.M.
Odpověď: 1. 6. 2018:
Dobrý den, městská policie provádí i v letošním roce značení jízdních kol pomocí tzv. syntetické DNA. Jedná se o mikrotečky s kódem, které jsou nanášeny na různá místa jízdního kola a pro laika jsou nezjistitelná. Následně je kolo označeno štítkem a registrováno v celostátní evidenci. Pokud o uvedenou službu máte zájem, kontaktujte našeho pracovníka na emailu: hedvicak@mp.zdarns.cz. Ve zprávě nezapomeňte uvést telefonní kontakt. Následně si domluvíme konkrétní termín, kdy dojde k označení kol. Děkuji. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

23. 5. 2018
Předmět: Poděkování
Dotaz: Dobrý den,
ráda bych poděkovala jménem svým i kolegů za dnešní záchranu zraněné labutě, která se pohybovala v areálu naší firmy. Celý zásah proběhl velmi rychle a byl perfektně MP zorganizován včetně zajištění přítomnosti veterináře.

Ještě jednou děkujeme.

Odpověď: 23. 5. 2018:
Vaše poděkování nás velice potěšilo. Děkuji. Mgr. Martin Kunc

7. 5. 2018
Předmět: Cyklistická stezka mezi Penny a viadukterm
Dotaz: Můžete provést občas (zejména o weekendu) kontrolu na cyklistické stezce pod ulicí v Zahrádkách? Zejména "odpočinkové místo" u vodárenského zařízení se stává často místem srazu různých partiček, popíjení, kouření trávy, pokřikování po procházejících, stezka mnohdy neprůjezdná, protože se po ní motají 15-ti letí pijáci, močení kamkoli, zejména na ploty a přilehlé keře. Domnívám se, že občasná kontrola Městskou policií by byla velmi ku prospěchu, tak jak tomu bylo v podobných případech v minulosti, kdy zásahy MP na čas tento nešvar zcela zlikvidovaly. Děkuji za pochopení. VL.
Odpověď: 7. 5. 2018:
Dobrý den, děkuji za přínosný podnět. V uvedených místech okamžitě zvýšíme kontrolní dohled a požádáme o spolupráci i Policii ČR. Dále si vás dovoluji požádat o naše vyrozumění na linku 156, v případě vašeho dalšího zjištění. Děkuji. Mgr. Martin Kunc.

1. 5. 2018
Předmět: Nález černého batohu odměna 5000 Kč
Dotaz: Z noci na neděli 29.4 mezi půlnocí a 6:00 byl odložen černý batoh s laptopem Dell, tabletem Lenovo a osobnimi věcmi u vchodových dveří oploceného domu Okružní 789/65 v ZR3. Kontakt nálezci xxx.
Odpověď: 2. 5. 2018:
Dobrý den, tak jak jsem vás již telefonicky informoval,poctivý nálezce odevzdal váš batoh včetně popisovaných věcí na MP. Batoh vám bude vydán na Měú, tak jak jsme se domluvili. V případě udělení souhlasu nálezce s předáním jeho kontaktních údajů, vás budu následně kontaktovat. Ještě jednou děkujeme touto cestou poctivému nálezci. Mgr. Martin Kunc

26. 4. 2018
Předmět: Cyklistická stezka
Dotaz: Dobrý den.
Přečetl jsem si příspěvek v Žďárských aktualitách kde se pí, že na cyklostezce se má chodit a jezdit vpravo viz. článek - "Na stezkách pro chodce a cyklisty se chodí či jezdí vpravo". V jednom čísle Žďárských novin bylo napsáno, že se má chodit vlevo.
Podle § 53 odst. 3
zákona č. 361/2000 Sb., o silničním
provozu, platí: „Kde není chodník nebo
je-li neschůdný, chodí se po levé krajnici,
a kde není krajnice nebo je-li neschůdná,
chodí se co nejblíže při levém. Nebylo by lepší dát značku C10a Příkazová dopravní. Tato značka jasně definuje kde se má chodit
Děkuji za odpověď
Odpověď: 30. 4. 2018:
Dobrý den, v uvedené záležitosti jsem požádal o odpověď Ing. Luboše Koubka o odboru dopravy MěÚ. Ing.Koubek je osobou, která stanovuje dopravní značení ve městě. Odpověď: Vámi uváděná dopravní značka č. C 10a Stezka pro chodce a cyklisty přikazuje chodcům a cyklistům užít v daném směru části vyznačené pro chodce nebo cyklisty a označuje jejich situování. Chodci a cyklisté smějí sousedního pruhu užít jen při obcházení , objíždění překážky nebo vzájemném vyhýbání. V opačném směru by tato dopravní značka byla zrcadlově převrácena, tedy tak, aby chodci v obou směrech využívali jednu polovinu stezky, a cyklisté vy využívali druhou polovinu stezky, a to taktéž pro oba směry jízdy(!). Tyto dopravní značky na některých úsecích ve Žďáře bývaly, s ohledem na malou celkovou šířku cyklostezky to způsobovalo dopravní komplikace, proto byly odstraněny a na celém území Žďáru cyklostezky označujeme značkami č. C 9a. Ing. Luboš Koubek odbor dopravy tel.: 566 688 301 e-mail: lubos.koubek@zdarns.cz

25. 3. 2018
Předmět: Parkování na chodníku křižovatka Vančurova x Nezvalova
Dotaz: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné parkování na chodníku téměř v křižovatce ul. Vančurova a Nezvalova. Vozidla zde parkují téměř každý večer a to přímo naproti chodníku, který ústí z ul. Nezvalova. Je obtížné se dostat na druhou stranu ( a ne jen s kočárem) aniž by člověk nešel chvílí křižovatkou. Stejně tak i v opačném směru musí člověk obcházet tato vozidla. Myslím, že zde není žádná značka, která by toto parkování umožňovala, ale ani zakazovala. Dle mého se jedná jen o lenost řidičů, ale možná s mýlím. Děkuji za odpověď
Odpověď: 26. 3. 2018:
Dobrý den, děkuji za upozornění. V uvedených místech se jedná o chodník, tudíž zde není nutná instalace žádného dopravního značení. Počínaje dnešním dnem budeme v uvedených místech provádět zvýšenou kontrolní činnost. Situaci během několika dnů vyřešíme. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

14. 3. 2018
Předmět: provoz na cyklostezkách
Dotaz: Vážený pane veliteli
s jarem se objevují lidé na cyklostezkách, na kole,bruslích a se psy.
Pravidelně čtu v místních novinách o prevenci,která je pro Vás nejdůležitější.Proto by bylo dobré,kdyby jste se zamyslel,nebo pověřil preventivní útvar, zda by nebylo dobré vydat informace
v místních denících o tom, jak se pohybovat na těchto cyklostezkách. Většina lidí neví, jak se zde pohybovat a po které straně se chodí, jezdí.
Věřím, že toto nenecháte bez povšimnutí a sám nebo Vám podřízený preventivní útvar zpracuje článek o pohybu na cyklostezkách.
Předem děkuji a zdraví turista N.
Odpověď: 16. 3. 2018:
Dobrý den, děkuji za přínosný podnět. Veřejnost budeme informovat v nejbližší době a to formou článků ve sdělovacích prostředcích. Tato aktivita je určitě nutná vzhledem ke změně zákonných norem a jejich prováděcích předpisů, ke kterým došlo v polovině loňského roku. Uvedenou problematiku řeší zákon 361/2000 Sb, a taktéž nově prováděcí předpis TP 179 z května 2017. Pouze informativně nový předpis stanoví mimo jiné, že uživatelé společné stezky pro chodce a cyklisty (značka C9a)se zpravidla pohybují vpravo, rychlejší míjejí pomalejší zleva, atd. Toto je zásadní rozdíl oproti předchozím výkladům. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

10. 3. 2018
Předmět: Udavač
Dotaz: Dobrý večer, chci znát jméno osoby,která mě dnes udala na MP kvůli špatnému parkování.Ten hrdina se přece nemusí schovávat za udání,ale má si promluvit přímo se mnou.
Odpověď: 12. 3. 2018:
Dobrý den. Osobní údaje oznamovatelů nesdělujeme. Nicméně ani neevidujeme žádnou událost týkající se vaší osoby. Vyvstává otázka, zda vás neřešila hlídka Policie ČR? V případě potřeby dalších informací mě kontaktujte na emailu:mp@zdarns.cz. Děkuji. Mgr. Martin Kunc.

23. 2. 2018
Předmět: Seminární práce na téma výcvik služebních psů
Dotaz: Dobrý den,
jmenuji se (H.V.) a jsem studentkou prvního ročníku bakalářského studia, obor Zootechnika, na Mendelově univerzitě v Brně. V rámci předmětu Kynologie mám vypracovat seminární práci na určité téma, mým tématem je Výcvik policejních/služebních psů.
Dovoluji se proto obrátit přímo na Vás. Bylo by možné se zeptat vašeho psovoda na pár otázek o výcviku služebního psa?
Omlouvám se pokud je můj dotaz nemístný nebo nesplnitelný.

Děkuji za Váš čas,
(H.V.)
Odpověď: 23. 2. 2018:
Dobrý den, jsme připraveni poskytnout maximální součinnost. Bližší podrobnosti doporučuji projednat v pondělí 26.2. Kontaktujte mě na tel. č. 566631696, email: mp@zdarns.cz. Nejbližší možný termín schůzky s naším psovodem je 28.2. Děkuji. Mgr. Martin Kunc.

21. 1. 2018
Předmět: zaparkované auto na trávě
Dotaz: Můžete mi sdělit, jak dlouho ještě bude parkovat osobní auto na Stalingradě na trávě v na ulici Brodská. Auto parkuje již skoro 3. měsíce naproti bývalé lékárně a překáží ve výjezdu z parkoviště za domem Brodská 23.Děkuji za odpověď.
Odpověď: 22. 1. 2018:
Dobrý den, uvedený skutek jsme začali řešit ve druhé polovině měsíce listopadu 2017. Vzhledem k tomu, že na naše předvolání nebylo reflektováno, byla celá věc dle zákona dne 4.12.2017 postoupena do správního řízení na Odbor dopravy MěÚ. V současné době je ve věci prováděno šetření jmenovaným odborem. Děkuji Mgr. Martin Kunc.

21. 1. 2018
Předmět: Zaměstnání
Dotaz: Jak se kvám dostat? Do pracovního poměru. Co vše musím splňovat a jak byvaj vysoký platy?
Odpověď: 22. 1. 2018:
Dobrý den, uvedené informace naleznete v §4 (§4a - §4e) zákona o obecní policii č. 553/1991 Sb. Ohledně platového zařazení doporučuji osobní pohovor, jelikož neznám vaše věkové a profesní náležitosti. Strážníci jsou zařazeni v 8. platové třídě - tabulka veřejné správy a samosprávy. Součástí jejich platu jsou i další náležitosti (příplatky atd.). V případě vašeho zájmu si podejte písemnou žádost o zaměstnání. K žádosti přiložte životopis. Při vyhlášení nejbližšího výběrového řízení vás budeme kontaktovat. Děkuji Mgr. Martin Kunc.

22. 12. 2017
Předmět: Parkování nádraží ZR
Dotaz: Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, kde je možné zaparkovat u nádraží ve Žďáru nad Sázavou. Je parkoviště u Kauflandu veřejné, nebo ve vlastnictví Kauflandu? Nedávno tam přibylo značení, že je pro zákazníky Kauflandu max. 1,5h. a v novinách jsem četl, že je veřejné. A jak je to s nově zrekonstruovaným parkovištěm u nádraží?
Odpověď: 27. 12. 2017:
Dobrý den pane W. Pokud cestujete vlakem můžete využít veškeré volně přístupné parkovací plochy v okolí. Toto však neplatí pro parkoviště u kauflandu, jelikož tato plocha je sice veřejná, ale jedná se o soukromý pozemek s omezením které uvádíte. Druhé parkoviště, na které se dotazujete je na pozemku ČD resp. SŽDC. Tato plocha veřejná není, ke vjezdu a následnému parkování musíte mít povolení od ČD(SŽDC). Z tohoto důvodu doporučuji využít parkoviště podél ul. Nádražní a Chelčického, případně parkovací plochy před bytovými domy na ul. Chelčického. Děkuji Mgr. Martin Kunc.

12. 12. 2017
Předmět: Parkování ulice Wolkerova
Dotaz: Dobrý den,

Chci se zeptat, jestli je povoleno parkování na "chodníku", který vede podél silnice na ulici Wolkerova. Zákazová značka tam nikde není, ale ani ta co by to povolovala. Parkuje se tam běžně každý den posledních 6 let co tam bydlím. Přišel mi dopis s pokutou. Dostávají ostatní řidiči tedy pokutu každý den? Děkuji za vaši odpověď.
Odpověď: 12. 12. 2017:
Dobrý den, v uvedených místech je parkování zakákáno. Stání vozidel na uvedeném chodníku vytváří problémy chodcům z přilehlých domů. Uvedené místo kontrolujeme průběžně (nikoli každodenně). V poslední době jsme však přijali i několik oznámení od občanů. Tito si stěžovali právě na problémy s vozidly, jelikož musejí vstupovat až do komunikace. Z těchto důvodu je kontrolní činnost intenzivnější, což souvisí i se zvýšeným počtem přestupků. Děkuji.

7. 12. 2017
Předmět: pokuty
Dotaz: Dobrý den Vlček chci jen konkretizovat je smutné že vaši strážníci udělují pokuty zaměstnancům na průmyslové zóně pracujícím kteří nemají kde parkovat kór když firma přestavue parkoviště a kapacitně arkovací plocha nestačí měli by spíš chodit pěšky a né se vozit v autě a obtěžovat pracující a je to nejjednoduší udělit pokutu za blízké parkováni u křižovatky tak a´t si projdou město kde všude se tento zákaz porušuje měli by hlídat uchyláy...
Odpověď: 8. 12. 2017:
Dobrý den pane V. Situace ohledně parkování v uvedeném prostoru je vzhledem k rekonstrukci parkoviště opravdu velmi složitá. Na druhou stranu není možné, aby řidiči osobních i nákladních vozidel odstavovali svoje vozidla na autobusových zastávkách či v místech, kde brání výjezdu či průjezdu MHD. O kontroly v daných místech jsme byli požádáni přímo zástupcem fa. ZDAR. Dále jsme žádáni i samotnou veřejností, o čemž se můžete přesvědčit na dotazovně MěÚ v dotazech na odbor dopravy. Na závěr bych chtěl uvést, že situace se zcela jistě zlepší po otevření rekonstruovaného parkoviště. Kolaudace má proběhnout dnes, kdy bude parkoviště k dispozici zaměstnancům mně bohužel není známo. Děkuji.