Odpovědi městské policie Žďár nad Sázavou

Datum: 22. 6. 2020
Dotaz: Dobrý den, bylo by možné dělat alespoň občas kontroly nočního klidu na zahrádce Astry za nákupním centrem na Brodské? Je po půl dvanácté v noci a stále tam jsou velmi hluční lidé a obsluha je stále obsluhuje. Myslím, že provoz zahrádky mají povolen do desáté, nebo dokonce jen do deváté hodiny večerní. O víkendu se to dá tolerovat, ale v týdnu, kdy se všichni v okolí potřebujeme vyspat do práce, je to dosti vyčerpávající. Zvláště teď, kdy začíná být větší teplo a je nutnost větrat i v noci, se při otevřeném okně absolutně nedá spát. Děkuji.
Odpověď: 23. 6. 2020
Dobrý den , děkujeme za upozornění. Vzhledem k tomu, že se jedná o zábor veřejného prostranství, je provozovatel restaurace povinen dodržovat stanovená pravidla. Na základě povolení od odboru komunálních služeb (OKS) MěÚ, je provoz zahrádky povolen pouze do 21.30 hod. V dané věci jsme dnešního dne provedli i jednání s provozovatelem restaurace. Tohoto jsme důrazně upozornili na dodržování stanovených podmínek. Provozovatel garantoval sjednání nápravy a uzavírání zahrádky ve 21.30 hodin. Uzavření zahrádky budeme intenzivně kontrolovat, v případě porušení pravidel budeme informovat OKS, který může rozhodnout i o odejmutí povolení k záboru veřejného prostranství. Děkuji. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

Datum: 17. 6. 2020
Dotaz: Dobrý den, řešíte prosím nějak situaci před prodejnou Quanto na Brodské, kde každý den na betonových květináčích vysedavají opilci a bezdomovci? Mnohdy kolem nich projdou strážci pořádku na Stalingradě naprosto bez povšimnutí nebo dokonce prohodí pár vtípků a pokračují dál. My všichni kdo zde máme děti a manželky to už přehlížet nehodláme, aby se děti bály při projítí.? Byl bych rád, aby se v tomto více angažovala přímo městská policie, protože pánové z prevence kriminality s nimi zřejmě dělat nic nechtějí. Nemluvě o pohazený lahvích od alkoholu apd. Předem děkuji.
Odpověď: 18. 6. 2020
Dobrý den, děkuji za informaci. V posledním týdnu naše hlídky a to jak strážníci, tak i asistenti prevence kriminality řešili v uvedených místech a blízkém okolí zvýšený počet případů souvisejících s chováním osob bez domova a osob požívající ve zvýšené míře alkoholické nápoje. Tři nejzávažnější případy opilců ze stalingradu jsme museli řešit umístěním opilců na protialkoholní záchytnou stanici. Souhlasím s vámi, že uvedený prostor je těmito osobami značně využíván. Z tohoto důvodu jsme již přijali opatření, týkající se zvýšené kontrolní činnosti našich strážníků i asistentů prevence. Dále jsme kontaktovali i vedení prodejny potravin, se kterým jsme navázali bližší spolupráci. V celé záležitosti budeme žádat i MěÚ o probírku zeleně v samotných místech před prodejnou a to za účelem zvýšené kontroly pomocí kamerového systému. Dále si i Vás jako občana dovoluji požádat o spolupráci. Pokud budete svědkem uváděných protiprávních jednání, kontaktujte nás pokud možno okamžitě na lince 156. Děkuji. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

Předmět: oznámení
Datum: 14. 6. 2020
Dotaz: Dobrý den, v pátek 12.6.2020 dopoledne, si k mému otci (87 let) odpočívajícímu na lavičce u autobusového nádraží, přisedl menší,mladší muž, mluvící slovensky. Po "pěkném" popovídání si tatínek domů přinesl čtvery náramkové hodinky, maketu bezpečnostní kamery, dva parfémy a holící strojek vše nevalné kvality, za které naivně vyplatil 4 000,- Kč. Snad se poučí, jen vás chci na tyto praktiky, které se dějí ve Žďáře upozornit, aby se nenapálili i další senioři, ono je to asi nemožné, ale snad nějaké varování, či zvýšení kontrol v této oblasti by mohlo mít nějaký smysl.
Odpověď: 15. 6. 2020
Dobrý den, do Vašeho soukromého emailu, který jste nám uvedla, zasílám žádost o sdělení dalších podrobných informací. V uvedené záležitosti jsem již kontaktoval i vedoucího obvodního oddělení Policie ČR. I Policie ČR ve stejný den přijala obdobné oznámení. Jednalo se taktéž o osobu hovořící slovensky. Tato chtěla stejné praktiky provozovat v okolí náměstí Republiky. Toto s největší pravděpodobností není náhoda. O výskytu těchto osob využívajících slabých chvilek zejména seniorů budu informovat veřejnost prostřednictvím tiskových zpráv ve sdělovacích prostředcích. Prosím zašlete mně obratem odpovědi na položené otázky ve Vaší emailové schránce. Děkuji. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

Datum: 1. 3. 2020
Dotaz: Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda MP řeší nějak pakování v křižovatkách - zejména mě zajímá křižovatka Vančurova s Nezvalovou, kde pravidelně parkují vozidla a je tak obtížný, někdy nebezpečný vjezd a výjezd na tyto ulice. Nebo na koho se obrátit. Stejně tak vidím problém v parkování na začátku Nezvalovi ul. od Neumannovi, kde pravidelně o víkendech stojí vozidla v místě kde rozšířený pruh k vyhýbání vozidel - alespoň tak tuto plochu chápu já. Jedná se o oboustrannou silnici a určitě zde není 6 a kdo ví jestli vůbec 3 m. Bylo by možné tuto část ulice osadit značkou zákaz stání? Děkuji
Odpověď: 4. 3. 2020
Dobrý den, děkuji za upozornění. Od pondělí do dnešního dne jsme v uvedených místech prováděli zvýšený kontrolní dohled. Při tomto jsme opravdu zjistili cca. deset přestupků. Těchto se dopustili řidiči v místech, která popisujete. Předpokládám, že se nám v dohledné době podaří toto nebezpečné parkování odstranit. Ohledně instalace dopravního značení budu kontaktovat příslušného pracovníka odboru dopravy MěÚ. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.

Datum: 5. 2. 2020
Dotaz: Dobrý den. Chci se zeptat- nabírá v současné době městská policie ve Žďáře nad Sázavou nové členy? Pokud ano, jaké podmínky bych v případě zájmu musel splnit a jaký by byl postup v přijímacím řízení? Děkuji za odpověď.
Odpověď: 6. 2. 2020
Dobrý den, v současné době nemáme volné žádné pracovní místo. Pokud Váš zájem bude trvat i do budoucna, podejte si písemnou přihlášku s životopisem. Budete pozván k prvnímu výběrovému řízení, které bude uskutečněno. V případě odchodu jednoho z kolegů předpokládám vyhlášení výběrového řízení v průběhu měsíce srpna - září 2020. Ohledně podmínek přijetí doporučuji seznámit se s ust. § 4 zákona 553/1991 Sb o obecní policii. V případě potřeby podrobnějších informací mě prosím kontaktujte emailem - mp@mp.zdarns.cz. Děkuji. S pozdravem Mgr. Martin Kunc.