Odpovědi městské policie Žďár nad Sázavou

Předmět: Registrace kol
Datum: 30. 5. 2018
Dotaz: dobrý den,
koupili jsem si s přítelkyní nová kola. Chtěl jsem se zeptat jestli funguje registrace kol jak bylo kdysi kolem roku 1995, Popřípadě je i jiná možnost (chipování apd.) Nevím jaké jsou dnes možnosti a co musíme, můžeme udělat.
Děkuji za odpověď na mail a..@seznam.cz
Hezký den A.M.
Odpověď: 1. 6. 2018
Dobrý den, městská policie provádí i v letošním roce značení jízdních kol pomocí tzv. syntetické DNA. Jedná se o mikrotečky s kódem, které jsou nanášeny na různá místa jízdního kola a pro laika jsou nezjistitelná. Následně je kolo označeno štítkem a registrováno v celostátní evidenci. Pokud o uvedenou službu máte zájem, kontaktujte našeho pracovníka na emailu: hedvicak@mp.zdarns.cz. Ve zprávě nezapomeňte uvést telefonní kontakt. Následně si domluvíme konkrétní termín, kdy dojde k označení kol. Děkuji. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

Předmět: Poděkování
Datum: 23. 5. 2018
Dotaz: Dobrý den,
ráda bych poděkovala jménem svým i kolegů za dnešní záchranu zraněné labutě, která se pohybovala v areálu naší firmy. Celý zásah proběhl velmi rychle a byl perfektně MP zorganizován včetně zajištění přítomnosti veterináře.

Ještě jednou děkujeme.

Odpověď: 23. 5. 2018
Vaše poděkování nás velice potěšilo. Děkuji. Mgr. Martin Kunc

Datum: 7. 5. 2018
Dotaz: Můžete provést občas (zejména o weekendu) kontrolu na cyklistické stezce pod ulicí v Zahrádkách? Zejména "odpočinkové místo" u vodárenského zařízení se stává často místem srazu různých partiček, popíjení, kouření trávy, pokřikování po procházejících, stezka mnohdy neprůjezdná, protože se po ní motají 15-ti letí pijáci, močení kamkoli, zejména na ploty a přilehlé keře. Domnívám se, že občasná kontrola Městskou policií by byla velmi ku prospěchu, tak jak tomu bylo v podobných případech v minulosti, kdy zásahy MP na čas tento nešvar zcela zlikvidovaly. Děkuji za pochopení. VL.
Odpověď: 7. 5. 2018
Dobrý den, děkuji za přínosný podnět. V uvedených místech okamžitě zvýšíme kontrolní dohled a požádáme o spolupráci i Policii ČR. Dále si vás dovoluji požádat o naše vyrozumění na linku 156, v případě vašeho dalšího zjištění. Děkuji. Mgr. Martin Kunc.

Datum: 1. 5. 2018
Dotaz: Z noci na neděli 29.4 mezi půlnocí a 6:00 byl odložen černý batoh s laptopem Dell, tabletem Lenovo a osobnimi věcmi u vchodových dveří oploceného domu Okružní 789/65 v ZR3. Kontakt nálezci xxx.
Odpověď: 2. 5. 2018
Dobrý den, tak jak jsem vás již telefonicky informoval,poctivý nálezce odevzdal váš batoh včetně popisovaných věcí na MP. Batoh vám bude vydán na Měú, tak jak jsme se domluvili. V případě udělení souhlasu nálezce s předáním jeho kontaktních údajů, vás budu následně kontaktovat. Ještě jednou děkujeme touto cestou poctivému nálezci. Mgr. Martin Kunc

Datum: 26. 4. 2018
Dotaz: Dobrý den.
Přečetl jsem si příspěvek v Žďárských aktualitách kde se pí, že na cyklostezce se má chodit a jezdit vpravo viz. článek - "Na stezkách pro chodce a cyklisty se chodí či jezdí vpravo". V jednom čísle Žďárských novin bylo napsáno, že se má chodit vlevo.
Podle § 53 odst. 3
zákona č. 361/2000 Sb., o silničním
provozu, platí: „Kde není chodník nebo
je-li neschůdný, chodí se po levé krajnici,
a kde není krajnice nebo je-li neschůdná,
chodí se co nejblíže při levém. Nebylo by lepší dát značku C10a Příkazová dopravní. Tato značka jasně definuje kde se má chodit
Děkuji za odpověď
Odpověď: 30. 4. 2018
Dobrý den, v uvedené záležitosti jsem požádal o odpověď Ing. Luboše Koubka o odboru dopravy MěÚ. Ing.Koubek je osobou, která stanovuje dopravní značení ve městě. Odpověď: Vámi uváděná dopravní značka č. C 10a Stezka pro chodce a cyklisty přikazuje chodcům a cyklistům užít v daném směru části vyznačené pro chodce nebo cyklisty a označuje jejich situování. Chodci a cyklisté smějí sousedního pruhu užít jen při obcházení , objíždění překážky nebo vzájemném vyhýbání. V opačném směru by tato dopravní značka byla zrcadlově převrácena, tedy tak, aby chodci v obou směrech využívali jednu polovinu stezky, a cyklisté vy využívali druhou polovinu stezky, a to taktéž pro oba směry jízdy(!). Tyto dopravní značky na některých úsecích ve Žďáře bývaly, s ohledem na malou celkovou šířku cyklostezky to způsobovalo dopravní komplikace, proto byly odstraněny a na celém území Žďáru cyklostezky označujeme značkami č. C 9a. Ing. Luboš Koubek odbor dopravy tel.: 566 688 301 e-mail: lubos.koubek@zdarns.cz